Головна » Зарубіжна література

Засудження рабства в романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”

Засудження рабства в романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”.

Епіграф уроку. Всю жизнь готов дробить я камни, Пока семью кормить пригоден. Свобода вовсе не нужна мне. Но нужно знать, что я свободен. И. Губерман

Запитання до учнів. Діти, чи знаєте ви, що таке рабство? Чи існує рабство сьогодні? Що вам про це відомо?

Словникова робота Рабство - це насильницьке підпорядкування однієї людини іншою, або однієї групи людей іншою групою людей. У раба немає особистих прав власності, його можна продати, вбити.

Повідомлення “істориків” Рабство відоме з доісторичних часів, але набуло розквіту після падіння Римської імперії. У XVI-XVIII ст. і Іспанії, Португалії і Великобританії, а в Америці в XVII-XIX ст. рабська праця стала основою економіки. Мільйони африканців вивозилися з континенту до інших країн як безкоштовні знаряддя праці. Рабство в Британській імперії було заборонено в 1833р., у США – в 1861-1865рр. Але нелегально продовжує існувати і зараз.

Буря. Аварія “Пілігріма”

Підступні вороги мандрівників

Дивні “відкриття” кузена Бенедикта

Страшна знахідка

Країна, до якої потрапили мандрівники

Знущання над рабами

Так перевозили рабів Раби в трюмі; колодки для шиї, рук і ніг

Гра “Відгадай слово” 1. Назва річки в Анголі. (Кванза) 2. Головний невільничий ринок в Анголі. (Казонде) 3. Шаман. (Мганнга) 4. Комаха із сімейства коників. (Мантикора)

Заключна бесіда з учнями Чому “Пілігрім” збився з курсу? Яким чином мандрівники потрапили в рабство? Як герої опинилися в центральній частині Анголи? Де переховувався Дік Сенд з друзями під час зливи? Чому героїв захопили туземці? Як були врятовані мандрівники? Як склалося їхнє подальше життя? Хто з героїв так і не повернувся додому?

Підсумки уроку Прийом “Мікрофон” Я знаю, що рабство – це… Я вважаю, що рабство… Я співчуваю…

Домашнє завдання Підготувати цитати про життя африканців. Індивідуальне завдання “географам”: розповісти про шлях, який пройшов “Пілігрім”.


Теги: Жуль Верн
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 526/41


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar