Головна » Біологія

Однодольні рослини

Тема. Урок-узагальнення знань з теми «Однодольні рослини»

Мета: систематизувати знання з теми «Однодольні рослини», розвивати практичні навички та навички логічного мислення; виховати інтерес до вивчення предмета.

Обладнання: картки з індивідуальними завданнями

Тип уроку: урок-узагальнення

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Інструктаж з виконання к/р

Тип листка (простий або складний) Тип жилкування

Тип краю листової пластинки Відділ, до якого належить рослина Клас, до якого належить рослина Рід, до якого належить рослина                                                   

ІІІ. Виконання контрольної роботи

Варіант І

І рівень

Дайте визначення понять «однодольні рослини», «квітка»
Із запропонованого переліку, виберіть Однодольні рослини:

А. ромашка, Б. Цибуля,    В. Сорго, Г. Кукурудза, Д. Рис

      3. Знайдіть систематичне положення Пшениці твердої (Відділ, Клас, Порядок, Родина, Вид.)

ІІ рівень

4.Надайте характеристику рослині

ІІІ рівень

5.Підпишіть частини квітки

ІV рівень

6. Установіть відповідність між рослинами та систематичними групами, до яких вони  належать.

V рівень

Дайте відповідь на запитання

7.Які ознаки злакових роблять їх цінними для людини?

8Чим зумовлений запах цибулини?

ІІ варіант

І рівень

Дайте визначення понять «злакові рослини», «корінь».
Із запропонованого переліку, виберіть Однодольні рослини:

А. Цибуля,  Б. Редиска,  В. Тонконіг, Г. Верба,  Д. Тюльпан Шренка.

     3. Знайдіть систематичне положення Цибуля ріпчаста  (Відділ, Клас, Порядок, Родина, Вид.)

ІІ рівень

Тип листка (простий або складний) Тип жилкування

Тип краю листової пластинки Відділ, до якого належить рослина Клас, до якого належить рослина Рід, до якого належить рослина                                            

     4.  Надайте характеристику рослині

ІІІ рівень

Підпишіть частини квітки

ІV рівень

6. Установіть відповідність між рослинами та систематичними групами, до яких вони  належать.

V рівень

Дайте відповідь на запитання

7.Яке значення цибулини у родини Лілійні?

8. Зробіть висновок про значення  родини Злакові?

V. Підсумок уроку

VІ. Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал


Теги: Однодольні, Галинський С.Ф.
Навчальний предмет: Біологія
Переглядів/завантажень: 623/186


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar