Головна » Хімія

Солі: їх склад та назви. Фізичні властивості солей

Мета: Ознайомити учнів зі складом середніх солей й фізичними властивостями; формувати навички складання формул солей за їхніми назвами.

Розвивати пізнавальний інтерес.

Виховувати творчий підхід до навчання, колективізм.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Вид уроку: Комбінований.

Методи та прийоми: бесіда, гра, групова робота, індивідуальна робота демонстрація, 

Обладнання: дидактичний матеріал, роздатковий матеріал, підручник.

Реактиви: хімічні стакани, зразки солей, вода.

Знання лише тоді знання,

Коли воно набуте

зусиллям думки,

а не лише пам’яттю

                   Л. Толстой

Хід уроку

І Організаційний момент.

Оголошення девізу уроку та позитивне налаштування.                                               

Повідомлення домашнього завдання

§13   вчити, ст. 81 № 1-3 *задача, створити презентацію

* Задача Прекрасні перли, мармурової статуї черепашник утворені їз солі, склад якої: 40% Кальцію, 12% Карбону та 48% Оксисену. Крейда має той самий склад. Вивести формулу солі.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

«Слідство вели….»

Діти, допоможіть недосвідченому учневі розташувати хімічні речовини відповідно класу неорганічних сполук.

- Учні працюють самостійно, а потім виходять до дошки та розташовують речовини вірно.

- Дати визначення кислотам, оксидам.

- Яку класифікацію кислот ви знаєте?

- У вас на столі розташовані формули речовин, я буду називати одну із класифікацій, а ви показуватиме формулу речовини, що відповідає даній класифікації:

Оксигенвмісні кислоти;

Двоосновні;

Триосновні;

Безоксигенові;

Одноосновні.

- З допомогою чого можна в лабораторії визначити кислоту?

    2. Відео запитання

- Повторити назви кислот (Прийом «Дзеркало»)

На дошці записані назви кислот учні прикріплюють формули відповідно назв.

Діти, а які речовини залишились? До якого класу сполук вони належать?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми, запис у зошиті.

Солі – дуже важливі речовини, входять до складу живих організмів, це мінеральні добрива, корисні копалини…

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Солі – складні неорганічні сполуки, що складаються з атомів металу та кислотного залишку.

2. Назви солей                        ВаСІ2 – Барій хлорид

                                                 ІІІ

                                                 FеСІ3 – Ферум (ІІІ) хлорид

- Діти виходять до дошки та називають солі.

3. За назвою скласти формулу солі:                  ІІ  ІІ

                                                 Магній сульфат МgSО4

                                                                               ІІ    І

                                                Ферум (ІІ) нітрат Fe(NO3)2

- Гра «Пасьянс»

Учні отримують завдання та складають можливі формули солей.

Са                     Сr                 Ва

          СІ                      NО3

Загадка «Що знаходить в коробці?»

У ній знаходиться надзвичайна речовина. Колись її вважали милістю богів, символом миру у східних країнах. Та не така вона вже і мирна! Через неї навіть море може стати мертвим. Обійтися без неї неможливо. Металургія, кераміка, шкіряне взуття, с/г, медицина…                (Сіль)

ФІЗ.ХВИЛИНКА

4. Фізичні властивості солей  Демонстрація

Робота за підручником. (СТ. 80)

Пояснити як визначати розчинність солей за таблицею.

Гра «Ланцюжок»

V. Узагальнення та систематизація.

В підручнику прочитати цікаву інформацію, та корисні поради.

Знайдіть помилку

Алюміній карбонат                     АІ2СО3

Ферум  (ІІ) ортофосфат               Fе2РО4

Магній нітрат                               Мg(NО3)2

Калій сульфат                               К2SО3

Барій нітрит                                  ВаNO3

VІ. Підсумки уроку

VІ. Тестування

1. Виберіть формулу солі:

А. СаСО3; Б. НСL; В. SO3;     Г. ВаО.

2. Вкажіть назву солі, що   відповідає формулі МgSO4:

А. Магній сульфіт; Б. магній  хлорид; В. магній сульфат;Г. магній сульфід.

3. Виберіть формулу солі, що відповідає назві Натрій хлорид:

А. NаСL;   Б. КСL; В. HCL; Г. NaF.

4. Виберіть формулу розчинної солі:

А. СаСО3; Б.КСL; В.СuS; Г.ВаСО3

5. Виберіть формулу   нерозчинної солі:

А. СаСО3;Б.КСL;В.СuSО4; Г.ВаСL2

6. Виберіть солі сульфати:

А.СаСО3; Б.К2SO4;В.СuS;Г.ВаSО4

7. Установіть відповідність між  формулами речовин та класом    сполук:

А.СаСО3; 1. Оксиди

Б.НСL;     2. Кислоти

В.СuО;     3. Солі

8. Установіть відповідність між   формулами речовин та їх назвами 

А.СuСО3; 1. Калій хлорид

Б.KСL;     2. Алюміній сульфід

В.AL2S3;   3. Купрум (ІІ) карбонат

Г.ВаСL2    4. Барій хлорид

                  5. Алюміній сульфат.


Теги: Хлівна О.В., солі
Навчальний предмет: Хімія
Переглядів/завантажень: 1061/221


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar