Головна » Зарубіжна література

Урок розвитку зв’язного мовлення. Написання твору на тему: Геракл – улюблений герой давніх греків

Урок розвитку зв’язного мовлення. Написання твору на тему: “Геракл – улюблений герой давніх греків. ©

Це цікаво З ім’ям Геракла пов’язані деякі фразеологічні звороти. Наприклад, “Дійти до Гераклових стовпів” – дійти до краю; “Гераклова праця” – тяжка праця. У переносному розумінні Геракл – це символ неймовірної сили, нездоланності. На зоряному небі існує сузір’я Геркулеса, який за свої подвиги отримав безсмертя і був узятий Зевсом на небо. Сузір’я Лева на небі давні греки назвали в пам’ять про перемогу Геракла над Немейським левом.

Руїни храму Геракла в Греції

Образ Геракла в мистецтві. Подвиги Геракла були улюбленими темами античного мистецтва. Відома картина Помпео Батоні “Геркулес на роздоріжжі між Доброчесністю і Пороком”, що написана у 1765 р. Коли Геракл пас худобу, до нього підійшли дві жінки, які уособлювали Зніженість і Доброчесність. Це були богині Венера і Мінерва. Одна спокушала його радощами життя, а інша закликала до праці і подвигів. Геракл прислухався до голосу розуму і вирішив присвятити своє життя служінню людям.

Образ Геракла в мистецтві

Складання плану до твору План І. Уславлений герой грецького народу. ІІ. Чому Геракл був улюбленим героєм греків? Походження героя. 12 подвигів Геракла. Характеристика героя. ІІІ. Увіковічнений у пам’ятках мистецтва.

Домашнє завдання Клас ділиться на 4 групи. Прочитати міфи “Деметра і Персефона”, “Нарцис”, “Дедал та Ікар”, “Орфей та Еврідіка”. Намалювати ілюстрації до міфів.


Теги: давньогрецькі міфи, міфи
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 410/37


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar