Головна » Зарубіжна література

Творчий шлях Стендаля

Біографія. Стендаль народився на півдні Франції, у містечку Гренобелі, в освіченій і заможній родині. Велика Французька революція порушила звичайний розпорядок життя, а смерть матері завершила руйнацію родинного вогнища.

Літературна діяльність. Творчий шлях Стендаля починається з творів «Життєпис Гайдна, Моцарта і Метастазіо» (1815), «Історія живопису в Італії» (1817), «Рим, Неаполь і Флоренція в 1817 році».

План: Біографія. Літературна діяльність. Провідні жанри. Найвідоміші твори. Значення і вплив на розвиток літератури

Єдиною людиною, яка розуміла і підтримувала хлопця, був його дід. Саме він і познайомив онука з творчістю Вольтера, Дідро, Гельвеція. Його вподобання позначились на світогляді й творчості Стендаля.

Освіту Стендаль добував у гренобельській школі, та провчившись лише три роки він їде до Парижу з наміром вступати у Політичну школу. Але замість цього він поступає на службу в діючу армію. Стендаль брав участь у поході Наполеона в Росію в 1812 році, був у Москві, Смоленську, Могильові.

Поступово розчарувавшись у Наполені, він подає у відставку і живе протягом наступних трьох років у Парижі, займаючись самоосвітою, вивчаючи філософію, літературу і англійську мову. Як випливає з щоденників того часу, майбутній Стендаль мріяв про кар'єру драматурга, «нового Мольєра»

Невдовзі з’являється перший роман Стендаля «Арманс», повість «Ваніна Ваніні», книга «Прогулянки по Риму», авантюрний роман «Пармський монастир». У 1830 році виходить у світ роман «Червоне і чорне»,що є найважливішим твором у творчому доробку письменника. Але є незвершені твори : роман «Червоне і біле», повісті «Життя Анрі Брюлара».

Найвідоміші твори

Дякую за увагу!


Теги: Крамарева Анастасія, Стендаль
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 383/42


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar