Головна » Фізика

Випромінювання та поглинання світла атомом. Спектри. Спектральний аналіз

Мета. Продовжити формування уявлень при випромінювання і поглинання світла атомом. Формувати поняття спектра, ознайомити учнів з його утворенням; продовжити формування в учнів уявлення про співвідношення теорії і експерименту в розвитку фізичних теорій.

Тип уроку: комбінований

Наочність і обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, ППЗ «Фізика-11», підручники, таблиці спектральних ліній, спектроскоп

Структура уроку

І. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань – 5 хв.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми, мети, і завдань уроку – 2 хв.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу -20 хв.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу – 13 хв.

V. Підсумки уроку, домашнє завдання – 5 хв.

 

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань

(фронтальне  опитування)

У чому зміст постулатів Бора?
Сформулюйте постулати Бора.
Чому постулати Бора вважають квантовими?
Від чого залежить частота випромінювання атомом світла?
В якому стані енергія електрона менша – в основному чи збудженому?
У чому полягають істотні недоліки теорії Бора?
У чому полягала ідея досліду Франка і Герца?
Який висновок можна було зробити на основі результатів цього досліду?
Як було подолано недоліки теорії Бора?

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми, мети, і завдань уроку

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Фронтальна бесіда з використанням ППЗ «Фізика-11» (додаток №1) за таким планом:

1. Оптичні спектри (демонстрація оптичних спектрів).

2. Спектральний аналіз та його застосування.

3. Спектральні прилади (демонстрація будови спектроскопа).

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

(Робота в парах з підручником та роздавальним матеріалом, додаток №2)

 

V. Підсумки уроку, домашнє завдання

Фронтальна бесіда з використанням ППЗ «Фізика-11» (додаток №3)

Оцінювання роботи класу, окремих учнів

Домашнє завдання: вивчити § 79, підготуватися до виконання лабораторної роботи №7 «Спостереження суцільного та лінійчастого спектрів».

 

Урок №4, додаток №1

Урок №4, додаток №2

1. На рис.А зображено спектри поглинання атомів натрію, гідрогену та гелію. Визначте, з яких компонентів складається газова суміш, спектр якої подано на рис. Б.

2. На рис. А зображено спектри випромінювання атомів аргону, криптону, неону, натрію, гелію та водню. Визначте, які з перерахованих хімічних елементів є на Сонці, спектр якого зображено на рис. Б.

Урок №4, додаток №3


Теги: Лещук Р.Є., світло
Навчальний предмет: Фізика
Переглядів/завантажень: 1111/226


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar