Головна » Зарубіжна література

Причини популярності образу Прометея

Причини популярності образу Прометея.

Епіграф уроку Споконвіку Прометея Там орел карає, Що день божий добрі ребра Й серце розриває… Т. Г. Шевченко

Запитання до учнів. Як цей символ пов’язаний з міфом, який ми читали?

Це цікаво. В деяких областях Греції Прометея шанували як бога. На честь Прометея було запроваджено свято – біг із запаленими смолоскипами (прометеї).

Читання уривку з поеми Т. Г. Шевченка “Кавказ” За горами гори, хмарою повиті, Засіяні горем, кровію политі. Споконвіку Прометея Там орел карає, Що день божий добрі ребра Й серце розриває. Розриває, та не вип’є Живущої крові, - Воно знову оживає І сміється знову! Не вмирає душа наша, Не вмирає воля.

Словникова робота Слово “Прометей”, як і поняття “прометеїзм”, “прометеїв вогонь”, у переносному значенні є уособленням шляхетних почуттів і вчинків людини, нестримного прагнення досягти високої мети, присвятити своє життя благу інших людей.

Проблемні запитання “Мікрофон” Чи не погасне вогонь душі Прометея , на думку Т. Г. Шевченка? Чи можна вважати Прометея героєм?

“Літературні паралелі” Прометей відкриває галерею вічних образів, до яких постійно звертається людство. Есхіл присвятив титанові трагедію “Прометей закутий”. Образ Прометея ми знаходимо в творах Гете, Байрона, Шеллі. Він надихав майстрів пензля Мікеланджело, Тіціана, Рібейру, композиторів Бетховена, Ліста, Скрябіна. Образ Прометея уславили українські письменники: Т. Г. Шевченко, Леся Українка, І. Франко, А. Малишко.

Образ Прометея у живописі і скульптурі

Узагальнення і систематизація вивченого Хто такий Прометей? Який подвиг він здійснив? Чого навчив Прометей людей? Які риси характеру притаманні цьому герою? Які почуття викликає у вас Прометей?

Підсумки уроку Що означають поняття “Прометей”, “Прометеїв вогонь” у переносному значенні? Хто з відомих письменників, художників, музикантів звертався до образу Прометея? У чому секрет популярності Прометея? Чи потрібні Прометеї сьогодні?

Домашнє завдання Дати відповідь на запитання: ”Кого із сучасників можна було б назвати Прометеєм? Чому?” 2. Підготувати розповідь про Геракла.


Теги: давньогрецькі міфи, міфи
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 685/48


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar