Головна » Всесвітня історія

План “Ост”

Підготувала учениця 11-А класу: Павленко Надія

Час здійснення: 1939 – 1944 рр. Жертви: населення Східної Європи і СРСР (в основному слов'янське) Місце: Східна Європа, окупована територія СРСР Характер: расово-етнічний Організатори і виконавці: націонал-соціалістська партія Німеччини, профашистські угрупування і колабораціоністи на окупованих територіях

План “Ост” затверджений Гітлером 25 травня 1940р. Передбачав колонізацію німцями території Східної Європи, знищення більшої частини її населення , виселення до 80% українців, білорусів, росіян, поляків за Урал.

На захоплених територіях нацисти передбачали створити 4 рейхскомісаріати (колонії): “Остланд”, “Україна”, “Москва”, ”Кавказ”.

У 1941-1945 рр. на території СРСР було знищено до 10 мільйонів мирних жителів. У Східній Європі і на території СРСР були створені концентраційні табори. Найбільшими з них були Освенцим, Треблінка і Майданек на території Польщі.

Копій плану не збереглося, проте його основні деталі відновлені по згадках і посиланнях в інших документах Третього Рейху. Згідно плану, слов'яни, що живуть в країнах Східної Європи і європейської частини СРСР, повинні були піддатися частково германізації, а частково бути депортовані за Урал або знищені. Передбачалося залишити невеликий відсоток місцевого населення з метою використання як безкоштовної робочої сили для німецьких колоністів. По розрахунках нацистських чиновників, через 50 років після війни число німців, що проживають на цих територіях, повинне було досягти 250 млн.

План відносився до всіх народів, що проживають на територіях, що підлягають колонізації: мовилося в нім і про народи Прибалтики, які також передбачалося частково асимілювати, а частково депортувати (наприклад, латиші вважалися більш відповідними для асиміляції, на відміну від литовців, серед яких на думку нацистів були дуже багато “слов'янські домішки”).

Гитлер: "Что происходит с русскими или чехами, мне совершенно безразлично... Живут ли они в благополучии или умирают с голоду, меня интересует постольку, поскольку они нужны нам в качестве рабов нашей цивилизации. Если 10.000 русских женщин валяются мёртвыми от истощения за рытьём противотанковых рвов, то это интересует меня постольку, поскольку эти окопы должны быть прорыты ради Германии" Цей текст на німецькій : Wie es den Russen geht, wie es den Tschechen geht, ist mir total gleichgültig. Das, was in den Völkern an gutem Blut unserer Art vorhanden ist, werden wir uns holen, indem wir ihnen, wenn notwendig, die Kinder rauben und sie bei uns großziehen. Ob die anderen Völker in Wohlstand leben oder ob sie verrecken vor Hunger, das interessiert mich nur soweit, als wir sie als Sklaven für unsere Kultur brauchen, anders interessiert mich das nicht. Ob bei dem Bau eines Panzergrabens 10.000 russische Weiber an Entkräftung umfallen oder nicht, interessiert mich nur insoweit, als der Panzergraben für Deutschland fertig

Хоча план і передбачалося запустити на повну потужність тільки після завершення війни, в його Рамках проте було знищено близько 3 млн. радянських військовополонених, планомірно знищувалося і відправлялося на примусові роботи населення Білорусі, України і Польщі. Зокрема, тільки на території Білорусі нацисти організували 260 таборів смерті і 170 гетто. Згідно з сучасними даними, за роки німецької окупації втрати мирного населення Білорусі склали порядкам 2,5 млн. чоловік, тобто близько 25% населення республіки.

Про “План Осту” миру стало відомо під час Нюрнберзького процесу над нацистськими злочинцями. Фактично, якби Німеччина і її союзники перемогли у війні, то геноцид євреїв Європи став би прелюдією до знищення десятків мільйонів людей, що проживали на території Східної Європи і СРСР.  

“План Ост” був програмою масових етнічних чищень населення Східної Європи і СРСР в рамках глобальнішого нацистського плану по “звільненню життєвого простору ” для німців і інших “німецьких народів” за рахунок територій “нижчих рас”, таких, як слов'яни.


Теги: ОСТ, Павленко Надія, депортація
Навчальний предмет: Всесвітня історія
Переглядів/завантажень: 709/207


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar