Головна » Всесвітня історія

Імперія Карла Великого

Мета уроку:

навчальна  складова  -   формувати   історичної   компетентності   учнів;

розширити уявлення учнів про середньовічні держави; ознайомити учнів із виникненням, розквітом і розпадом імперії Карла Великого; визначити роль Карла Великого у становленні середньовічної Європи;

розвивальна складова - розвивати логічне та творче мислення учнів; формувати вміння характеризувати діяльність історичної особи;

виховна складова – формувати поведінкових компетенцій; виховувати відповідальність, прищеплювати бажання мати глибокі та якісні знання.

Тип уроку:  вивчення нового матеріалу.

Технічне обладнання та програмне забезпечення: SMART-дошка, комп'ютер, презентація «Імперія Карла Великого».

Основні поняття і терміни: аллод, доба «лінивих королів», бенефіций, «помазання на царство», Каролінги, Верденський договір

Основні дати: 732 р.— битва при Пуатьє; 800 р.— утворення Франкської імперії; 843 р.— Верденська угода, поділ імперії Карла Великого.

Девіз уроку:

«Вчитися можна тільки весело.

Щоб засвоїти знання, потрібно

смакувати їх з апетитом.»

А. Франс (франц. письм. XIX ст.)

Хід уроку

І. Організаційний етап.

II. Установчо-мотиваційний етап.    

IV. Повідомлення теми і мети, визначення завдань уроку.

V. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу.

VI. Усвідомлення набутих знань у процесі практичної роботи.

VII. Систематизація та узагальнення набутих знань, умінь, навичок.

VIII.  Підведення підсумків уроку. Оцінювання результатів роботи учнів на уроці.

IX. Домашнє завдання.

Опрацювати теоретичний матеріал підручника с.21 – 26.
Виконати завдання на контурній карті «Франкська імперія Карла Великого»
Використовуючи карту «Поділ Франкської імперії» установіть за яким принципом нащадки поділили імперію Карла Великого.


Теги: Дудник Н.В., франкська імперія
Навчальний предмет: Всесвітня історія
Переглядів/завантажень: 1107/233


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar