Головна » Географія |
Мета: Систематизувати знання учнів про Африку; Розвивати інтерес до предмету, уяву учнів, життєві навички, пов’язані з роботою в команді; Розширювати кругозір учнів; Виховувати культуру спілкування та розвивати допитливість і самостійність; Виховувати свідоме ставлення до навчання, відповідальність за власну працю. Тип уроку: узагальнюючий Методи, прийоми, форми роботи: проблемний метод, картографічний метод, Інтерактивні методи (прийом «Експрес- тест», прийом «Вірю чи не вірю», прийом «Слово – речення – питання – відповідь», метод проектів), гра «Най…», гра «Крокодил», складання віршів, пояснювально-ілюстративний, самостійна робота, робота у групах, метод взаємоперевірки, бесіда. Обладнання: карти Африки - фізична, політична та природних зон, ілюстрації природи та населення материка, проектор, ноутбук, слайд – шоу до теми, конверти з завданнями, аркуші з римами для складання віршів, матеріали для створення презентацій. ХІД УРОКУ: 1.Організація класу, 2 хв. Перевірка відсутніх; перевірка готовності до уроку. 2.Мотивація навчання, 2 хв. Завдання нашого сьогоднішнього уроку – перевірити ваші знання про природу, населення господарство Африки; перевірити ваші вміння показувати на карті географічні об`єкти, характеризувати особливості ФГП, роль клімату у розподілі вод суходолу, органічний світ і населення материка. Одним словом, після цього уроку ви зможете сказати, що про Африку знаєте все. Отже тема уроку – «Африка – дивовижний материк світу». На екрані – тема і мета уроку. 3.Узагальнення, 1 конкурс «Розминка» На екрані: «Відповідайте на питання – починаємо змагання. Хто сьогодні найкмітливий? Зараз це ми перевірим!» 1.Площа Африки (30,3 млн км2) 2.Найбільший острів (Мадагаскар) 3.Море на півночі (Середземне) 4.Пд. точка материка (м. Агульяс) 5.Найвища точка Африки (влк. Кіліманджаро) 6.Перший європеєць, що досліджував центр. Частину Африки (Д. Лівінгстон) 7.Найдовша річка (Ніл) 8.Найбільша пустеля (Сахара) 9.Вітри, що панують у Африці(пасати) 10. Найрозвиненіша країна (ПАР) 11. Гори на півночі материка(Атлас) 12.Найглибше озеро (Танган`їка) Підведення підсумків («африканчики») 2конкурс-«Картографи». На екрані: «Досить вже нам розмовляти. Потрібно з картою працювати!» На екрані – фізична карта Африки. Знаками питання відмічені ті об`єкти, які необхідно назвати: -півострів Сомалі, -Червоне море, -острів Мадагаскар, -Гвінейська затока, -Гібралтарська протока, Підведення підсумків («африканчики»). 3 конкурс- «Склади вірш». На екрані: «Африку ми добре знаєм – про неї віршики складаєм!» На основі наданих рим скласти вірші (Африка-жирафики, горили-крокодили, не полюєм- мандруєм, знаю я –змія, животик-бегемотик, не стрибаю-відповідаю, ти і я-географія). Гості теж приймають участь. Презентація віршів, підведення підсумків(«африканчики»). 4 конкурс- «Вірю чи не вірю». На екрані: «Перевіримо знання! Вірю чи не вірю я». Учитель зачитує твердження, учні пояснюють, чому вони згодні чи не згодні з ними. Чи вірите ви в те, що: -пустелі в Африці розташовані не тільки в центрі, але й на узбережжі (вірю), -береги озера Чад позначені пунктирною лінією (вірю), -пн.-сх. Пасат вологіший, ніж пд.-сх.(не вірю) -на екваторі може лежати сніг (вірю), -савани знаходяться в тропіках (не вірю), -річка Конго періодично пересихає(не вірю), -найбільш розвинена країна – Єгипет (не вірю). Підведення підсумків. 5 конкурс – «Най…» На екрані: «А тепер ти називай все, що має префікс «най».» Назвати по черзі рекорди природи – об`єкти чи явища, що мають префікс «най». Підведення підсумків. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (виконується під пісню про Африку) 2 хв. 6 конкурс – «Відгадай». На екрані: «На екран ви поглядайте – природну зону відгадайте!» На екрані – слайди природних зон, учні називають їх, показують на карті природних зон. Підведення підсумків. 7 конкурс – «Логічний ланцюжок». На екрані: «Будуй логічний ланцюжок, розумним будеш, мій дружок!» Слово – речення – питання – відповідь. Приклад: вчитель-«Наміб», 1група-«Пустеля Наміб знаходиться біля океану», 1 група-«Чому пустеля знаходиться біля океану?», 2 група - «Тому що на клімат пустелі впливає холодна течія». Кіліманджаро --- Вікторія --- Мозамбіцька Підведення підсумків ( після кожного ланцюжка). 8 конкурс – «Крокодил». На екрані: «Дуже легко розмовляти, а найважче – показати. Водоспади, гори, Ніл – покажи це все без слів!» За допомогою жестів та міміки показати: Влк. Кіліманджаро, Середземне море, о-в Мадагаскар, р. Ніл, страус, скорпіон. 10 конкурс – «Створення презентацій» На екрані: «А тепер нам треба, діти, презентацію створити, щоб про те, де ви бували всі присутні також знали». Із заздалегідь приготовлених матеріалів ( див. обладнання) учні готують презентації на теми: 1. Охорона природи – важлива проблема континенту. 2. Відвідайте Африку! ( реклама подорожі туристам ) Презентацію виконують і гості. Кожна група захищає свою презентацію. 4.Підсумок, 4 хв. На екрані: «Підсумки підбиваємо – переможців вітаємо!» Вчитель: «На цьому уроці перед нами була мета – узагальнити ваші знання по темі «Африка». Майже всі досягли цієї мети і отримали такі оцінки:….» Аргументація оцінок. На екрані: «Хочеш плавати в океані, Побувати на глибині, Десь у джунглях чи в савані, Чи в космічній височині. Бути пильним слідопитом, В хащах вікових лісів – Всі шляхи тобі відкрито В географії материків». 5.Домашнє завдання, 1 хв. Цікаві повідомлення про Австралію.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |