Головна » Інформатика

Огляд програм для роботи з електронною поштою. Робота з електронною поштою через веб-інтерфейс

МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Ознайомити учнів з основними поняттями, принципами функціонування електронної пошти та роботою з електронною поштою через веб-інтерфейс.

Розвиваюча. Розвивати в учнів практичні навички роботи з електронною поштою через веб-інтерфейс.

Виховна. Сприяти вихованню культури поведінки, сумлінності, відповідальності при виконанні завдань.

ОБЛАДНАННЯ: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нового матеріалу.

ВИД УРОКУ: розповідь з елементами демонстрації роботи з програмним забезпеченням

 

ХІД УРОКУ.

 

1. Організація класу до уроку

Перевірки наявності та готовності учнів до уроку. Створення позитивного настрою для проведення уроку. «Добрий день. Сьогодні на уроці я вам бажаю доброго самопочуття, гарного настрою, плідної співпраці.»

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.

«Ну що таке, здавалось лист?
Паперу аркуш, повний літер,
Написаних комусь колись,
Перелетівший наче вітер
За день, за два на сотні верст.
Його чекають наче гостя,

Йому радіють, мов збулося

Одне з простих земних чудес…(В.Іващенко)

  З тих пір, коли з'явилася писемність, люди не переставали писати один одному листи. В них вони повідомляли про новини, про радість, про смуток, виражали свої емоції та почуття. В 20-му столітті одним з винаходів стала електронна пошта.  Тема, яку ми починаємо вивчати, має назву «Служби Інтернету». Це — логічне продовження матеріалу про роботу в мережі Інтернет. Одна з основних служб — WWW — вивчалася у 9 класі, а теми «Електронна пошта» та «Інтерактивне спілкування» будуть вивчатися протягом наступних  уроків.

Запишіть у зошитах тему уроку Принципи функціонування електрон­ної пошти. Огляд програм для роботи з електронною поштою. Робота з електронною поштою через веб-інтерфейс

Сьогодні ми повинні ознайомитись з основними поняттями, принципами функціонування електронної пошти та роботою з електронною поштою через веб-інтерфейс.

ІІІ. Організація вивчення нового матеріалу.

Що ми дізнаємося?

1. Що таке електронна пошта і для чого вона призначена?

2. Принципи функціонування ЕП?

3. Які переваги має ЕП по рівняно зі звичайним листуванням?

4. Яке програмне забезпечення потрібно для роботи з електронною поштою?

5. Які протоколи призначенні для роботи з ЕП?

6. Що таке поштова скринька і з яких елементів вона складається?

На протязі уроку Ви працюючи будете відповідно робити помітки у таблиці ПЛЮС-МІНУС-ЦІКАВО

— Для чого існує звичайна пошта? (Для пересилання листів)

— Яким чином вона працює? (Лист повинен потрапити на поштове відділення, потім на інше поштове відділення, тоді до адресата)

— Чи зручно з такою поштою? (Ні)

Пошта - це традиційний засіб зв'язку, що дозволяє  обмінюватися інформацією, принаймні, двом  абонентам.

 Для того, щоб цей обмін відбувся, необхідно написати послання і, вказавши адресу,  опустити в поштову скриньку, звідки лист неминуче потрапить на поштовий вузол.

 Якщо зазначена адреса відповідає загальноприйнятим стандартам, то через деякий час  листоноша покладе його в поштову скриньку адресата.

Далі абонент розкриє послання, і – обмін інформацією відбувся

Подібно до традиційної пошти є електронна пошта. Як ви думаєте, що це за пошта? (Пошта в Інтернеті).

Проблемне запитання Електронна пошта чи традиційна? Ваш вибір?

Електронна пошта, або, як її ще називають, E-mail (від англ. electronic - електронна, mail - пошта) - служба Інтернет для передачі текстових повідомлень та прикріплених до них файлів у вигляді листів.

 Електронна пошта є однією з найбільш використовуваних. Її схожість на звичайну пошту полягає в тому, що обидві передають повідомлення. Основною перевагою електронної пошти є її швидкість: електронний лист потрапляє в «поштову скриньку» адресата одразу ж після відправлення і зберігається там до прочитання. Відмінність між звичайною та електронною поштою ще полягає в тому, що електронні листи - і будь-які додатки до них - розбиваються на дрібні шматочки, названі пакетами, які добираються до одержувача незалежно один від одного (у поштовій аналогії це означало б, що кожен лист розбирається по сторінках, які потім відправляються окремо поодинці і тій же адресі). По дорозі пакети передаються від сервера до сервера до тих пір, поки вони не потрапляють до кінцевого одержувача. Оскільки різні пакети добираються до адресата різними маршрутами, вони можуть поступити до нього в неправильному порядку. Але як тільки всі пакети прибудуть, з них збирається первинне повідомлення. Звичайно весь цей складний процес, який ми так довго описували, займає менше хвилини, навіть якщо адресати знаходяться на різних кінцях планети.

Коротеньке повідомлення Трішки з історії Принципи функціонування ЕП?  Електронна пошта заснована на принципі естафети. За допомогою поштової програми створюється поштове повідомлення на локальному комп'ютері. Потім, після підключення до Інтернет, воно передається на поштовий сервер, а далі рухається по ланцюжку поштових серверів, поки не досягне сервера адресата.

Як тільки адресат підключиться до свого поштового сервера він автоматично отримає все, що накопичилося в його «поштовій скриньці».

Робота зі схемою                        

Заповнення схеми. Для заповнення схеми 3-4 хв Коментарі до схеми вчителя.

Переваги електронної пошти:

         електронною поштою повідомлення в більшості випадків доставляється набагато швидше, ніж звичайною; коштує це дешевше;

·         заощаджується папір

Цінною перевагою електронної пошти в порівнянні із звичайною є можливість розсилки одного повідомлення за багатьма адресами відразу; все, що потрібно для цього зробити, - це перерахувати всіх ваших адресатів у відповідному полі E-mail програми. Це знайшло відображення ще в одній з важливій можливості електронної пошти - списках розсилки (англ. mailing lists). Вони полегшують листування з іншими користувачами Internet, які мають спільні інтереси. 

Повідомлення, відправлене на поштовий сервер, буде розіслане всім, хто підписався на цей список розсилки, тобто його отримають одразу тисячі користувачів. Підписатися на такі списки може кожний, хто має поштову адресу в Internet.

Яке програмне забезпечення потрібно для роботи з електронною поштою?

 В світі поштових клієнтів немає визнаного лідеру. Багато користувачів Інтернету працюють з поштою через Web-інтерфейс, використовуючи браузер. Проте велика кількість користувачів віддані тому чи іншому поштовому клієнту. А які ж найпопулярніші з них? І чим вони так  приваблюють своїх користувачів.

 

Поштовий клієнт, клієнт електронної пошти — комп'ютерна програма, яка встановлюється на комп'ютері користувача і призначена для одержання, написання, відправлення та зберігання  повідомлень електронної пошти одного або декількох користувачів (у випадку, наприклад, кількох облікових записів на одному комп'ютері) або декількох облікових записів одного користувача.

Які протоколи призначенні для роботи з ЕП?

SMTP (Simple Mail  Transfer Protocol) – відправлення поштових повідомлень POP3 (post Office Protocol)- отримання вхідних повідомлень

IMAP (Internet Message Access Protocol)  – доступ до поштових повідомлень

  Що таке поштова скринька і з яких елементів вона складається?

Адреса електронної пошти  записується в певній формі і складається з  двох частин, разділених символом @:      ім’я_користувача@ім’я_сервера

РЕЛАКСАЦІЯ (2 хв)

 Загальні етапи створення поштової скриньки через веб-інтерфейс

А зараз я розповім і продемонструю вам як працювати з електронною поштою через веб-інтерфейс. Для цього ми скористаємось одним із сервісів безкоштовної пошти – UKR.NET.

Демонструю учням операції по реєстрації на електронному сервісі безкоштовної пошти та операції по відправці та отриманні електронної пошти.

ІV. Закріплення вивченого. (10хв)

Повторюю з учнями основні відомості нового матеріалу:

? Які можливості надає нам електронна пошта?

? Які основні поштові програми ви запам’ятали? Охарактеризувати їх позитивні та негативні сторони

? Як працювати з електронною поштою через веб-інтерфейс?

Практична робота (Повторення правил з техніки безпеки при роботі на комп’ютері.)

1. Створити власну поштову скриньку на поштовому сервері www.google.com

2. Створити в редакторі Word файл із привітання своєму  товаришу.

3. Зберегти файл на диску D: у папці 10 клас із назвою Привітання

4. Написати і відправити листа своєму товаришу приєднавши створений файл Привітання

5. Отримати листа від товариша, прочитати вкладений файл.

6. Показати результати вчителю.

V. Підсумки уроку.  Повернення до проблемного запитання, висновки учнів, висновок вчителя,  короткий аналіз вправи  ПЛЮС-МІНУС-ЦІКАВО. Оцінювання.

VІ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.    Вивчити  розділ 3 п 3.1-3.2

Записати недоліки електронної пошти, створити порівняльну таблицю “Аналогія зі звичайною поштою”
Творча робота   Придумати та зобразити в зошиті  власні смайлики


Теги: Олефіренко Л.І., електронна пошта
Навчальний предмет: Інформатика
Переглядів/завантажень: 2397/206


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar