Головна » Всесвітня історія

Угорщина після Другої Світової війни

Презентація на тему: “Угорщина після Другої Світової війни”

Столиця Угорщини є Будапешт. Будапешт по праву вважають однією з гарніших столиць Європи. До 1872 р. столиця Угорщини являла собою три самостійних тери-торії : Буда, Пешт і Обуда.

Географічне положення Угорщини - розташована у Центральній Європі – Південно-Східна частина, (між 45,48' та 48,35' градусами північної широти і 16,05' та 22,58' градуса-ми східної довготи). Межує з Україною (спільний кордон - 103 км), Румунією (443 км), Сербією та Чорногорією (151 км), Хорватією (329 км), Словенією (102 км), Австрією (366 км), Словаччиною (515 км).

Територія Угорщини переважно рівнинна. Дунай, що формує частину угорсько-словаць-кої межі ділить країну на два регіони. На півночі країни знаходяться відроги Альп і най-вища точка Угорщини - гора Кекеш (1015 м). На заході розташовані невисокі гори Мешек і Баконі, а також найкрупніше озеро у Центральній Європі - Балатон.

Генеральний секретар Комуніс-тичної партії Угорщини (1945–1948 р.р.); Генеральний секретар Угорської партії праці (1948–1956 р.р.). Нова конституція (1949 р.) написана за Радянською; націоналізація промисловості; колективізація в сільському госпо- дарстві; всі форми опозиції були пригнічені терором і репресіями з боку служб безпеки (Управління державної без- пеки). Матяш Ракоші

Nagy, Imre - 1896–1958 р.р. Народився 7 червня 1896 у Капошваре в селянській родині. В роки Першої Світової війни служив в Австро-Угорській армії, потрапив у російський полон. Брав участь у більшо-вицькій революції і Громадянській війні. Після війни по-вернувся в Угорщину, але в 1928 р. був змушений бігти до СРСР, де залишався до 1944 р. Настання Червоної армії доз-волило йому повернутися в Угорщину. У 1944–1945 р.р. Надь – міністр землеробства тимчасового уряду, у 1947 р. – член політбюро компартії, у наступні роки – міністр заготівель. Виступав проти примусової колективізації, у 1949–1951 р.р. був виведений зі складу політбюро, однак відновлений в уряді після публічного покаяння ІМРЕ НАДЬ м. Капошваре

Говорили, що в 1918-м він брав участь у розстрілі царської родини в Єкатеринбурзі, що в тридцятих він був агентом НКВД; В післявоєнне угорське керівництво ввійшов як «людину Берії», говорили, що до самого кінця він залишався членом КПРС і громадянином Радянського Союзу; Достовірної інформації про нього було так мало, що в 1989 році Грос К., генсек ВСРП, звернувся до Горбачова М. С. з проханням передати з архівів КДБ у Будапешт матеріали про Надя І. Копії документів разом із секретною запискою Крючкова були доставлені «угор- ським товаришам» і розглянуті на пленумі ЦК. Здивовані керівники угорських комуністів вислухали доповідь Гроса і по його ж пропозиції ухвалили нічого з почутого гласності не віддавати. Берія Л.П. Горбачов М.С. Гросс К. Крючков В.А.

Янош Кадар Дитинство майбутнього угорського лідера пройшло в скруті і злиднях. Уродженець хорватської Рієки (тоді вільне місто Фіуме) у складі Транслейтанія, що входила до складу Австро-Угорщини, за тодішніми законами рідного міста був зареєстрований при народженні під італійським ім'ям Джованні Черманек. угор. Kádár János – 26 травня 1912р. — 6 липня 1989р.) сталініст, керівник соціалістичної Угорщини з обмеженим суверенітетом (1956р.—1988р.). дитина Борболи Черманек, невільниці словацько-угорського походження, та солдата Яноша Крецінгера.

Ставленик СРСР після Угорської Революції 1956р., організатор страти прем'єр-міністра Імре Надя. Провів в Угорщині помірковано-ліберальні господарські реформи, допустивши функціону- вання елементів ринкової економіки. За надумані подвиги та з пропагандистською метою удостоєний звання Герой Радянського Союзу.

Йожеф Анталл (угор. Antall József) (8 квітня 1932 р., Будапешт - 12 грудня 1993 р., Будапешт) - угорський політик, прем'єр-міністр в 1990-93 роках. Закінчив Будапештський університет, де вивчав угорську мову і літературу, а також історію та архівознавство. Деякий час працював архівістом в Державному архіві.

Вчителем у школі, але через своєї участі в повстання 1956 р. позбувся роботи. Працював бібліотекарем і вивчав історію медицини, в кін - ці 80-х став активістом - опозиціонером комуністичному уря- ду Угорського демократичного форуму, а незабаром став його лідером. Після перемоги ВДФ на парламентських виборах 1990 р. ста першим прем'єр-міністром демократичної Угорської Республі- ки. На цій посаді проводив реформи з лібералізації економіч- ного і суспільного життя. 12 грудня 1993, перебуваючи на посаді, помер від онкологічної хвороби.

Державний прапор Угорської Республіки складається з червоної, білої і зеленої горизон-тальних смуг. Червоний колір символізує кров угорських патріотів, пролиту в боротьбі за незалежність Угорщини. Білий колір — символ етичної чистоти і благородства ідеалів угорського народу. Зелений колір — символ надії на краще майбутнє країни. Прапор в теперішньому вигляді існує з 1957. Герб Угорщини являє собою розділений вертикально надвоє геральдичний щит. Права (для глядача ліва) частина щита розділена на вісім горизонтальних червоних і срібних смуг, що чергуються. У лівій частині щита в червоному полі срібний шестикінечний хрест, який стоїть на увінчаному золотою короною середньому з трьох зелених горбів (дане зображення є дещо зміненим гербом Словаччини, яка тривалий час входила до складу Угорщини). Щит увінчаний короною святого Стефана. Герб Угорщини в сучасному вигляді затверджений 3 липня 1990 року.

Дюрчань Ференц прем'єр-міністр Угорщини у 2004-2009 роках, представляє Угорську соціалістичну партію. У мину-лому — комсомольський діяч, в 1990-і роки займався підприємництвом і став однією з найбагатших лю-дей країни. Орбан Віктор прем'єр-міністр Угорської Республіки у 1998-2002 роках і від 2010 р. Лідер партії Фідес.

Будапешт   першим відкрив посольство в Україні 1991 р.; стабільне зростання двостороннього товарообігу, який, починаючи з 2001 р., збільшився з 600 мільйонів до 3 мільярдів доларів США. Угорський банк «ОТР» посідає провідні позиції на фінансовому ринку Ук- раїни. Особливе значення має діяльність таких потужних підприємств, як ме- талургійний комбінат «Дунаферр» в Угорщині та фармацевтичний завод «Гедеон Ріхтер» в Україні. Енергетична галузь - Бурштинська ГЕС. Туристична співпраця між країнами.

Бедрій Назар ВПУ-7 Савчин Євген Калуський політехнічний коледж Презентацію на тему “Угорщина після Другої Світової війни” виконали: м.Калуш/2012


Теги: Савчин Євген, історія Угорщини
Навчальний предмет: Всесвітня історія
Переглядів/завантажень: 951/210


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar