Головна » Фізика |
Мета: закріпити то перевірити знання учнів з розділу фізики «Елементарні відомості з механіки.» Розвивати спостережливість, аналітико - синтетичну діяльність, концентрувати увагу, розширити словниковий запас учнів. Виховувати інтерес до предмету та фізичних явищ, виховувати Працелюбність, вміння користуватись отриманими знаннями. Тип уроку: поглиблення та оточення знань учнів та удосконалення умінь та навичок. Обладнання: програмний мультимедійний мережевий навчальний клас, Зошити, відео фрагменти навчального матеріалу, наглядність з основними видами руху, тести для учнів. Інструкція №5 з охорони праці під час роботи в мережевому навчальному класі.
Хід уроку 1. Вступна частина 1.1. н.п.п. Сіли, діти, всі рівненько Усміхнулися гарненько. Настрій на урок взяли, Працювати почали. - А тепер перейдемо від лірики до фізики. 1.2. Організація класу. 1.3. Мотивація діяльності. Сьогодні на уроці ми повторимо елементарні відомості з механіки, проведемо досліди та зробимо висновки, виконаємо перевірну роботу, при виконанні якої ви будете працювати по варіантах. Отже, добре попрацюємо та цікаво відпочинемо. 1.4. Н.Д.П. За останні уроки ми багато вивчили нового. Зараз згадаємо що позначають ці фізичні терміни (на дошці з'являються словарні слова): Механічний рух Тіло відліку Траєкторія руху Поступальний рух Обертальний рух Коливальний рух Рівномірний рух Нерівномірний рух Швидкість тіла Інерція тіла
Учні характеризують фізичні терміни, розповідають де використовується це фізичне явище. Механічний Рух - зміна положення даного тіла відносно інших тіл. Тіла, відносно яких розглядається рух. називаються - тілами відліку. Лінія, по якій тіло переміщується з одного місця на інше - називається траєкторією руху. При поступальному русі тіла всі його точки описують однакові траєкторії в просторі й за один і той самий інтервал часу проходять однакові шляхи. Відео фрагмент механічних рухів. Рух тіла, під час якого всі його точки рухаються по траєкторіях періодично в двох протилежних напрямах відносно положення рівноваги - називають коливальним. Рух тіла, під час якого всі його точки описують кола різних діаметрів з одним центром обертання, називають - обертальним рухом. Демонстрація видів руху. Якщо тіло за будь-які однакові Інтервали часу проходить однаковий шлях, то його рух називають рівномірним. Рух, при якому тіло за однакові інтервали часу проходить неоднаковий шлях, називають нерівномірним рухом. Швидкість тіла в рівномірному русі показує, який шлях проходить тіло за одиницю часу. Властивість тіла зберігати стан спокою або прямолінійного рівномірного руху називається - інерцією тіла.
Фізхвилина
Встаньте, діти, посміхніться. Землі нашій уклоніться. За щасливий день вчорашній Всі до сонця потягніться. Вліво, вправо нахиліться. Веретенцем покрутіться. Раз присядьте, два присядьте І за парти тихо сядьте.
2. Основна частина уроку. 2.1. Інструктаж з техніки безпеки при роботі з комп'ютером. 1.Вимоги безпеки перед початком роботи 1.1 Заборонено заходити до класу у верхньому одязі чи приносити його. 1.2 Заборонено приносити на робоче місце особисті речі, дискети іт.п., окрім ручки та зошита. 1.3 Сидіти за робочим місцем так, щоб можна було, не нахиляючись, користатися клавіатурою і водночас зручно дивитися зображення на екрані дисплея. 1.4 Починати роботу лише за вказівкою викладача. 2. Вимоги безпеки під час роботи 2.1. Під час роботи виконувати усі вимоги інструкції, а також поточні вимоги вчителя. 2.2. Під час роботи заборонено ходіння по дисплейному класові. 2.3. Під час роботи в дисплейному класі виконувати тільки доручену роботу. Категорично заборонено виконувати інші роботи. 2.4. Працювати з клавіатурою чистими руками. 2.5. На клавіші натискувати плавно, не припускаючи ударів. 2-3. Користуватися друкувальним пристроєм при безпосередній присутності викладача. 2.7. У випадку виникнення несправності повідомити викладача або лаборанта. 2.8. Не намагатися самостійно робити регулювання апаратури або усувати в ній несправності. 3. Вимоги безпеки після закінчення роботи 3.1. Після закінчення роботи про недоліки та несправності, помічені під час роботи, слід повідомити вчителя. 3.2. Після закінчення роботи на робочому місці не повинні залишатися зайві предмети.
2.2. Перевірна робота. Перевірна робота 1 варіант (робота за комп'ютером) 1. Зміну положення даного тіла відносно інших тіл називається -... 2. Тіла, відносно яких розглядається рух, називається... 3. Лінія, по якій тіло переміщується з одного місця на інше, називається - 4. На малюнках підписати види рухів. 5. Якщо тіло за будь - які однакові інтервали часу проходить однаковий шлях, то його рух називають -... 6. Рух, при якому тіло за однакові інтервали часу проходить неоднаковий шлях, називають -... 7.Швидкість тіла в рівномірному русі показує, який шлях проходить тіло за одиницю.... 8. Одиницю швидкості записують так: А) 1м/с Б) 1кг В) 1га
Перевірна робота 2 варіант (робота на місцях) 1. Зміну положення даного тіла відносно інших тіл називають – А) механічним рухом Б) механікою 2. Тіла, відносно яких розглядається рух, називаються – а) нерухомі б) тілами відліку 3. Лінія, по якій тіло переміщується з одного місця на інше, називається -... а)траєкторією руху б) дорогою 4. На малюнках підписати де рівномірний рух, а де не рівномірний рух. 5. Швидкість тіла в рівномірному русі показує, який шлях проходить тіло за одиницю..... а)вартості б)часу 6. Якими одиницями вимірюється швидкість? А)км/год б)кг/рік
2.2. Перевірка тестових робіт. 3. Заключна частина. 3.1. Оцінки. 3.2. Рефлексія - Чим ми сьогодні займалися? - Що вам найбільш сподобалося на уроці? - Чи все ми зробили, що планували? 3.3. З.Н.Н. - А зараз налаштуємося на відпочинок та послухаємо гарну мелодію. Бажаю, вам-діти,гарно відпочити!
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |