Головна » Хімія

Спирти, феноли

Цілі:

Дидактична – узагальнити та систематизувати знання та практичні навички учнів по темі «Спирти. Феноли», навчити пошуку потрібної  інформації, засвоєння необхідних знань з інформаційного поля.
Розвивальна – формувати інтерес до предмету, розвивати вміння самовираження, само прояви, само презентації та рефлексії
Виховна – виховувати цілеспрямованість, толерантність, відповідальність, ініціативність, творче відношення до роботи.

 

Вид уроку: захист проектів

Хід уроку.

Організаційний момент. Постановка мети.

Сьогодні ви презентуєте результати своїх проектів над якими ви самостійно працювали групами для повторення та узагальнення теми «Спирти. Феноли»

Актуалізація опорних знань.

Перед тим, як розпочати презентацію вашої проектної діяльності, потрібно згадати деякі поняття, які знадобляться вам під час уроку

. Які речовини називаються спиртами?
По яким ознакам класифікують спирти?
Продовжить фразу «Феноли – це ……..
Які види ізомерії характерні для спиртів?
Назвіть якісні реакції:

На багатоатомні спирти?
На феноли?

6.Що таке гомологи?

7.Що таке ізомери?

 

Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні на уроці ви поповните свої знання з теми, почуєте те, що в подальшому допоможе вам зберегти своє життя. Деякі з вас можливо замисляться: Чи варто нехтувати знаннями з хімії?

Захист проектів (презентації) 

Презентація проекту «Одноатомні спирти»
Презентацію проекту «Багатоатомні спирти»
Презентація проекту «Феноли»

Передвиборча агітація

Після виступу кожної команди учні задають питання, роблять зауваження, доповнення. На рейтингових листках оцінюють захист проектів.

 

 Міні-зріз – завершуючий етап.

 Кожному учаснику видаються індивідуальні завдання з урахуванням здібностей; виконуючи завдання учні показують свій рівень засвоєння навчального матеріалу на цьому уроці

Міні – зріз

І варіант

І рівень      

( 7 балів)

1.Вкажіть речовину, яку використовують для виявлення багатоатомних спиртів:

a)             б)CuO              в)Cu(O         г)  Cu                     д)KOH

 

2.Вкажіть назву речовини, яка утворюється у результаті взаємодії фенолу з бромною водою:

а)  2-бромофенол;

б) 2,4,6-трибромофенол;

в) бромофенол;

г) 1,4 – дибромофенол;

д) 1-бромофенол.

 

3. Вкажіть речовину, з якою реагує метанол:

а) КОН          б)HCl         в)Cu             г)NaCl              д)Ag

 

4. Вкажіть формулу калій феноляту:

а)СН       б) С6Н5К          в) С6Н4ОК               г) С7Н7ОК     д)С4Н9ОК

 

5. Вкажіть назву карболової кислоти за сучасною хімічною номенклатурою:

а) метанол

б) гліцерин

в) етанол

г) фенол

д) етиленгліколь

 

6. Вкажіть спирт, який не можна використати для проведення внутрішньо молекулярної дегідратації:

а) 1-пропанол

б) 1-бутанол

в) метанол

г)етанол

д) 2-бутанол

 

І варіант

ІІ рівень      

( 10 балів)

 

1. Виберіть правильне твердження. Фенол, на відміну від насичених одноатомних спиртів, взаємодіє з …

а) малоактивними металами;

б) лугами;

в)галогеноводнями;

г) водою;

д) купруму (ІІ) оксидом.

 

2. Вкажіть формулу речовини, яка утвориться під час взаємодії фенолу з бромною водою:

а)С6Н5Br         б) С6Н5ОВr            в) С6Н4Br2           г) С6Н2Br3 ОН              д) С6Н3Br3 ОН

 

3. Установіть відповдність між формулами речовин та їхніми назвами.

Назви речовин                                                                Формули речовин

                                                                                     СН2 —ОН

                                                                                       |

А. Фенол                                                               1. СН2—ОН

Б. Метанол                                                           2. С6Н5ОН

В. Етанол                                                               3. СН3ОН

Г. Етиленгліколь                                                  4. СН2 —ОН

                                                                                       |

                                                                                     СН —ОН

                                                                                       |

                                                                                     СН2—ОН

Д. 1,2,3-пропантріол                                         5. С2Н5ОН

 

4. Установіть послідовність використання реагентів для добування 2,4,6-тринітрофенолу:

а) ацетилен         б) фенол            в) бензин           г) метан

 

Міні – зріз

ІІ варіант

І рівень      

 ( 7 балів)

 

Вкажіть формулу речовини, яку потрібно використати, щоб з етанолу одержати натрій етилат:

а)  Na2CO3         б)NaHCO3      в)  NaOH             г) Na                   д)Na2O

 

Вкажіть формулу речовини, з якою може реагувати гліцерин:

а) CuSO4             б)Cu(OH)2            в)H2O           г) H2                       д)CaCO3

 

Вкажіть метал, який не заміщує Гідроген у гідроксильній групі етанолу:

а)К            б)Са                 в)Al                    г) Ag          д)Ba

 

Вкажіть назву речовини, яку можна виявити за допомогою бромної води серед отриманих зразків фенолу, етанолу, бензину й етиленгліколю:

а)  етиленгліколь

б)  фенол

в)  бензин

г)   етанол

д)  бутанол

 

Вкажіть формулу речовину, з якою реагують і фенол, і етанол:

а)HCl              б)NаOH              в)H2O               г)Na              д)Cu(OH)2

 

Вкажіть функціональну групу спиртів:

а)—СООН                б) —ОН             в) —СОН       г) —NO2         д) —NH2

 

ІІ варіант

 

ІІ рівень      

( 10 балів)

 

Виберіть правильне твердження. Щоб одержати етен, етанол нагрівають…

а) вище 1400С за наявності концентрованої сульфатної кислоти;

б) вище 1400С;

в) до 1400С за наявності концентрованої сульфатної кислоти;

г) до 1400С;

д) до 500С.

 

Установіть послідовність збільшення кислотних властивостей сполук:

а) С6Н5ОН                  б) СН3ОН                 в)СН2 —ОН

                                                                           │

                                                                         СН2 —ОН                                                   

 

Установіть відповідність між назвами реакцій та схемами (рівняннями) реакцій

Назви реакцій                                                                          Рівняння реакцій

А. Внутрішньомолекулярна дегідратація     1. 2СН3ОН   CH3OCH3 + H2O

Б. Часткове окислення                                       2. С2Н5ОН + 3O2 2CO2+ 3H2O

В. Міжмолекулярна дегідратація                    3.  С2Н5ОН+CuO    CH3COH + Cu + H2O

Г. Повне окислення                                             4. 2СН3ОН + 2Na  2СН3ОNa + H2

  

5.Вкажіть формулу найближчого гомолога етанолу:

а)  С3Н7ОН       б) С5Н11ОН         в) С4Н10О         г) С6Н14О            д) С7Н15ОН

 

6.Підведення підсумків захисту проекту:

Комісія зачитує рейтингову оцінку проекту по 12 бальній системі.

7.Д\з, повторення теми «Альдегіди» Карб к-ти

Дякую за відмінну роботу, проявлену творчість, оригінальний підхід  до свого проекту.


Теги: спирти, феноли, Рябуха Г.С.
Навчальний предмет: Хімія
Переглядів/завантажень: 2070/209


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar