Головна » Зарубіжна література

Чарівний світ казок Шарля Перро (сценарій свята казки)

Чарівний світ казок Шарля Перро (Сценарій свята казки) 

Мета: узагальнити знання учнів про чарівний світ казок Шарля Перро; показати їхнє місце у світовому мистецтві; розвивати творчі здібності учнів; виховувати вдумливого і естетично розвиненого читача

Обладнання: комп`ютер, комп`ютерна дошка, диски з фільмами, костюми героїв

* Французький письменник Шарль Перро подарував світу вісім казок, чистих і ясних, як перлини.

* “Казки моєї матінки Гуски” читали з однаковим успіхом як у салонах багатих будинків, так і на кухні простих городян.

* Одного разу Перро у справах опинився в долині річки Луари.

* Пишно-зелений берег Луари усипаний чудовими замками.

* Але особливо його здивував замок Юссе, білі башти якого височили над дрімучим Шенонським лісом .

* Шарль Перро зупинився в замку і, здивований його красою, написав казку “Зачаро-вана красуня”

* Старовинний замок Юссе в долині річки Луари стоїть і сьогодні. Багато шанувальників Перро приїздять сюди, щоб зустрітися з героями улюбленої казки. Згадаємо їх

* З`являються герої казок Шарля Перро Звучить музика Я не звичайний кіт, а слуга маркіза. Яких тільки пригод не було у моєму житті ! Я навіть людожера обхитрив. А на мишей полюю тільки інколи – для особистого задоволення ! А як ви гадаєте, що знаходиться в моєму мішку ? Так-так, капуста. Для кролика і куріпки.

* (чистить посуд) Мачуха і сестри поїхали на бал, а мені ніколи не потрапити до королівського палацу. А так хочеться ! Я б танцювала всю ніч (звучить музика, Попелюшка танцює) Але у мене дуже багато роботи: прибрати кімнати, випрати одяг, вимити посуд, бо я ж Попелюшка ...

* Я думаю, ви впізнали мене. Так, я Хлопчик – Мізинчик, маленький син лісоруба, але дуже кмітливий і розумний. Не один раз я рятував життя моїм братам. А допомагали мені, як ви пам`ятаєте, білі камінці та семимильні чоботи.

* Співає пісню Червоної Шапочки, “зриває” квіти, збирає в букет. Виконується танок фей.

* Добрі феї нагородили принцесу дарами, які не купити за всі багатства світу.

* Уривок з художнього фільму “Спляча красуня”

* А одну фею забули запросити на свято. Вона дуже образилась і вирішила помститися королівському подружжю.

* Юна принцеса вколола палець веретеном і поринула у тривалий чарівний сон.

* А поки принцеса спить, перенесемось до замку Юссе , де влітку проходять театральні дійства за мотивами казки. Станемо учасниками вистави і ми.

* Інсценування епізоду зустрічі принца та селянина. Минуло сто років. Якось молодий і гожий принц, що жив у сусідньому королівстві, поїхав на полювання. Аж раптом він побачив вежі, що стриміли з-за дрімучого лісу. Йому стало цікаво, що там, за хащею, і він почав розпитувати в людей. Кожен відповідав те, що чув: одні казали, ніби це старий покинутий замок, який навідують самі лише привиди, інші - що всі тутешні відьми злітаються туди справляти свій страшний шабаш. Але більшість запевняла, що це житло людожера, що він носить туди маленьких дітей, яких йому щастить підстерегти і впіймати, що там він на дозвіллі з'їдає їх і що його ніяк не можна вистежити й убити, бо тільки він і вміє прокладати собі дорогу через цей віковічний ліс. Принц не знав, кому йняти віри. Аж тут один старий селянин підійшов до нього і сказав: - Мій принце! Мабуть, років з п'ятдесят тому, коли не більше, я чув од батька, що є в тому замку принцеса, вродливішої за яку не знає світ. Але принцеса та зачарована і мусить проспати там рівно сто років, аж поки її розбудить принц, якому судилося стати її чоловіком. Схвильований до краю цими словами, молодий принц вирішив, не гаючи ні хвилини, продертися крізь хащі й будь-що побачити принцесу.

* Та диво дивне: не встиг він наблизитися до лісу, як усі величезні дерева, колючі чагарі й терник розступилися перед ним, даючи дорогу. Принц пішов навпростець, де в кінці довгої алеї, що прослалася перед ним, виднів зачарований замок.Юнак, правда, спочатку був трохи збентежився - він помітив, що ніхто з його людей не може пройти слідом за ним, бо дерева й чагарі спліталися ще щільніше, тільки-но він минав їх. Та це його не зупинило, і він сміливо попростував далі - молодий принц був таки з хороброго десятка. Незабаром він добрався до замку, ввійшов у передній двір і, оглядівшись, мало не заціпенів од жаху.Навколо панувала німа тиша. Повсюди лежали нерухомі тіла людей і тварин - так, наче вони мертві.Але за мить принц побачив, які лискучі обличчя та червоні носи у воротарів, і зрозумів: вони просто сплять. А що в їхніх келихах залишалося ще трохи вина, то можна було зрозуміти - заснули вони, бенкетуючи.Принц проминув великий, вимощений мармуровими плитами двір, піднявся сходами і ввійшов до парадної зали, де, вишикувавшись з рушницями на плечі, голосно похропувала королівська сторожа. Він пройшов покоями, в яких - хто сидячи, а хто навіть і стоячи - спали придворні кавалери і дами.Нарешті він потрапив до золотої опочивальні, посеред якої стояло пишне ліжко. Завіси над ним було піднято, і принц одразу помітив зачаровану принцесу, яка спокійно спала.На вигляд їй було не більше шістнадцяти років, а краса її справді сяяла сліпучим блиском. Схвильований і захоплений, принц підійшов до дівчини, став на коліна і, не втримавшись, ніжно поцілував її.

* Принц знайшов кімнату, в якій відпочивала юна принцеса. Він тихо-тихо підійшов, схилився над нею, і сталося чудо. Принцеса ожила.

* Балет П.І.Чайковського “Спляча красуня”

Зіграли весілля. У принца та принцеси народилося двоє дітей: Ранкова Зірка та Ясноокий День. І Шарль Перро розповів їм дивну історію про Зачаровану Красуню.

* Усі казки закінчуються щасливо. Тому ми їх і любимо.

* Автор сценарію – презентації: Шерстньова Олена Петрівна м.Цюрупинськ, Херсонська обл.


Теги: Шерстньова О.П., Перро
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 816/55


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar