Головна » Фізика

Електромагнітні хвилі у природі й техніці

Мета: забезпечити засвоєння знань про властивості електромагнітних хвиль різних діапазонів, їх застосування в техніці та поширення в природі, формувати вміння пояснювати, одержувати із тексту та ілюстрацій нові знання, навички роботи з мультимедійною дошкою, вчити учнів фіксувати у зошиті пояснення вчителя і відповіді товаришів, використовуючи різні форми запису; пробуджувати пізнавальний інтерес, використовуючи новини науки і техніки, формувати світогляд, пов'язаний з роллю фізики в науці, техніці, виробництві; розвивати вміння розкривати загальне і особливе, зв’язне мовлення;  виховати культуру поведінки, мови, свідомої дисципліни, записів та виконання творчих робіт.

Завдання уроку: забезпечити в ході уроку формування знань про властивості електромагнітних  випромінювань;

розкрити застосування електромагнітних хвиль в техніці та поширення в природі.

Очікувані результати: розшириться інтелектуальний розвиток школярів;

формуватимуться в учнів навички роботи з мультимедійною дошкою;

активізується зацікавленість учнів у вивченні фізики;

формуватимуться вміння фіксувати у зошиті відповіді товаришів;

формуватимуться вміння пояснювати, отримувати нові знання з ілюстрацій.

Демонстрацій:  мультимедійний проект «Електромагнітні хвилі в природі і техніці».

Обладнання: комп’ютер, проектор, екран, шкала електромагнітних хвиль, портрет І. Пулюя, фотографія лампи І. Пулюя, картки із завданнями.

Тип уроку: комбінований урок.

Місце уроку: урок №7 з теми «Електромагнітні коливання і хвилі».

 

Техніка сьогодення – це фізика

в різних її застосуваннях.

                     (автор невідомий)

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

      1. Привітання.

      2. Психологічна стежина.

 

ІІ. Перевірка виконання домашніх завдань.

Гра «Доміно» (додаток 1)
Перевірка розв’язання задач.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 Що таке електромагнітна хвиля?
 Що є джерелом електромагнітних хвиль?
 На які діапазони поділена шкала електромагнітних хвиль?
Як змінюються зліва направо на шкалі електромагнітних хвиль довжина та частота випромінювань?

 

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

Проблемне питання.

Сьогодні на уроці ми продовжуємо вивчати електромагнітні хвилі. Девізом уроку сьогодні є вислів: «Техніка сьогодення – це фізика в різних її застосуваннях». Як же використовуються в техніці електромагнітні хвилі?

 

V. Оголошення теми, мети та завдань уроку.

 

VІ. Вивчення нового матеріалу.

Захист проекту «Електромагнітні хвилі в природі й техніці», підготовленого учнями.    

Низькочастотні коливання.
Радіохвилі.
Інфрачервоне випромінювання.
Видиме випромінювання.
Ультрафіолетові хвилі.
Рентгенівські промені.
γ-випромінювання.
Цікаві факти про дослідження та діяльність науковців, що здійснили відкриття з даної теми.

Повідомлення про досягнення І. Пулюя у дослідженні Х-променів.
Заповнення таблиці (додаток №2)

 

VІІ. Хвилинка релаксації.

         Покладіть руки за голову і скріпіть у замок.

Поверніться вліво, вправо, відкиньте голову назад.

Закрийте очі, порахуйте мовчки до трьох.

Не повертаючи голови подивіться вліво, вправо, верх і вниз.

Відкрийте очі та опустіть руки.

 

VІІІ. Узагальнення та систематизація знань.

         Складання сенкану.

 

ІХ. Висновки з уроку.

Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»     

Сьогодні на уроці ми дізналися про …

 

Х. Домашнє завдання.

Вивчити матеріал за конспектом.


Теги: Добрянська Н.М., електромагнітні хвилі
Навчальний предмет: Фізика
Переглядів/завантажень: 6276/543


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar