Головна » Зарубіжна література

Велике божевілля. Оспівування кохання в світовій літературі

Кохання - це і є велике божевілля чоловіка й жінки. Пауло Коельо Коли ти кохаєш, весь світ у твоїх очах стає рожевим. Ще жоден мудрець, філософ або учений не дав чіткого визначення коханню. Що таке кохання і як вивести його точну формулу, нез нає ще ніхто. Адже ціла вічність знадобиться для того, щоб розкрити головну таємницю. Одначе, мабуть, уже тепер ти знаєш ,що кохання - це коли холонуть долоньки, в грудях тріпоче серденько. Багато хто чекає на нього, шукає знаходить, потім втрачає і знову шукає. Але ж на те вона і мрія, щоб до неї йти.

Віками про кохання складали вірші, оспівували це почуття у музичних творах, воно надихало на героїчні подвиги та штовхало людей на неймовірні вчинки. Відомий письменник Оноре де Бальзак про кохання говорив так : «Кохання – єдина пристрасть, що не визнає ні минулого, ні майбутнього». Справжнє кохання трапляється у житті не часто.У коханні можуть поєднуватися найбільш різноманітні почуття: страждання й насолода, радість і смуток, страх і сміливість. Навіть гнів та ненависть.

Кохання – як вода – плавке та бистре, рве, грає, пестить, затягає й топить. Леся Українка “Лісова пісня”, 1911 Енея так вона любила, – Що аж сама себе спалила, – Послала душу к чорту в ад. Іван Котляревський«Енеїда», 1798 Скільки років кохаю, а закохуюсь в тебе щодня. Л. Костенко

Месіє! коли ти пролив за мене… хоч краплю крові дарма… я тепер за тебе віддаю… життя… і кров… і душу… все даремне!… Не за щастя… не за небесне царство… ні… з любові! У 1888 році в Запоріжжі Лариса Петрівна познайомилася з Сергієм Костянтиновичем Мержинским,.Він жив деякий час в Ялті, проходячи лікування від туберкульозу. У1901 році Леся їде в зимовий Мінськ до смертельно хворого коханого.У важкі зимові місяці народжується одна з найсильніших її драм - "Одержима", яка була присвячена Сергію. Сергій Мержинский помирає, і Лариса Петрівна назавжди надягає чорний траурний одяг.

Вже у самій назві повісті закодоване значення сокровенності болю, який потрібно у собі берегти, бо ж біль дозволяє нам народжуватися і рости, ставати собою. Усі герої цього твору ще раз нагадують нам, що серце, яке болить – ще живе. І ніхто з них не має страху страждати і кожен має відвагу любити.Авторка вдало показує глибину і простоту любові. Любов така як калина, така як вітер в діброві, ромашки на галявині, опале листя у парку. Любов різна, тому що жива.

Кохати - це не значить дивитися один на одного, кохати - це значить разом дивитись в одному напрямку. Антуан де Сент-Екзюпері

Надгробків царських мармурові плити Переживе потужний мій рядок, І образ твій, немов із міді литий, У вічність перейде. Хоч воєн крок Зруйнує все – і статуї, і трони, Каменярами тесаний граніт, Але твоєї із пісень корони В тисячоліттях не забуде світ. Ти смерті й забуття минеш дорогу І, подолавши путь в людські серця, Вперед ітимеш із віками в ногу, Аж поки дійде світ свого кінця. І в день суда ти житимеш у слові, В піснях моїх, що сповнені любові. 55 сонет - Вільям Шекспір Ще однією особливістю ренесансного сприйняття кохання є оптимізм, бо найвище призначення кохання - дарувати життя. Минули століття відтоді, як Шекспір у своїх 130 сонетах розповів світові не тільки історію свого кохання, але й показав його красу. Кохання - то напруження, концентрація всіх душевних сил і запорука щастя й гармонії. А людина, на думку поета Відродження, має повне право бути щасливою

Кохання Ромео і Джульєтти, світле, чисте та жертовне, розквітло у часи феодальної ворожнечі. За тих умов воно було викликом усьому суспільству, без перебільшень його можна назвати навіть героїчним.

Стендаль З чого починається кохання? Чи кожна людина гідна його? Як зберегти це високе почуття? Це вічні питання, над якими замислювалися в усі часи. Чергового разу ці питання порушує французький письменник Стендаль. Його новела "Ваніна Ваніні" — історія кохання молодої закоханної пари— має досить прозаїчний фінал. У своїй новелі Стендаль намагався заперечити таке егоїстичне, власницьке кохання, яке веде до руйнування, і піднести щиру й чисту любов, що спроможна оберегти від небезпеки кохану людину, допомогти їй, подарувати жадані радість і спокій.

М. Булгаков Вважав, що життя — це любов і ненависть, відвага й азарт, уміння цінувати красу і доброту.. Булгаков писав героїню свого роману з Олени Сергіївни — коханої жінки, яка була його дружиною. Незабаром після їхнього знайомства вона прийняла на свої плечі, можливо, більшу частину його, Майстра, страшної ноші, стала його Маргаритою..

ГЕНРІХ ГЕЙНЕ Як море, в мене серце — Нуртує і кипить, І скарб чудових перлів На дні його лежит Збірка віршів «Книга пісень» (1827) Основний мотив поезій цієї книги — нерозділене кохання. Більша частина віршів «Книги пісень» була створена під впливом глибокого почуття поета до двоюрідних сестер Амалії та Терези, в яких Гейне закохувався по черзі. Це кохання не було взаємним.

Федір Тютчев та Амалія Лерхенфельд уперше зустрілись в 1823 році, тоді Амалії було 15, а Федору 20 років. Одного чудового літнього вечора Тютчев освідчився коханій і, о диво, навіть одержав згоду на шлюб. Батьки Амалії були зовсім не а захваті від пана Тютчева : ані титулу, ані багатства, ані престижного місця служби. Він назавжди втратив надію назвати Амалію своєю дружиною, вона стала баронесою Крюденер. Незабаром одружився і Тютчев. Його обраницею стала Елеонора Петерсон, але застуда підірвала її здоров`я, вона померла у страшних муках. Тютчев посивів за ніч біля труни дружини. Почуття Амалії до Тютчева не змінилось : саме вона допомогла поету повернутись до Росії. Інколи життя дарувало їм свята – рідкі зустрічі.

Петрарці належить найщиріша й найпоетичніша лірична сповідь про кохання, пронесене крізь усе життя: Як не любов, то що це бути може? А як любов, то що таке вона? Ці рядки одного із сонетів, мабуть, найбільш інтригуючі у світовій ліриці. Уже понад шість століть читачі прагнуть здобути власну розгадку високого почуття Петрарки. У страсну п`ятницю 1327р. В авіньйонській церкві Петрарка зустрів і покохав дівчину на ім`я Лаура, але одружитися з нею не міг, бо Лаура була заміжня, а він мав духовний сан. Через 20 р. він побачив її вдруге, але.. в труні. Він ще не знав, що не латинські учені трактати, а прості італійські вірші, присвячені Лаурі, принесуть йому безсмертя і їх будє перекладено безліччю мов.

Ніщо поваби серцю не несе, Бо згасло сонце і померкло все, Разом із ним засипане землею. В життя моє лиш смуток увійшов. Я кличу смерть, щоб ту зустріти знов, Що краще був би не стрічався з нею. Сонет 312

Коли в житті немає любові, у ній немає й життя. /Авессалом Підводний/ Люди здебільшого не стільки хочуть випробувати любов, скільки її вселити. /Н. Шамфор/ Кохання – найкраща косметика. Джина Лоллобріджида Кохання - це безмежне щастя... на обмежений час. Стас Янковський Кохання ніколи не вимагає, воно завжди віддає. Кохання страждає, ніколи не шкодуючи при цьому й ніколи не намагаючись помститися за себе. Махатма Ганді Лише раб кохання байдужий до користі та інших вад. Румі

Над презентацією працювали учні 10 – Б класу ЗОШ № 23 м. Краматорська Ільченко Катерина, Чуприн Владислав та Матузова Христина. Учитель Чеснокова М.В.


Теги: Матузова Христина, Ільченко Катерина, кохання, Чуприн Владислав
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 531/35


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar