Головна » Зарубіжна література

Роман «Доріан грей» як осердя творчості письменника

Роман «Доріан грей» як осердя творчості письменника Виконали учениці 10 класу: Записоцька О. Терещенко Н. Петренко А.

Народився у сім'ї окуліста Вільяма Уайльда і письменниці Джейн Франциско Елджі. Отримав класичну освіту: естетичні погляди формувались у Триніті Коледжі (Дублін) та оксфордському коледжі св. Магдалени, — проте ішов власним шляхом, керуючись власною тезою: «Те, що дійсно треба знати, не розтлумачить ніхто». У 1881 p. вийшла друком перша збірка його поезій.

«Занепад неправди», «Критик як художник» , «Душа людська при соціалізмі» так і єдиного роману «Портрет Доріана Грея»— тепер найбільш уславленого його твору, який після публікації приніс доволі неслави: скандал, процес, суд і дворічне ув'язнення за моральні збочення. Успіх і визнання принесли автору його п'єси «Віяло леді Віндермір», «Жінка, не варта уваги» , «Ідеальний чоловік» І все ж найкращою вважається п'єса «Як важливо бути поважним. Легковажна комедія для серйозних людей».

Останні роки добровільного вигнання з батьківщини провів у Франції, де оселився після звільнення з тюрми під придбаним ім'ям, зазнавши там матеріальної скрути,— а ще більш духовної. Жив у Парижі, де й помер. Письменника і вигнанця блюзнірського суспільства вікторианської Англії поховали на цвинтарі Пер-Лашез в Парижі.

Шлях до написання «портрета доріана грея»: У цьому творі втілено найдорожчі для письменника думки , що визначали спосіб і стиль його власного життя. Відомо , як виник задум роману : одного разу в майстерні свого приятеля Уайльд познайомився з натурником , який вразив його досконалістю своєї вроди. «Який жаль , -- вигукнув письменник , -- що таке славне створіння мусить старіти!» На це художник ,погодившись, додав : «Чудово було б , якби він залишався такий точнісінько , як зараз , а натомість щоб його портрет старів і вкривався зморшками »

Оскар Уайльд створив свою філософію порятунку людини і суспільства. Письменник стверджував , що тільки мистецтво здатне відвести людей зі світу вульгарності , міщанства. Він розвивав думку , що мистецтво допомагає людям зрозуміти несправедливість і знайти шляхи позбавлення від неї. Правоту своєї філософії Оскар Уайльд прагнув довести силою художніх образів. Він створив роман - символ "Портрет Доріана Грея " . Оскар Уайльд був парадоксальним людиною за життя і створив роман парадоксів .

Парадоксальним є той факт , що ставлення до прекрасного ніби роздвоюються , а точніше будуються в образах Доріана Грея , Лорда Генрі , Безіла Холлуарда . Тому, як і властиво романом такого типу , головним героєм стає ідея , а зображені персонажі стають реалізацією даної ідеї , певними олюдненими схемами . Таким чином , стверджується постулат: щоб зрозуміти правду життя , потрібно побачити , як вона балансує на канаті . Кожен з образів стає повною реалізацією основної ідеї.

Лорд Генрі , естет у всьому, сповідує філософію гедонізму , філософію насолоди життям , яка була властивий давнім грекам. Але парадокс: Лорд Генрі не діє сам , а лише поширює теорії і споглядає збоку , як вони діють на людей. Протягом усього роману він залишається пасивним спостерігачем .

Цікаво піднімається в романі проблема митця і його творіння. За висловом художника Безіла Холлуорда, в історії людства є тільки два важливих моменти . Перший - це поява в мистецтві нових засобів зображення форми , другий - поява в ньому нового образу. Безіл Холлуорд створив портрет свого друга Доріана Грея , завершений твір мистецтва. З цих пір портрет і натурник стануть нероздільними .

Закоханий у свою зовнішність Доріан Грей ладен закласти душу дияволу , аби не старіти і залишатися вродливим юнаком Відбувається незвичайне , протиприродне , фантастичне : забражений на портреті Доріан Грей фізично старіє , а його намальоване обличчя вкривається зморшками , а сам Доріан у житті залишається молодим і гарним. Та настає час, коли Доріан готовий знищити свій портрет , який є свідком його безчестя і підступності. Він кидається на своє зображення з ножем.

Відчайдушний крик пролунав у великому будинку. Слуги , вбігши до кімнати господаря , побачили на стіні прекрасний портрет молодого Доріана Грея , а на підлозі з ножем у грудях лежав мертвий старий чоловік.

Молодий аристократ Доріан Грей - головний герой роману. Природа створила його дивно красивим. Але краса зовнішня і внутрішня - різні речі. На жаль , Доріан був красивий лише зовні А може бути , він був занадто слабкий духовно , не мав своєї точки зору на життя і з легкістю прийняв девіз життя лорда Генрі - краса і насолода , тобто повний егоїзм. Доріан любить тільки себе і свою красу. Але всі, хто стикається з ним , гинуть . Покінчила з собою Сибілла Вейн , беззавітно любила Доріана. Загинули всі ті , хто не хотів побачити в красі Доріана Грея божество і прагнув судити його вчинки з позицій суспільної моралі.

Але Грей зневажав моральні закони. Люди думали , що така гарна людина не може бути хибною. Навіть доля зробила йому чудовий подарунок. Сталося дивовижне чарівництво. Виповнилося бажання Доріана Грея , і його краса не меркнула з роками. І лише тільки на портреті зображувалося все те , що відбувалося з душею Доріана .


Теги: Записоцька О., Петренко А., Терещенко Н., Уайльд
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 484/43


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar