Головна » Фізика

Вплив магнітного поля на живі організми

Вплив магнітного поля на живі організми Виконав учень 11-А класа Варлан Костянтин Перевірила: Вчитель фізики Соколовська Любов Анатоліївна

План 1) Вступ 2)Особливості магнітного поля землі 3)Значення магнітного поля для комах 4)Досліди 5)Вплив магнітного поля на людину 6)Висновок 7) Використана література

Вступ Мета моєї презентації ознайомити з дією магнітного поля землі на тварин,рослин,людей. Показати досліди які засвітчують дію магнітного поля на організми. Як вони допомагають і заважають життєдіяльності організмів.

Особливості магнітного поля землі Магнітне поле - вид матерії , яка існує навколо рухомих електрично - заряджених частинок речовини і здійснює їх взаємодії продуктів віє. Воно створюється рухомими електричними зарядами або пере- менним електричним полем.        Магнітні властивості виявляються в усьому , що оточує людину , проте в більшості тіл - дуже незначно. Сильні магнітні властивості мають мінерали , які належать до оксидів заліза і. Хімічні елементи з вираженими магнітними властивостями називаються ферромагнетик . До них відносяться залізо , нікель , кобальт і їхні сплави , використовувані для виготовлення постійних магнітів. Основна причина наявності магнітного поля Землі в тому , що ядро Землі складається з розпеченого заліза (хорошого провідника електричних струмів, що виникають усередині Землі)

Значення магнітного поля для комах Очевидно, сприйнятливість до поля Землі продемонстрували, наприклад, терміти. Дослідники відзначають, що термітнику комахи розташовуються поперек магнітних силових ліній. Спробували екранізувати термітник від магнітного поля, комахи тут же втратили свою здатність орієнтуватися в просторі, «розселилися» як попало.

Досліди У «Віснику сільськогосподарської науки» (1974році) автори статті повідомляють, що під дією магнітного поля низької частоти у корів помітно поліпшується жировий склад молока. Постійне поле магніту лікує і попереджає мастити. Поле покращує також картину крові. Навіть співвідношення статей в приплоді можливо пов'язане з орієнтацією тварин в магнітному полі Землі. Не залишаються «байдужими» до магнітних впливів рослини.

Німецький ентомолог Беккер спостерігав, що жуки, бджоли, та інші комахи віддають перевагу при польоті напрямок північ - південь або захід - схід.

Орієнтиром для перелітних птахів також служить магнітне поле Землі. Нещодавно вчені дізналися, що у птахів в області очей розташовується маленький магнітний "компас" - крихітне тканинне поле, в якому розташовані кристали магнетиту, що мають здатність намагнічуватися в магнітному полі. Словом, і рослинний і тваринний світ не байдужий до впливу магнітних

Вплив магнітного поля на людину Час від часу на Сонці відбуваються потужні вибухи , внаслідок яких в міжпланетний простір викидається потік заряджених частинок. Коли він через один - два дні досягає магнітної оболонки нашої планети , то , взаємодіючи з нею , викликає її обурення . Магнітне поле Землі починає стискатися , коливатися - так відбувається явище, що отримало назву « магнітна буря». Молодий і здорова людина будь-яку бурю переживе спокійно і навіть не помітить її , а літній і хворий - не завжди. За статистикою МОЗ , в дні , коли трапляється магнітна буря , кількість інфарктів збільшується в три з половиною рази , інсультів - удвічі , нападів стенокардії - у півтора .     

Магнітна буря б'є по самим вразливих місцях . У одних загострюються хронічні захворювання , у інших болить серце , у третіх починається мігрень , четверті впадають в депресію. Особливо погано переносять магнітну бурю сердечники , люди з надмірною вагою і розладами вегето -судинної системи.

Висновок Виконавши презентацію я дізнався багато цікавих фактів про магнітне поле. Також нова для мене була інформація про орієнтування птахів в просторі за допомогою магнітного поля. На людей різного віку магнітне поле впливає по різному. Отже я можу сказати що магнітне поле має велике значення у життєдіяльності тварин,рослин і людей.

Використана література 1.Большая советская энциклопедия. 2. Короновский Н. В. Магнитное поле геологического прошлого Земли. Соросовский образовательный журнал, N5, 1996, стр.56-63 3. Кошкин Н.И., Ширкевич М.Г. Справочник по элементарной физике. — М.: Наука, 1976.

Дякую за увагу!


Теги: вплив поля, Варлан Костянтин, магнітне поле
Навчальний предмет: Фізика
Переглядів/завантажень: 4960/313


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar