Головна » Хімія

Хімічні властивості солей

Мета уроку

1. Навчальна:

Формування поняття про хімічні властивості солей;
узагальнити знання про солі;
формування поняття про взаємозв’язок хімічних речовин та людини.

2. Розвивальна:

Розвиток логічного мислення;
розвиток вміння пошуку причинно-наслідкових зв’язків;
розвиток комунікативної компетентності;
розвиток вміння роботи з підручником;
розвиток вміння користуватися навчальними комп’ютерними програмами.

3. Виховна:

формування інтересу до вивчення хімії та біології;
формування здорового способу життя;
профорієнтація;
розширення кругозору учнів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Форма  уроку: урок-подорож

Міжпредметний зв’язок: біологія людини, історія, математика, географія

Конспект уроку

1. Організаційний момент

2. Цільова установа та мотивація навчальної діяльності

Історична довідка. (Мультимедійна дошка)

 

Звичайна кухонна сіль може бути сильною отрутою. З одного боку без солі неможливо прожити, а з другого, доза, яка в 10 разів перевищує звичайну, є смертельною. Летальною дозою є 3000 міліграм на 1 кг маси тіла.
У країнах з холодним кліматом необхідна денна норма солі є значно нижчою, ніж у країнах із жарким кліматом. Середня добова норма для дорослого чоловіка: 3-5 г в холодних країнах, 20 г в теплих.
В магазинах сіль складається на 97% з NaCl, а решта домішки. Найчастіше використовують карбонати, йодиди, фториди. Для профілактики зубних захворювань використовують сіль з фторидами. З 50-х років додавати фториди у сіль почали в Швейцарії, а з 80-х років і у Франції, Германії для боротьби з карієсом.
Систематичне вживання надлишку, в порівнянні з добовою нормою, солі призводить до підвищення кров’яного тиску, хвороб серця та нирок.
У тілі людини до 3 кг мінеральних солей, з яких 5/6 входить до складу скелету.
Кухонної солі в організмі дорослої людини – 300 грамів.
Дієтичні властивості кураги головним чином обумовлені значною перевагою солей калію над солями натрію.

 

  А тепер пропоную вам відправитись у подорож з метою розглянути хімічні властивості солей

Записуємо на дошці тему уроку та станції. Висвітлюємо тему і на мультимедійній дошці.

 

3. Ввідний контроль.

Станція «Теоретична»

Дати відповіді на запитання

Яку групу речовин називають солями?
Як класифікуються солі?
З яких речовин можна одержати солі реакцією заміщення?
Якими шляхами солі попадають в організм людини?
В якому агрегатному стані знаходяться солі в організмі?

 

Після отримання результату кожен учень ставить «+» на полях, таким чином, оцінює свою роботу на уроці.

 

 Станція «Формула солі»

 

         1. Робота по карточкам (усно по ланцюжку): один учень читає формулу солі, яку показує вчитель, інший дає їй назву.

 

2. На дошці учень записує формулу солі, а також формулу кислоти, що їй відповідає.

Вчитель перевіряє правильність рішення

 

4. Вивчення нового матеріалу.

Станція «Експериментальна»

 

          Для здійснення основної мети уроку учитель демонструє досліди, що характеризують хімічні властивості солей за допомогою спеціальної комп’ютерної програми на мультимедійній дошці.

Учні роблять відповідні записи у зошиті.

 

1. Взаємодія з металами.

Fe + CuSO4 = FeSO4 + Cu

 

2. Взаємодія з кислотами.

H2SO4 + BaCl2 = BaSO4 + 2HCl

 

3. Взаємодія з основами.

FeSO4 + 2NaOH = Fe(OH)2 + Na2SO4

 

4. Взаємодія з солями.

BaCl2 + 2AgNO3 = Ba(NO3)2 + 2AgCl

 

5. Первинне засвоєння матеріалу.

Станція «Тест»

Учні діляться на дві групи:

 

1. Перша група виконує завдання:

З наведеного переліку речовин вибрати ті, що характеризують хімічні властивості солей. Записати рівняння реакцій цих речовин з CuSO4

Fe, H2SO4, H2, CaO, NaOH, KCl, H2O

 

2. Друга група виконує завдання:

         Закінчити рівняння реакцій записаних на дошці.

Zn + CuSO4 =

         H2SO4 + BaCl2 =

         Ca(NO3)2 + KOH =

         BaCl2 + AgNO3 =

 

Після отримання результату кожен учень ставить «+» на полях, таким чином, оцінює свою роботу на уроці.

 

6. Заключний контроль

Розв’язування задач

1. Натрій гідроксид масою 4г про взаємодіяв з ферум (ІІ) сульфатом. Обчислити кількість речовини утвореної солі?

2. Здійснити перетворення.

Р – Р2О5 – Н3РО4 – К3РО4 – Са3(РО4)2

Після отримання результату кожен учень ставить «+» на полях, таким чином, оцінює свою роботу на уроці.

 

7. Рефлексія

Станція «Прощавальна»

Вчитель пропонує оцінити роботу на уроці за допомогою усної рефлексії:

Підрахунок «+»

 

8. Домашнє завдання

Опрацювати відповідний параграф підручника, виконати вправу.


Теги: Ісип О.Б., солі
Навчальний предмет: Хімія
Переглядів/завантажень: 828/173


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar