Головна » Зарубіжна література

Життєвий та творчий шлях М.Шолохова

Мельниківська загальноосвітня школа I-II ступенів Смілянської районної ради Черкаської області Життєвий та творчий шлях М.Шолохова

Шолохов

М.О. Шолохов - російський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1965 року. Найвідомішими його творами є  «Тихий Дон» та «Доля людини».

Михайло Олександрович Шолохов народився 1905 року в Ростовській області. Його мати була українкою з Чернігівщини — Анастасія Данилівна Чорняк. Шолохов згадував : « Моя мати з дитинства прищепила мені любов до українського народу, до українського мистецтва, до української пісні — однієї з наймилозвучніших».

Донські оповідання 1925 року в газетах і журналах з'являються оповідання Шолохова, пізніше об'єднані в збірки «Донські оповідання» та «Вогневий степ».

Тихий Дон Наприкінці 1926 року М Шолохов почав писати роман «Тихий Дон», першу книгу якого було опубліковано на початку 1928. Вона одразу здобула визнання і позитивні відгуки Максима Горького та Олександра Серафимовча. 1929 року вийшла друга книга «Тихого Дону».

В роки II світової війни М. Шолохов був військовим кореспондентом газет «Правда» та «Красная звезда», часто виїжджав на фронт.

Доля людини З початком Великої Вітчизняної війни шофер Андрій Соколов розлучається з сім‘єю та іде на фронт. Вже в перші місяці війни він отримує поранення і потрапляє в фашистський полон. Він переживає усі жахи концтабору. Завдяки своїй мужності Андрій Соколов уникає страти. Тікає з табору і переходить за лінію фронту, до своїх.

Повернувшись додому він дізнається, що його дружина і обидві дочки загинули під час бомбардування. З рідні у нього залишився лише син-офіцер. Повернувшись на фронт, Андрій дізнається, що син теж загинув, в останній день війни.

Після війни одинокий Соколов працює на чужині. Там він зустрічає маленького хлопчика Ваню. Його мати померла, а батько пропав безвісті. Соколов сказав хлопчику, що він його батько, й цим подав хлопчику (та й собі ) надію на нове життя.

В післявоєнні роки Михайло Шолохов віддавав багато часту громадській діяльності, зокрема брав участь у роботі Всесвітнього конгресу діячів науки та культури на захист миру. 1965 року Шолохову було присуджено Нобелівську премію з літератури за роман «Тихий Дон».


Теги: Шолохов
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 105/24


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar