Головна » Зарубіжна література

Франц Кафка. Своєрідність світобачення та його художнього втілення в оповіданні “ Перевтілення”

Франц Кафка. Своєрідність світобачення та його художнього втілення в оповіданні “ Перевтілення”.

Франц Кафка - один із фундаторів модернізму. Видатний австрійський письменник Ф. Кафка одним із перших у світовій літературі XX ст. широко використовував багатозначні символічні та алегоричні образи, що давало йому можливість передавати з великою силою трагізм людської долі, розкрити кризу суспільства, його бездуховність, зневажання людської особистості.

Світобачення Кафки - трагічне. Людина в цьому світі - самотня комаха, якій нічого чекати від когось допомоги. Світ навколо цієї людини - ворожий їй.

Світ Франца Кафки Свій серед чужих. Світ абсурдний, жорстокий. Жах, зневіра, розгубленість. Відчуження, самотність.

Перевтілення героя - це перш за все соціально-психологічне, а не фізичне явище. Стан душі вплинув на тіло, на його вигляд. Коли людина відчуває себе в житті комашкою, то настає її духовна смерть.

Прозаїк майстерно відобразив трагічне безсилля "маленької людини", її приреченість в цьому світі. Він показав катастрофічність епохи XX століття. Досліджував процеси, що відбувалися у людській душі, і визначив загальну "хворобу" суспільства - моральне перевтілення, деградацію особистості; поставив питання про причини самотності, відчуження, безвиході людини. Хоча він не вирішив цих болючих проблем, але його твір має глибоко гуманістичний пафос, оскільки ще на початку XX століття відобразив драму "маленької людини" нового часу і став на захист людяності.

Саме так песимістично бачив наш вік, наше суспільство і людину в цьому суспільстві видатний австрійський письменник. Але людина має сподіватися на краще, бо вона думає, творить, живе. Звичайно, людське життя коротке, але людина повинна гідно пройти через усі випробування, не втративши ні гідності, ні щирості душі, ні любові. Тільки тоді наступний вік буде добрішим до нас.

Підготувала: Учениця 11 класу Прокопчук Ірина


Теги: Прокопчук Ірина, Кафка
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 664/33


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar