Головна » Астрономія

Розвиток космонавтики в Україні

Розвиток космонавтики в Україні Романчик Марія 10 клас

Розвиток космонавтики в Україні Однією з найперспективніших галузей України нині с авіацій- на промисловість. Вона налічує 43 підприємства, на яких працює близько 100 тис. людей. Далеко за межа ми країни відомі авіа ційні конструкторські бюро — АНТК ім. Антонова (Київ), «Про грес», ім. Івченка (За поріжжя), авіабудівні заводи Києва та Харкова, «Мотор-Січ» (Запоріжжя) та інші. Їхніми зусиллями створені унікальні крилаті машини: реактивні пасажирські літаки Ан-140 та Ан-148, транс портні літаки Ан-225, названий «Мрією», та Ан-124 — «Руслап». Літак полярної авіації Ан-74 та багато інших. Військово-трапаюртний літак «Руслан».1982р. 19 листопада 1997 року у складі міжнародного екіпажу на борту американського космічного корабля «Колумбія» на навколоземну орбіту вперше вирушив громадянин незалежної

Україна — визна на в світі космічна держава. . Вона входить до п'яти провідних країн на ринку кос мічних послуг і техно логій. До української ракетно-космічної га лузі входять 40 під приємств. Провідним центром серед них є всесвітньо відоме конструкторське бюро «Південне» та виробниче об'єднання «Півден ний машинобудівний завод» у Дніпропетровську. Там створю ють та серійно виробляють ракети-носії, космічні апарати, системи управління, орієнтації і траєкторних вимірювань. Ве ликими досягненнями україн ських фахівців стало створення космічних апаратів «Січ-1», «Океан-0», «АУОС», ракето носіїв «Зеніт З SL», «Дніпро», «Циклон-1» та «Мікрон». Досягнення України в ракетно-космічній галузі дозволили їй разом із США, Росією та Норвегією взяти участь у спільному міжнародному проекті «Морський старт» для запуску в Тихому океані космічних супутників різного призначення. Крім того, наша країна бере участь у міжнародних проектах створення орбітальних станцій «Альфа» та «Мир», у програмі «Глобастер», яка передбачає запуск 36 супутників за допомогою українських «Зенітів».

Україна — космічна держава Україна — космічна держава. Багато зробили її вчені щодо розвит ку світової космічної науки. Зокрема, на Південному машино будівному заводі в Дніп ропетровську сконст руйовано і виготовлено понад 400 штучних су путників землі. Вели кий внесок в освоєн ня космічного просто ру зробили такі видатні вчені країни, як С. Корольов, В.Челомей. М. Янгель, Ю. Кондратюк, В. Уткін. Україна має півстолітній досвід космічної діяльності. Україна буде активним учасником реалізації космічної політики Європи.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ КОНСТРУКТОР КОСМІЧНИХ КОРАБЛІВ Щоб розрахунки і формули втілилися в реальні космічні апарати, щоб людина змог ла справді відірватися від землі і вийти у космічний простір, мав прийти генеральний конструктор космічних кораблів - людина надзвичайної енергії, творчого й організа ційного хисту, який координував би роботу величезних колективів, що створювали ра кетно-космічні системи. конструкто ром був Сергій Павлович Корольов. Ми можемо пишатися - за походженням він наш земляк. Народився у 1906 році. Пра цював, щоб прогодувати сім'ю, тоді навчав ся в Київському політехнічному інституті. Згодом продовжив навчання в Москві, у Ви щому технічному училищі ім. Баумана, де в 1929 році закінчив факультет аеромеханіки.Відомий конструктор Андрій МиколайовичТуполєв високо оцінив дипломний проект Корольова, присвячений легкомоторним літа кам. Проте мрії вели Сергія Павловича далі, поза межі земної атмосфери, куди літакам шляху немає. В 1934 році вийшла книжка С. П. Корольова «Ракетний політ у страто сфері». Цю книжку відзначив К. Е. Ціол-ковський. На початку 30-х років Сергій Ко-рольов очолив групу інженерів - фахівців у галузі ракетного руху. Перші ракети наро джувалися в конструкторських бюро при експериментальних заводах, проходили вип робування на полігонах. З іменем Корольо ва пов'язані всі наші досягнення у завою ванні космосу: перший штучний супутник, ракета, що понесла вимпел на Місяць, авто матична станція, яка сфотографувала його зворотний бік, пілотовані космічні кораблі. Корольов - «С. П.», як його по-дружньому називали співробітники, проводжав у політ кожного космонавта і давав поради під час польоту, блискавично приймаючи єдино пра вильне рішення за будь-яких обставин.

Українські вчені та космонавти


Теги: космонавтика, Романчик Марія
Навчальний предмет: Астрономія
Переглядів/завантажень: 722/194


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar