Головна » Фізика

Застосування фізики в будівництві

Застосування фізики в будівництві Філіппова Тетяна Олександрівна учитель фізики Новокатеринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Старобешівського району Донецької області

Фізика вплинула на розвиток цивілізації та хід світової історії більше, ніж будь-яка інша наука, оскільки фізика є основою науково-технічного прогресу.

Одна із прикладних галузей фізики – будівельна фізика. Це наука про фізичні явища і процеси, пов'язані з експлуатацією будинків і споруд. Саме вона визначає мікроклімат приміщень, їх тепловий і повітряно-вологовий режими, шумозахист, освітленість.

Деформація При розрахунку конструкцій споруд важливо знати, як буде деформуватися та чи інша деталь під дією сил, за яких навантаженнях розпочнеться руйнування. Деформації розтягування піддаються будівельні ферми.

Деформація Деформації стиснення піддаються- колони і фундаменти будівель, стіни будинків, опори мостів.

Капілярні явища Будівельні матеріали ( цегла і бетон) мають розгалужену систему капілярів, по яких вода може піднятися на значну висоту, зволожуючи стіни будівель. Для захисту фундаменту і стін від ґрунтових вод і вогкості використовують гідроізоляцію.

Резонанс В будівництві необхідно враховувати явище резонансу. Це відбувається якщо власна частота моста співпаде з вимушеною силою, що викликає резонанс. Таких випадків було чимало. Так, наприклад, в 1940 р. впав міст Такома в США від автоколивань, викликаних вітром. У 1906 році зруйнувався міцний міст через річку Фонтанка,

Фундамент Основні інновації при будівництві фундаменту торкаються нових марок бетону й удосконалення матеріалів опалубки й гідроізоляції. Використання бетону підвищеної морозостійкості й міцності дозволяє заливати фундамент у зимових умовах, а металева багаторазова опалубка робить контактну поверхню максимально гладкої, що збільшує вологостійкість конструкції

Фундамент Останнім часом все частіше як незнімна опалубка використовуються теплоізоляційні тверді плити з пінополістиролу. Така технологія дозволяє одночасно вирішити кілька завдань - власне опалубки, захисту фундаменту від морозного обдимання й теплоізоляції.Це, у свою чергу, значно скорочує час і витрати праці й, як наслідок, вартість робіт.

Монолітне будівництво Монолітне будівництво забезпечує практично «безшовну» конструкцію. Завдяки чому підвищуються показники тепло- і звукоізоляції. Водночас, конструкції довговічніші. Прагнення архітекторів застосувати подібні будівельні технології пояснюється їх гнучкістю, можливістю реалізувати будь-який задум архітектора. Сьогодні використовують дрібнощитові опалубні системи, які можна поєднувати в будь-які композиції і створювати різні варіанти архітектурних рішень.

Монолітне будівництво Монолітно-каркасна система зручна для будівництва в складних геологічних умовах, наприклад, на просадкових ґрунтах і в сейсмонебезпечних районах. Усі необхідні характеристики споруди задаються в комп’ютерну програму, і проводиться розрахунок конструкцій для тих або інших умов будівництва.

Перекриття за новими технологіями Останнім часом виникли нові технології перекриттів. До них можна віднести – монолітні залізобетонні плити з порожниноутворювачами, збірно-монолітні перекриття за технологіями «Teriva» та «Plastbau». Перекриття за новими технологіями - непогана альтернатива стандартним перекриттям . Поєднання нових технологій зведення будівель з новими технологіями влаштування перекриттів дають змогу значно зменшити витрати на будівництво, не знижуючи технологічні властивостей будівель, а іноді і підвищуючи їх.

ПОКРІВЛІ Однак і «королеву покрівель» - керамічну черепицю - не обійшов стороною прогрес. З погляду морозостійкості, водонепроникності й міцності складно поліпшувати практично досконалий матеріал. Зате в керамічної черепиці за рахунок добавок, глазурування й інших технологій з'явилася безліч кольорів і відтінків, раніше їй не властивих. Піщано-цементна черепиця найбільш наближена до свого природного аналога - керамічної, але в порівнянні з нею має незаперечні переваги. По-перше, це менша вага, що дозволяє значно полегшити кроквяну систему. По-друге, кольорові добавки дають широкий спектр колірних рішень.

ПОКРІВЛІ Існує навіть таке вдосконалення, як брудовідштовхуюче покриття. З'являються й нові профілі, що дозволяють покривати керамічною черепицею покрівлі із все меншим кутом нахилу.

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ Надтонка теплоізоляція „Mascoat TM" - теплоізолятор нового покоління, рідинне комплексне покриття, яке сертифіковано по Україні. Теплоізолятор має низький коефіцієнт тепловіддачі, високу теплову інерцію ( зберігає до 70% теплової енергії).  Перевага теплоізоляції „Mascoat TM"  полягає в тому, що вона дозволяє виконувати постійний контроль поверхні в любий час, має більш низьку вартість технології нанесення покриття в порівнянні з традиційними виробничими технологіями.

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ Сфери впровадження теплоізоляції: трубопроводи, теплообмінники, котли, паропроводи,  інше тепловикористовуюче обладнання.

Однією з головних функцій будинку є збереження тепла. Сучасні вимоги по теплоізоляції можуть виконати тільки багатошарові конструкції із застосуванням ефективного утеплювача (як правило, мінеральної вати). Такі стіни складаються з трьох основних оболонок: несучої частини стіни або каркасу, шару утеплювача і зовнішнього облицювування як захисту утеплювача від кліматичних дій.

шляху через захищаючі конструкції він в якомусь місці стикається з холодною поверхнею і випадає від холодного шоку в осад. Це називається конденсатом. Це стосується і водяної пари, яка міститься в повітрі. У холодний період року, водяного пару в приміщеннях завжди більше, ніж на вулиці. Тому зсередини він прагне просочитися через всі перепони назовні. Але на

При зволоженні теплоізоляції її теплозахисні властивості падають, замерзання-відтавання руйнує матеріали, а при тривалому випаданні конденсату утворюється грибок. Тому, пароізоляцією не слід нехтувати

Загальний принцип будівельної фізики свідчить: зсередини щільніше ніж зовні. Це означає, що найбільш щільні шари багатошарових конструкцій повинні розташовуватися з боку приміщень, а з боку вулиці – менш щільні. Тоді водяна пара не проникає в область можливої конденсації, де він може заподіяти неприємності

Освітленість   В даний час стало модним використання більшої площі світлових отворів – це красиво, це сучасно, це ефектно.

Будівельні машини Використання сучасного будівельного обладнання, поряд з високою якістю використовуваних будівельних матеріалів - найважливіша умова успішної реалізації будь-якого будівельного проекту.

Будівельні машини Самохідні крани KATO отримали широке поширення за рахунок високих характеристик і легендарної надійності. Самохідні стрілові крани - це одне з ключових напрямків компанії, яка виробляє високотехнологічні будівельні машини зі світовим ім'ям.

Будівельні машини міні-класа Людина оточила себе технікою, щоб полегшити своє життя. Застосування потужною і як наслідок великогабаритної техніки не завжди зручно та й у деяких випадках просто невиправдано. Тому і з'явилися будівельні та дорожні машини міні-класу.

Будівельні машини міні-класа У країнах Західної Європи, США та Японії проблема механізації земляних робіт у будівництві успішно вирішується за допомогою міні-екскаваторів. За їх допомогою відривають водовідвідні канави (кювети) уздовж заміських автомобільних доріг, свердловини для стійок огорож, опор ліній електропередач, траншеї різного поперечного перерізу для газорозподільної, водопровідної, телефонної та електричної мережі.

Дякую за увагу


Теги: фізика, Філіппова Т.О.
Навчальний предмет: Фізика
Переглядів/завантажень: 928/200


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar