Головна » Фізика

Закони заломлення та відбивання світла

Мета:

Навчальна: повторити з учнями зміст законів геометричної оптики; показати вміння застосовувати одержані знання на практиці, а також застосування законів геометричної оптики у різних галузях науки, техніки та навколишнього світу; удосканалювати вміння створювати та репрезентувати результати самостійної пошукової роботи засобами програми «Intel@Навчання для майбутнього», відпрацювати навички проведення фізичних експериментів та вміння їх пояснювати; формувати уміння порівнювати, аналізувати явища природи;

Розвивальна: розвивати в учнів експериментальні уміння і дослідницькі навички; уміння описувати і систематизувати результати спостережень; планувати і проводити невеликі експериментальні дослідження; активізувати самостійність мислення учнів; формувати навички групової роботи, почуття взаємної відповідальності, уміння відстоюватисвої погляди;

Виховна: виховувати зацікавленість до предмета та необхідність використання набутих знань у своєму житті; почуття відповідальності, працелюбності, самостійність та уважність.

Обладнання: прилади для демонстрації дослідів з геометричної оптики; дидактичний матеріал: мультимедійна дошка; мультимедійна презентація, публікація.

Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.

Хід уроку

І. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів (2хв).

Ключове питання. Закони геометричної оптики у нашому житті

Тематичні питання: 1. Геометрична оптика і техніка;

                                  2. Еволюція волоконної оптики;

                                  3. Від Платона до наших днів;

                                  4. Оптичні ілюзії.

ІІ. Актуалізація опорних знань(7хв).

Робота учнів з тестовими завданнями (виконання учнями тестів; взаємоперевірка; аналіз результатів).

ІІІ. Захист учнівського проекту «Закони геометричної оптики у нашому житті» (30хв).

1. Мультимедійна  презентація: «Геометрична оптика і техніка. Еволюція волоконної оптики»:

                 а) захист презентації (7хв);

                 б) оцінювання презентації (2хв).

2.Учнівська публікація: «Від Платона до наших днів»:

                     а) огляд та репрезентація публікації (5хв);

                     б) оцінювання публікації (2хв).

3. Реклама  веб-сайту:«Оптичні ілюзії»                

                  а) демонстрація дослідів «Поясни побачене» (7хв);

                  б) реклама веб-сайту «Оптичні ілюзії» (5 хв);

                  в) оцінювання (2хв).

ІV. Підсумок уроку (5хв).

1. Оцінювання роботи учнів.

2.Заключне слово вчителя про зв'язок вивченої теми з матеріалом наступних уроків.

V. Домашнє завдання (1хв)

Повторити п.    , скласти кросворд з ключовим словом «світловод».


Теги: Рахманенко С.М., світло
Навчальний предмет: Фізика
Переглядів/завантажень: 523/162


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar