Головна » Геометрія

Гармонія життя – в симетрії

Жовтоводська гуманітарна гімназія ім. Лесі Українки

Слово "симетрія" (symmetria) походить від грецького ╚ сим ╩ - з, разом і ╚ метрон ╩ - міра, буквально означає відповідність, подібність в розташуванні частин чого-небудь щодо крапки, прямої, площини.

Людина - це частина природи і поза нею ми не можемо представити своє існування. З давніх часів людина спостерігала за природою і на її основі створювала різні науки: Біологія,Хімія,Фізика,Геометрія і інші. У рослинному і тваринному світі спостерігаються різні види симетрії.

Наприклад: Симетрія відносно прямої. Якщо ми придивимося уважно, то помітимо, що права сторона виглядає дзеркальним відображенням лівої. Таку симетрію називають двосторонньою в біології і симетрією щодо прямої в геометрії. Виникла у тварин з активним способом життя.

Якщо в думках провести пряму посередині, то виявиться, що праві і ліві частини однакові, щодо вертикальної лінії. Ця лінія називається ВІСЬ СИМЕТРІЇ. ( див. Інформація http://www.fio.ifmo.ru ) Подивися на КЛЕНОВИЙ ЛИСТ, СНІЖИНКУ, МЕТЕЛИКА

ОСЬОВА СИМЕТРІЯ - це таке відображення площини (простру) на себе, при якому люба точка М переходить у симетричну їй точку М1 відносно осі а

У випадку ЦЕНТРАЛЬНОЇ СИМЕТРІЇ (інверсії) відносно точки О фігура суміщається сама із собою посля послідовних відображень від трьох взаємно перпендикулярних площин.

Людина відвіку використовувала симетрію в АРХІТЕКТУРІ. Старовинним палацам і сучасним будівлям вона додає закінчений гармонійний вигляд.

Симетрія у архітектурі

В більшості випадків симетричні щодо осі або центру узори на килимах, тканинах, кімнатних шпалерах.

Висновок Призначення і мета гармонії - упорядкувати частини, взагалі кажучи, різні за природою, якимсь досконалим співвідношенням так, щоб вони одна іншій відповідали, створюючи красу. Симетрія встановлює забавну і дивовижну спорідненість між предметами і явищами.

Використані ресурси: 1.Універсальна геометрія в природі http://rusnauka.narod.ru/lib/phisic/ugeom/ungeomet.htm 2.Симетрія в природі http://fio.ifmo.ru 3. Зберігаючи відстані http://tmn.fio.ru 4. Картинки на вузлу Office Online.


Теги: Шиліна Д., Власов І., Бондаренко А., Кравченко І., симетрія
Навчальний предмет: Геометрія
Переглядів/завантажень: 457/189


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar