Головна » Українська мова |
Мета. Ознайомити учнів із будовою складного речення, його інтонацією; навчити відрізняти складне речення від простого; сформувати вміння обґрунтовувати розділові знаки за допомогою вивчених правил; виховувати любов до слова, до рідної мови, шанобливе ставлення до народних традицій та історичного минулого нашого народу. Тип уроку. Урок засвоєння знань (формування мовної і мовленнєвзнавчої компетенцій). Засоби навчання. Підручник, роздавальний матеріал, засоби мультимедіа
Перебіг уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Основна частина Перевірка домашнього завдання. Технологія «Мікрофон» Завдання. Запишіть приклади наступних групи вставних слів і сполучень слів: виражають упевненість, невпевненість; Слайд 1. Заставка
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку. Визначення очікувань учнів від уроку. Слайд 2. Тема уроку Проблемне питання: Чи стане наша мова багатшою, більш милозвучною, якщо застосовувати при спілкуванні складні речення? Слайд 3. Проблемне питання
ІV. Актуалізація опорних знань учнів Слайд 4. Приклади речень Прочитайте речення і визначте, які речення прості, а які складні. Відповідь обґрунтуйте.
Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема.
Слайд 5. [2]
V. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу. Слово вчителя Щоб не сплутати прості речення, у яких є однорідні присудки, зі складними, потрібно визначити граматичну основу речення. Якщо граматична основа одна, то речення просте. У разі, коли у реченні присутні дві і більше граматичні основи, то таке речення буде складним. Складні речення можуть бути зі сполучником (сполучникові) і безсполучникові. Опрацювання схеми
Складне речення
Сполучникове Безсполучникове
Не цурайтесь того Я охоче вивчаю рідну мову, слова, що мати співала. досліджую її традиції.
Робота з підручником
VІ. Вирішення проблемного питання Слайд 7. Проблемне питання
VІІ. Рефлексія. Інтерактивна вправа «Мікрофон» Що нового ви дізналися про складне речення? [У складних реченнях є сполучниковий і безсполучниковий зв'язок. Між частинами складного речення в усному мовленні робимо невелику паузу. У кінці кожної частини, крім останньої, голос підвищуємо]
VІІІ. Домашнє завдання, інструктаж до його виконання. Вивчити теоретичний матеріал § 18; виконати вправу №148
ІХ. Підведення підсумків уроку Чи справдилися ваші очікування від уроку? [Навчилися: визначати на письмі складні речення; правильно ставити розділові знаки у реченні. Збагатили словниковий запас]
[1] Учні діляться на групи, клжна з яких має паперові крежечки. В них уписуються приклади слів, а з кружечків потім складається разок намиста. (Можуть прикріплюватися на дошці, або учні стают у ряд, тримаючи кружечки) [2] Відкривається після того, як учні дадуть відповіді. На ньому окремо записані прості і складні речення.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |