Головна » Зарубіжна література

Прославлення сили людського характеру в романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”

Тема Прославлення сили людського характеру в романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”. ©

Епіграфи уроку. В мире много сил великих, Но сильнее человека Нет в природе ничего. Софокл Людина – що цегла: обпалюючись, вона стає твердою. Б. Шоу

Актуалізація опорних знань. Бесіда з учнями. В якій країні жив Ж. Верн? Місто, в якому народився письменник. Що вивчав Ж. Верн у Парижі? Країна, до якої хотів вирушити 11-річний Ж. Верн. Де відбуваються дії роману “Із Землі на Місяць”? Скільки романів написав Ж. Верн? Які “винаходи” письменника стали реальністю?

Вітрильник “Пілігрім”

Пасажири “Пілігріма”

Пасажири “Пілігріма” Місіс Уелдон і Джек

Пасажири “Пілігріма” Кузен Бенедикт – дослідник-ентомолог

Команда “Пілігріма”

Команда “Пілігріма” Кок Негоро

Робота з текстом Як називалося судно, на якому пливли герої? Які пасажири були на кораблі? Що ви дізналися про екіпаж судна? Які почуття викликають у вас герої твору? Знайдіть у тексті описи зовнішності героїв і доповніть їх усними характеристиками. Місіс Уелдон, Джек – мужні, витривалі. Бенедикт – дивний дослідник-ентомолог. Дік Сенд – рішучий, відважний. Капітан Халл – справедливий, професіонал. Негоро – потайний, підлий.

Аварія корабля “Вальдек”

Врятовані з судна “Вальдек”

Запитання та завдання Які герої з’являються на борту “Пілігріма”? Знайдіть уривки, присвячені потерпілим на судні “Вальдек”. Хто, крім людей, був на потонулому кораблі? Що дивного було в поведінці Дінго?

Полювання на кита

Підсумки уроку Які головні труднощі виникли на шляху героїв роману? Як поводилися герої за цих складних обставин? Як ставилися одне до одного? Чи відповідає характерам героїв вислів Б. Шоу? Поясніть свою думку?

Домашнє завдання Підготувати цитати до образу Діка Сенда. Намалювати ілюстрації до твору (за бажанням).


Теги: Жуль Верн
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 401/25


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar