Головна » Інформатика

Поняття про мультимедійні дані

Формати аудіо- та відеофайлів. Мультимедійні програвачі. Засоби перетворення аудіо- та відеоформатів. Додавання відеокліпів, звукових ефектів та мовногосупроводу до слайдовоїпрезентації.

Цифровими звуковими форматами називають формати файлів для збереження звукових даних у комп'ютерних системах. Файли таких форматів називають також аудіофайлами, або звуковими файлами. Загальний принцип збереження аудіо на цифрових носіях полягає у послідовній фіксації значень амплітуди звукових коливань, які при відтворенні звуку відповідатимуть положенню мембран у гучномовцях

♦нестиснені формати - такі як WAV, AIFF, AU або PCM; ♦формати із стисненням без втрат - FLAC, Monkey's Audio (розширення APE), Shorten, Tom's lossless Audio Kompressor (TAK), TTA, ATRAC Advanced Lossless, Apple Lossless, MPEG-4 SLS, MPEG-4 ALS, MPEG-4 DST, Windows Media Audio Lossless (WMA Lossless). ♦формати із стисненням з втратами, як наприклад MP3, Ogg Vorbis, Musepack, AAC, ATRAC чи lossy Windows Media Audio (WMA).

Недоліки, властиві аналоговому способу відтворення відео, зрештою привели до розробки цифрового відеоформату. На зміну аналоговому відео прийшло цифрове. В області професійного відео застосовується кілька цифрових відеоформатів: D1, D2, Digital BetaCam і ін. На відміну від аналогового відео, якість якого падає при копіюванні, кожна копія цифрового відео ідентична оригіналу.

Програвач мультимедіа — комп’ютерна програма, призначена для відтворення файлів мультимедіа.  Більшість програвачів мультимедіа підтримують багато форматів медіа, включаючи аудіо- і відео-файли. Деякі програвачі мультимедіа призначені для відтворення тільки аудіо або відео файлів і називаються, відповідно аудіо і відео програвачами. Розробники таких програвачів прагнуть зробити їх якомога зручнішими для відтворення відповідних форматів. Крім того багато програвачів мультимедіа використовують бібліотеки, які призначені для систематизації і каталогізації музики і відео по категоріях, таким як жанр, рік запису, оцінка і т.д.

KMPlayer — безкоштовний медіаплеєр з підтримкою програвання всіх популярних аудіо та відео форматів. VLC media player — безкоштовний плеєр з зручним інтерфейсом, що відтворює більшість існуючих аудіо і відео форматів. Adobe Flash Player — популярний програвач мультимедіа, який призначений для перегляду файлів формату Flash.

MediaMonkey — безкоштовна програма для відтворення файлів мультимедіа та організації аудіо файлів. Windows Media Player — один из самых известных бесплатных проигрывателей звуковых, видео и графических файлов для Windows. jetAudio — безкоштовний потужний комбайн для перегляду й обробки більшості відомих форматів відео і аудіо. AIMP — потужний програвач аудіо файлів з безліччю корисних функцій і кількістю підтримуваних форматів. Winamp — один із найвідоміших мультимедійних плеєрів, що володіє широким діапазоном можливостей GOM Player — потужний безкоштовний програвач мультимедіа, що підтримує велику кількість сучасних форматів.

Media Player Classic — популярний багатофункціональний програвач мультимедіа, що володіє багатьма корисними особливостями. QuickTime Player — безкоштовний програвач файлів мультимедіа і набір кодеків, що допоможуть відтворити більшість форматів. DivX Mobile Player — популярний програвач DivX для смартфонів і КПК. Відтвореює відеофайли всіх самих популярних форматів. Foobar2000 — аудіоплеєр з широкими можливостями, що відрізняється якісним звуком і простим інтерфейсом і низькими системними вимогами. Screamer Radio — досить проста у використанні безкоштовна програма для прослуховування радіо в мережі Інтернет. Songbird — безкоштовний мультимедійний веб-програвач, розроблений на базі Firefox, VLC Player і SQLite.

Jaangle — безкоштовний мультимедійний плеєр з простим інтерфейсом для роботи з аудіо і відео колекціями. Aire Freshener — безкоштовна програма-релаксатор, що поєднала в собі програвач фонових звуків, плеєр CD і симулятор шумів природи. Light Alloy — безкоштовний російськомовний програвач для відтворення відео і аудіо файлів. Ecoute — аудіо програвач з стильним інтерфейсом та дивовижною функціональністю. Займає мало місця, досить простий у використанні. RealPlayer — один з найкращих програвачів для відтворення потокових мультимедійних файлів в режимі реального часу. XMMS — це універсальний і вільний аудіопрогравач для Linux, зовні схожий на популярний плеєр WinAmp. Resco Pocket Radio — програма для мобільних пристроїв для прослуховування потокового радіо через інтернет у форматах MP3 і Ogg Vorbis. Miro — потужний медіаплеєр з можливістю перегляду Інтернет-ТБ і функцією завантаження відео з YouTube та інших подібних сайтів.

iTunes — багатофункціональний програвач, що може програвати і конвертувати медіа файли. BSplayer — досить не поганий програвач мультимедійних файлів з підтримкою перегляду та завантаження відео з YouTube. Kover Kubes — безкоштовна візуалізація для ITunes, що відображає обкладинку альбома у вигляді 10 кубів, що обертаються. Daum Pot Player — програвач відео і аудіо від автора програвача KMPlayer, що має практично усі функції та інтерфейс цього плеєра.

Winamp — один із найвідоміших мультимедійних плеєрів, що володіє широким діапазоном можливостей Віна мп (англ. Winamp) — комп'ютерна програма, універсальний програвач медіа файлів (плеєр). Створений Джастіном Франкелем в березні 1997 року. Став дуже відомим завдяки простоті в користуванні та доступності (раніше був безкоштовний). У 1999 Nullsoft, компанію що виробляла Вінамп, купила AOL. У 2004 з Nullsoft-a пішли останні з засновників цієї компанії.

Музику, звук або відеокліп можна вставити на слайд з подальшим відтворенням під час показу слайдів за допомогою команди Фільми і звук меню Вставка. Відтворення кліпу може починатися або автоматично при переході до даного слайду, або за клацанням значка відповідного кліпу. Щоб змінити умову запуску кліпу або додати гіперпосилання на кліп, потрібний вибрати в меню Показ слайдів команду Настройка дії. За допомогою команди Настройка анімації (меню Показ слайдів) можна додати ефекти анімації і змінити параметри відтворення. Наприклад можна встановити автоматичне відтворення звуку або відеокліпа в анімаційному епізоді.

Звук, музика і відео вставляються як об'єкти Microsoft PowerPoint. Якщо в PowerPoint не підтримуються певні типи кліпів або засобу, для відтворення файлу може потрібно універсальний програвач. Для відтворення звуку або відео як об'єкта універсального програвача виберіть в меню Вставка команду Об'єкт, потім виберіть варіант Кліп мультимедіа. Цей метод дозволить використовувати для відтворення звуку або відео універсальний програвач, встановлений в Microsoft Windows. Універсальний програвач відтворює мультимедійні файли і управляє такими пристроями відтворення, як приводи компакт-дисків і відеодисків.

Вставка фільму та його автоматичне відтворення: 1. У меню Вставка наведіть вказівник на пункт Фільми та звуки, а потім виберіть команду Фільм із файлу. 2. Виберіть потрібний фільм і натисніть кнопку OK.


Теги: мультимедіа, Харевська Владислава
Навчальний предмет: Інформатика
Переглядів/завантажень: 1155/182


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar