Головна » Зарубіжна література

Туве Янсон «Капелюх чарівника»

Туве Янсон «Капелюх чарівника» Чарівність художнього світу твору. Його персонажі, втілення в них ідей доброти, щирості, сімейних цінностей Автор презентації – вчитель Великокусковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Солонина О.П.

Речі мають важливе значення в житті людини, вони покращують побут. Майстерно виготовлені людськими руками, красиві речі приносять користь і радість. Іноді навіть незначна річ може змінити життя не лише окремої людини, а й усього світу, як у повісті «Капелюх чарівника» Туве Янсон.

Проблемне запитання уроку Яким був чарівник: добрим чи злим?

Мета: навчальна: розкрити доброту і щирість мешканців Мумі - долу шляхом аналізу твору, перегляду окремих епізодів мультфільму, дати поняття учням про персонажів і героїв літературного твору, формувати навички виразного читання та аналізу тексту; розвивальна: розвивати образне мислення, творчу уяву, зосередженість під час читання, уміння характеризувати героїв, висловлювати оціночні судження; виховна: виховувати прагнення до пізнання, щирість почуттів, кращі моральні якості.

Епіграф: Світ моїх Мумі-тролів – це світ, за яким у глибині душі тужить кожен із нас… Туве Янсон

Як ви розумієте слова Мумі-тата: « Не одяг красить …»

- Чому Мумі-троль перетворився на чудернацьке звірятко?

Мумі-тато – … Яєчні шкаралупи – … Мумі-троль – … Морська вода – … Мурашиний Лев – … Риби – … На що перетворилися речі завдяки капелюху?

  Перегляд мультфільму «Все дело в шляпе». - Чи такими ви уявляли героїв твору? - Який епізод мультфільму не відповідає повісті?

Хто зображений на ілюстрації Туве Янсон? Розкажіть його історію.

Інтерактивна вправа «Навігатор». Знайдіть в підручнику опис рубіну і виразно зачитайте його. Які художні засоби використала письменниця в описі?

Літературна розминка. Назвіть всіх друзів Мумі-троля.

Теорія літератури. Пригадаємо: У творах художньої літератури літературними героями називають дійових осіб, широко і всебічно зображених, наділених яскравими характерами. 2. Запам’ятаємо: Літературних героїв ще називають персонажами. Персонаж (лат.persona – особа, франц.personage - маска актора) - літературний герой, зображений письменником у художньому творі; загальна назва дійової особи кожного літературного жанру.

Міні-диспут: « Яким був чарівник:добрим чи злим?»

Який епізод повісті зображений на малюнку?

Гра «Наші бажання» «Я використав(ла) би чарівний капелюх для того, щоб…»

Ми перегорнули останню сторінку чарівної повісті Туве Янсон. Я впевнена, що Ви подружилися з мешканцями квітучої Долини Мумі-тролів. Вони всі різні, але поєднує їх дружба, любов один до одного. - Чого навчилися Ви у цих дивовижних істоток? - Поясніть, як ви розумієте слова письменниці, що є епіграфом уроку: «Світ моїх Мумі-тролів – це світ, за яким у глибині душі тужить кожен із нас…»

Домашнє завдання 1. Розповідати про улюблених героїв повісті. 2. Скласти правила щасливої родини.


Теги: Солонина О.П., Янсон
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 871/73


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar