Головна » Українська література

Ярослав Стельмах - Життєвий шлях письменника

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №75 Запорізької міської ради Запорізької області Підготувала: вчитель початкових класів спеціаліст вищої категорії Похілько А.В.

Ярослав Стельмах народився в Києві у сім’ї видатного українського письменника Михайла Стельмаха. Ріс дитиною обдаровано, з різнобічними інтересами. З дитинства захоплювався спортом, музикою, іноземними мовами.

Займався плаванням, потім гімнастикою. А з боксу і боротьби здобув навіть спортивні розряди. Грав на фортепіано, любив гітару.

З малих років Ярослав почав вивчати англійську мову і, варто сказати, не без успіху. Після закінчення середньої школи вчився в Київському інституті іноземних мов та займався перекладацькою діяльністю.

Незважаючи на відчутні успіхи в галузі художнього перекладу, несподівано навіть для самого себе Я.Стельмах почав писати твори для дітей. У 1975 році вийшла його перша книжка – збірка оповідань “Манок”. Потім були повісті “Химера лісового звіра”, “Якось у чужому лісі” та інші.

Ярослав Стельмах відомий у літературі і як драматург. Для наймолодшого читача він створює п'єси “Митькозавр із Юрківки”, “Вікентій Прерозумний”

Якщо ви любите читати твори, в яких герої – ваші сучасники, допитливі хлопчики й дівчатка…


Теги: стельмах, Похілько А.В.
Навчальний предмет: Українська література
Переглядів/завантажень: 291/48


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar