Головна » Географія

Імовірна стратегія інтеграції України до Європейського Союзу

Мета: проаналізувати перспективи інтеграції України до ЄС; розкрити місце України у розширенні Євросоюзу; ознайомити учнів з економічною ситуацією в Україні у порівнянні з країнами Європейського Союзу; показати шляхи економічного розвитку та зростання України; ознайомити з основними етапами вступу до ЄС,  виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів.
 
Обладнання: політична карта Європи, ілюстративний матеріал, презентація.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку:

I.                  Актуалізація опорних знань

-Дайте визначення поняття «інтеграція».

-Скільки країн на даний момент входять до складу ЄС?

-Коли і яким документом затверджено Стратегію інтеграції України до ЄС?

II. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Євроінтеграція є головним та незмінним політичним пріоритетом України. Ще у червні 2002 р. Президент України у Посланні до Верховної Ради України визначив європейську інтеграцію стрижнем стратегії економічного та соціального розвитку України на наступне десятиріччя.

Сьогодні ми всі розуміємо, що для України Європейська інтеграція – шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС.

Але чи є для України місце в новій Європі, Європі без кордонів та розмежувальних ліній? А може нашій державі,очима європейців, більш пасує роль буфера між Європейським та євразійським економічно- політичним просторами.І взагалі, чи потрібна Україна Європі,як складова частина в геополітичному, а не лише в географічному сенсі Європи? Відповіді на ці питання пошукаємо на нашому уроці.

Тому сьогодні на уроці ми обговоримо перспективи входження України до Європейського союзу.

Вивчення нового матеріалу

Темпи інтеграції України до ЄС визначатимуться передусім процесом її внутрішнього просування до спільних вартостей і європейських стандартів.

Ключовими чинниками для перспектив євроінтеграції України є:

-загальна спроможність Союзу поглинути нових членів;

-схвалення кандидатури на членство з боку керівництва та населення окремих держав учасниць.

Виходячи з цього, при прогнозуванні української євроінтеграції неможливо не брати до уваги інтереси самого союзу і його держав учасниць, оскільки приєднання України до ЄС ставить серйозні виклики не тільки перед нашою державою, а й перед самим Союзом.

За підрахунками спеціалістів у галузі євроінтеграції Україна зможе вступти до ЄС не раніше 2020 року.

Умовно виділяють 3 етапи через які повинна пройти наша держава до повноцінного вступу до ЄС.

Перший етап (2008-2009)

На першому етапі основна задача-стати «найкращим сусідом».

Реальними успіхами на цьому етапі могли б стати:

-вступ до СОТ;

-виконання деяких нормативно-правових доробок ЄС.

Позитивні зрушення у зазначених питаннях відкрили б шлях до укладання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі.

Другий етап (2010- приблизно 2016)

Головне завдання на другому етапі - стати державою-кандидатом на вступ, підписати угоду про асоціацію, активно агітувати та знайомити населення з процесом євроінтеграції, залучати ЗМІ до інформування населення про  хід євроінтеграції.

Завдання. Обговорити позитивні та негативні зрушення на другому етапі.

Третій етап (2019-2024)

Головне завдання – стати повноцінним учасником Європейського Союзу.

IV.            Закріплення отриманих знань

-Які зрушення зроблено на першому етапі?

-чи згодні ви з тим, що другий етап є вирішальним у можливій інтеграції Ураїни до ЄС?
 
V.               Висновок

   Так,Європа наш спільний дім. Колись ми залишили його, відцурались родини і зійшли на манівці економічного і соціального розвитку. Тепер ми маємо нагоду повернутися до нашої Європейської родини. Але, водночас, ми маємо усвідомити, що лише наші особисті досягнення, праця кожного з нас, наші успіхи у розбудові економіки і демократії є запорукою того,що європейська родина нас прийме. А західний кордон України стане східним кордоном Європи. Україна була частиною Європи і завжди залишатиметься такою. І саме молоде покоління громадян України має бути особливо зацікавленим в тому, щоб Європа наблизилась якомога ближче і більше інтегрувалася. Саме молоде покоління Українців може отримати найбільші переваги від такої перспективи- перспективи інтеграції до ЄС, яка, проте, не кінцевою метою, а радше засобом забезпечення стабільності, миру, демократії та добробуту. І саме на молоде покоління покладено відповідальність за успішність перетворень.
 
VI.            Домашнє завдання.

Підготувати доповідь на тему: « Відносини України з ЄС», допрацювати конспект.


Теги: євроінтеграція, Гладкий А.Г.
Навчальний предмет: Географія
Переглядів/завантажень: 582/203


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar