Головна » Інформатика

Світове визнання заслуг С.О.Лебедєва

Волобуєва Анастасія, Дишкован Юлія, Майборода Олег Вчений, громадянин, патріот

Як пише один з його учнів, академік В. А. Мельников, “життєвий шлях Сергія Олексійовича Лебедєва яскравий і багатогранний. Крім створення перших машин і перших фундаментальних розробок, він виконав важливі роботи по створенню багатомашинних і багатопроцесорних комплексів. Їм були закладені основи обчислювальних мереж. Серед перспективних напрямків слід відзначити роботи в області операційних систем і систем програмування. Структурно-програмні операційні системи, алгоритмічні мови програмування, нові алгоритми для великих, трудомістких завдань – важливий етап наукової творчості Лебедєва. Ряд його робіт, на жаль, залишився незавершеним. По головних напрямках, наміченим С. О. Лебедєвим, працюють його учні і цілі наукові колективи. Створена ним наукова школа – кращий пам’ятник вченому “

На будівлі, де розташовувався Інститут електротехніки АН України, директором якого був С.О.Лебедєв, встановлена меморіальна дошка. Виступаючи в день її відкриття, президент АН України академік Б.Е.Патон сказав: "Ми завжди гордитимемося тим, що саме в Академії наук України, в нашому рідному Києві розцвів талант С.О. Лебедєва як видатного ученого в області обчислювальної техніки і математики, а також найбільших автоматизованих систем. Він започаткував створення в Києві чудової школи в області інформатики. Його естафету підхопив В.М. Глушков. І тепер у нас плідно працює один з найбільших у світі Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова АН України. "Він жив і працював в період бурхливого розвитку електроніки, обчислювальної техніки, ракетобудування, освоєння космосу і атомної енергії. Будучи патріотом своєї країни, Сергій Олексійович взяв участь в найбільших проектах И.В. Курчатова., С.П. Корольова, В.М. Келдыша, що забезпечували створення щита Батьківщини. У усіх їх роботах роль електронних обчислювальних машин, створених Сергієм Олексійовичем, без перебільшення, величезна. Його видатні праці назавжди увійдуть до скарбниці світової науки і техніки, а його ім'я повинне стояти поряд з іменами цих великих учених".

Ім’я Лебедєва відоме у всьому світі. Його наукові праці в області управління енергетичними системами здобули міжнародну популярність. Сергій Олексійович автор фундаментальних досліджень обчислювальної технiки Засновник вітчизняної обчислювальної техніки, академік АН УРСР (1946), академік АН СРСР (1953), лауреат Ленінської премії (1966) та Державних премій СРСР (1950, 1969).


Теги: Волобуєва Анастасія, Дишкован Юлія, Лебедєв, Майборода Олег
Навчальний предмет: Інформатика
Переглядів/завантажень: 463/137


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar