Головна » Всесвітня історія

Паризька мирна конференція - 2

Паризька мирна конференція ©Тарасов В.В. вчитель історії Серпневого НВК 2011

План Плани учасниць Паризької конференції. Версальський договір з Німеччиною. Утворення Ліги націй. Мирні договори з союзниками Німеччини.

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Версальський договір; Ліга Націй;

План Плани учасниць Паризької конференції. Версальський договір з Німеччиною. Утворення Ліги націй. Мирні договори з союзниками Німеччини.

Опорні поняття і дати Опорні поняття:

Популярне гасло Популярне гасло французького народу.

Учасники Паризької конференції

Плани учасниць Паризької конференції. Франція повернути Ельзас і Лотарингію; перешкодити об’єднанню Австрії та Німеччини; створити буферну німецьку державу на лівому березі річки Рейн; передати частину німецьких земель Бельгії, Данії, Польщі ; стягнення з переможеної Німеччини максимально можливих репарацій.; Франція претендувала також на частину османської спадщини.

Плани учасниць Паризької конференції. США: “14 пунктів” В.Вільстона; Прагнула перетворити Німеччину у форпост боротьби проти більшовизму (комунізму); принцип вільної торгівлі та мореплавства; створення Ліги Націй

Версальський договір з Німеччиною. 29 червня 1919р. – підписання Версальського мирного договору.

Обмеження

Карта

1. Що можна сказати про цю карикатуру? 2. Як дана карикатура відображає умови Версальського договору? 3. Наскільки умови Версальського миру були прийнятними для Німеччини

Утворення Ліги Націй.

Витяг зі Статуту Ліги Націй Стаття 8. …скорочення національних збройних сил до мінімуму, необхідного для гарантування національної безпеки і виконання міжнародних зобов’язань. Стаття 11. Ліга Націй не може залишатися бездіяльною на випадок воєнних дій або загрози війни, спрямованих проти одного з членів організації. Стаття 12. …будь-які розбіжності між членами Ліги, що становлять загрозу миру, повинні розглядатися арбітражним судом Стаття 13. …члени організації зобов’язані визнавати й виконувати рішення, винесені цим судом Стаття 16. …Якщо один із членів Ліги вдасться до війни всупереч усім взятим на себе зобов’язанням, то він іpso facto вважається агресором стосовно до решти членів Ліги. Члени Ліги зобов’язані негайно перервати з ним усі торговельні й фінансові відносини, заборонити громадянам своїх держав вступати в контакти з громадянами держави, що порушила договір… У такому випадку Рада вважає своїм обов’язком рекомендувати урядам зацікавлених країн використовувати військові сили, морські й повітряні, завдяки яким члени Ліги можуть допомогти тим збройним силам, які примусять поважати зобов’язання, взяті на себе Лігою. Член Ліги, який буде винним у порушенні одного з зобов’язань договору, може бути виключеним з організації. Рішення про виключення ухвалюється голосуванням усіх членів Ліги, репрезентованих у Раді. Запитання до документа 1. Який механізм забезпечення миру було передбачено у Статуті Ліги Націй? 2. На вашу думку, чи дієвий він? Вкажіть сильні та слабкі його аспекти. Відповідь обгрунтуйте.

Структура організації Ліги Націй.

Мирні договори з союзниками Німеччини. 10 вересня 1919 р. Сен-Жерменський мирний договір. 27 листопада 1919 р. - Нейїський мирні договір. 4 серпня 1920 р. Тріанонський мирні договір. 10 серпня 1920 р. - Севрський мирний договір. 24 липня 1923 р. Лозаннський мирний договір.

Основні положення Сен-Жерменського мирного договору

Основні положення Нейївського мирного договору

Основні положення Тріанонського мирного договору

Основні положення Севрського мирного договору

Карта

Лозаниський договір

Закріплення 1. У чому полягала принципова новизна ідей, що містяться в "14 пунктах" Вільсона? 2. Охарактеризуйте позиції великих держав напередодні й під час Паризької мирної конференції. 3. Як велася підготовка мирного договору з Німеччиною? 4. З’ясуйте умови Версальського миру. Чому Німеччину було визнано винуватцем у розв’язуванні війни? 5. Як було вирішено долю західноукраїнських земель на Паризькій мирній конференції? 6. Яка роль відводилася Лізі Націй у післявоєнному світі? Чому США не стали членом Ліги Націй?

Домашнє завдання Читати §8; Знати опорні поняття і дати


Теги: паризька мирна конференція, Тарасов В.В.
Навчальний предмет: Всесвітня історія
Переглядів/завантажень: 536/193


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar