Головна » Біологія

Кров. Кровообіг

Мета:

перевірити знання учнів про склад і функції крові, будову і роботу серця, кровоносних судин, профілактику захворювань серцево-судинної системи;
розвивальна: продовжити формування умінь та навичок порівнювати, узагальнювати, робити висновки, відпрацьовувати навички роботи з тестовими завданнями, формувати навички публічного виступу з підготовленої теми;
виховувати культуру мовлення, бережливе ставлення до особистого здоров’я.

Обладнання: таблиці “Склад крові”, “Серце”, “Круги кровообігу”, “Шкідливість паління”, комп’ютер, проектор.

Тип уроку: узагальнюючий.

Структура уроку

І. Актуалізація опорних знань.

Організаційний момент (розбивка учнів на групи за

спеціальностями: “Кардіологи”, “Гематологи”, “Імунологи”)

Робота з основними термінами: складання сенкану

(терміни: серце – “кардіологи”; кров – “гематологи”; імунітет – “імунологи”)

Складання сенкану іде по схемі

іменник (що?)
2 прикметники (який? яка? яке?)
3 дієслова (що робити?)
речення з 4-5 слів
слово-синонім

Завдання “Визначення ІQ з теми”

(Тест “Правильно – не правильно”)

Учні: І варіант. Записують номер правильного ствердження

          ІІ варіант. Записують номер неправильного  ствердження

Артерії несуть кров від серця.(+)
В артеріях завжди артеріальна кров (–)
Гемоглобін входить до складу лейкоцитів (–)
Тромбоцити беруть участь у зсіданні крові, утворюючи тромб (+)
Людям з І групою крові можна вливати кров ІІІ і ІV груп (–)
У малому крузі кровообігу кров із венозної перетворюється на артеріальну (+)
Інтерферон – складова частина гуморального імунітету (+)
В артеріях найнижчий тиск крові (–)
Міокард – м’язова стінка серця (+)
Велике коло кровообігу починається в правому шлуночку (–)
У ВІЛ – інфікованої людини спостерігається імунодефіцит (+)
При гіпертонії тиск крові знижений (–)

Відповіді:

І варіант – 1,4,6,7,9,11

ІІ варіант – 2,3,5,8,10,12

       Учні здійснюють самоперевірку з дошки. Капітан групи підраховує середній бал – ІQ і повідомляє вчителю.

Турнір знавців

Групи учнів по черзі виконують роль:

Спікери-рецензенти (обирають проблему, яку треба розкрити; аналізують відповідь).
Доповідачі  (відповідають).
Опоненти (у разі потреби доповнюють відповідь).

Питання турніру

Склад крові. Які елементи крові забезпечують газову функцію, а які захисну?
Еритроцити, їх будова і функції, утворення. Чому еритроцити людини не мають ядер?
Імунітет. Які види імунітету за механізмом дії ви знаєте? Типи імунітету.
Що враховують при переливанні крові? Групи крові. Резус-фактор.
Що таке імунодефіцит? СНІД (ВІЛ). Його профілактика.
Будова серця. Клапани. Чому серце не втомлюється протягом життя людини?
Які кровотечі є найбільш небезпечними? Перша допомога при кровотечах.
Чому виникають хвороби серця і судин?
Як впливають на роботу серцево-судинної системи куріння, алкоголь?
Значення фізичного навантаження на роботу серця і судин.

Підведення підсумків за результатами трьох завдань. Оголошення переможців. Найактивніші учні оцінюються за 12-бальною шкалою.

ІІ. Випереджаюче навчання з теми “Травлення”. Демонстрація слайдів, коментар учителя.

ІІІ. Домашнє завдання:

       параграфи 35,36(А.Степанюк,Н.Міщук,Т.Гладюк,Г.Жирська,Л.Барна Біологія Підр.для 9кл.загальн.навчальн. закл.Т:Підручники і посібники,2009)  

       завдання в зошиті 1,2 (стор. 45);

       за бажанням – завдання 3 (стор. 45)


Теги: кровообіг, Подлєсна О.М., кров
Навчальний предмет: Біологія
Переглядів/завантажень: 908/181


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar