Головна » Зарубіжна література

Любов і дружба в казці-притчі Антуана де Сент-Екзюпері “Маленький принц”

Тема Любов і дружба в казці-притчі Антуана де Сент-Екзюпері “Маленький принц”. ©

Епіграфи уроку. Добре, якщо є друг, навіть якщо треба померти. Сент-Екзюпері Любити – це не означає дивитися одне на одного, любити – означає дивитися в одному напрямі. Сент-Екзюпері

Евристична бесіда. Які риси характеру були притаманні Екзюпері? Чи був письменник справжнім другом, чи вмів він любити? Який зміст ви вкладаєте в слова “дружба”, “любов”? “Продовж речення” Дружити – це… (допомагати, підтримувати, ділитися, цікавитися…) Любити – це… (піклуватися, розуміти, радіти, співчувати…) Поясніть значення епіграфів до уроку. Чи погоджуєтеся ви з цими думками?

Робота з текстом Читання XVII, XX розділів за особами Що означають слова змії: “Я можу віднести тебе далі, ніж будь-який корабель”? Як ви розумієте слова змії: “Серед людей теж самотньо”?

Робота з текстом Чому заплакав Маленький принц, побачивши троянди на Землі?

Робота з текстом Читання ХХІ розділу за особами Що означає “приручити”? Чи ви кого-небудь приручали? Як зміниться життя Лиса після приручення? В чому суть діалогу Маленького принца і Лиса? Які секрети відкриває Лис хлопчикові?

Робота з текстом Як ви розумієте слова Лиса: “Ти завжди відповідальний за тих, кого приручив”? Чи зрозумів хлопчик слова Лиса? У чому суть алегоричного образу Лиса?

Підсумки уроку Що зрозумів і чого навчився Маленький принц під час перебування на Землі? Він зрозумів, що таке справжня дружба і любов. Почав цінувати свою вередливу, але прекрасну троянду. Знайшов на Землі друзів – Лиса і льотчика.

Домашнє завдання Дочитати казку “Маленький принц”.


Теги: Екзюпері
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 422/18


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar