Головна » Зарубіжна література

Міф про Прометея. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей

Міф про Прометея. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей.

Епіграфи уроку Как бесконечные звёздные дали, Мы бы на яркость людей проверяли. Прав лишь горящий, презревший покой, К людям летящий яркой звездой. М. Добронравов Ты добр – в том твой смертельный грех. Дж. Г. Байрон

Запитання до учнів. Що вам відомо про Прометея? Прометей – це титан, син богині справедливості і правосуддя Феміди та титана Іапета, якого Зевс скинув у Тартар. Прометей підтримав Зевса у боротьбі з титанами і допоміг йому здобути владу. Але у суперечці між богами і людьми Прометей зайняв позицію захисника і покровителя людей, за що був тяжко покараний Зевсом.

Словникова робота Кронос – титан, батько Зевса. Іапет – титан, батько Прометея. Феміда – богиня правосуддя і справедливості, мати Прометея. Прометей – титан, що дав людям вогонь. Гера ─ богиня шлюбу, дружина Зевса. Гермес – бог торгівлі, вісник богів. Гефест – бог ковальства. Сила і Влада – слуги Зевса. Іо – царівна, яку ревнива Гера перетворила на телицю. Аргус – стооке чудовисько, що стерегло Іо. Геракл – найсильніший грецький герой, син Зевса. Фетіда ─ богиня моря.

Бесіда з учнями Як жили люди до втручання Прометея? Чи піклувався про людей Зевс? Хто вирішив прийти на допомогу людям? Чому Зевс розгнівався на Прометея? Якою була помста Зевса? Як порушив заборону Зевса Прометей?

Складання таблиці

Робота з текстом Знайдіть цитату в якій йдеться про покарання Прометея.

Робота з текстом Наведіть цитати, що свідчать про сміливість і незламність Прометея.

Бесіда з учнями Хто з героїв міфу співчуває Прометею? Чому Зевс вирішив звільнити Прометея? У чому полягала таємниця, яку Прометей не хотів відкривати Зевсу? Хто зміг пом’якшити серце невблаганного Прометея і переконати його відкрити таємницю? Хто прийшов визволити титана?

Міжпредметні зв’язки Розгляньте скульптуру Ф. Г. Гордєєва “Прометей”. Як скульптор передав хижість орла? Як передано відчуття болю, страждань героя? Які почуття викликає у вас ця скульптура?

Звільнення Прометея Гераклом

Підсумки уроку У чому полягає подвиг Прометея? З точки зору якого героя міфу доброта титана є його смертельним гріхом (за рядками віршів Дж. Г. Байрона)? Поясніть слова М. Добронравова. Чи можуть вони стосуватися Прометея?

Домашнє завдання 1. Скласти простий план міфу про Прометея. 2. Намалювати ілюстрації до міфу.


Теги: давньогрецькі міфи, міфи
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 415/65


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar