Головна » Фізика

Лабораторна робота № 2 «Визначення основних характеристик найпростіших вимірювальних приладів»

Мета уроку: освітня: ознайомити учнів з поняттям «фізичні величини», їхні одиниці та способи вимірювання, основними величинами СІ; формувати уміння  виконувати вимірювання за допомогою найпростіших засобів.

Виховна: розкрити значення вимірювальних приладів у науці, техніці та побуті.

Розвивальна: формувати вміння планувати й проводити спостереження та досліди; вимірювати й аналізувати результати; розвивати творчі здібності учнів, прищеплювати навички інтелектуальної праці

Демонстрації, матеріальне забезпечення уроку

Числове значення фізичної величини маси і одиниці її вимірювання (малюнок); фізичні прилади, що використовуються для вимірювання різноманітних фізичних характеристик тіл; визначення ціни поділки фізичного приладу; інструкція до лабораторної роботи № 2 Структура й основний зміст уроку

I. Етап орієнтації.

II. Етап визначення мети

Визначення спільно з учнями цілей наступної діяльності. Визначення показників досягнення наступних цілей - які знання, уявлення свідчитимуть про це.

Актуалізація опорних знань учнів, (фронтальна бесіда)

1.  Які методи використовує фізика для вивчення природи?

Для першого знайомства з явищем використовують метод спостереження і багаторазове повторення явища за допомогою приладів та апаратів у лабораторії - метод експерименту. Результати спостережень та експериментів - це факти. На основі накопичених фактів і зв'язків між ними відкривають закони. Після встановлення законів з'ясовують причини існуючих у фізиці зв'язків І пояснюють їх - будують гіпотези, встановлюють нові зв'язки, які знову підтверджують експериментами. Нарешті, створюють теорію. Науковий шлях пізнання природи: спостереження Þ експеримент Þ факти Þ законÞгіпотезиÞексперимент Þ теорія.

2.  Що таке спостереження?

Спостереження - це концентрація уваги на досліджуваних об'єктах з метою їх подальшого вивчення за допомогою органів чуттів (зору, слуху, дотику, смаку, нюху).

3. Що таке експеримент?

Експеримент - це наукове відтворення будь-якого явища з метою його дослідження або випробування у певних умовах. Експеримент дозволяє підтвердити або спростувати гіпотезу, що виникла під час спостереження, й сформулювати висновок.

4. Чим відрізняються спостереження та експеримент?

Під час спостереження людина не втручається в хід явища, а лише фіксує послідовність його перебігу та робить висновки з побаченого. Перед проведенням експерименту людина складає план, а також використовує різні прилади, проводить вимірювання. Після закінчення експерименту аналізуються результати та робляться висновки.

5.  Що спільного є в усіх вимірювальних приладах?

6.  Які вимірювальні прилади ви вже знаєте?

III. Етап проектування.

Пошук шляхів розв'язання проблеми щодо способів вимірювання фізичних величин. Пошук шляхів розв'язання проблеми з визначення ціни поділки та похибки вимірювань.

IV. Етап організації виконання плану діяльності.

1.   Фізична величина - кількісно характеризує певну властивість тіла чи явища. Тривалість - час. Стрімкість - швидкість. Ступінь нагрітості - температура.

2.   Виміряти фізичну величину - порівняти з одиницею вимірювання.

3.   Основні одиниці - таблиця І в зошит - історія створення еталонів

 

4.             Приставки, які використовуються для утворення кратних і частинних одиниць. (таблиця2).

5. Фронтальне виконання лабораторної роботи № 2 «Визначення основних характеристик найпростіших вимірювальних приладів», (короткочасна) Лабораторна робота № 2 Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки шкали вимірювального приладу Мета: визначити межі вимірювання й ціну поділки шкал різних вимірювальних приладів. Обладнання: лінійка, термометр, секундомір, мензурка, транспортир та інші вимірювальні прилади.

Хід роботи

1. Перед початком виконання роботи переконайтеся, що ви знаєте відповіді на такі запитання (впишіть номери правильних відповідей у таблицю 2)

 

2. Яких правил техніки безпеки слід дотримуватися, працюючи з термометром?

3.  Розгляньте шкали вимірювальних приладів.

4. Заповніть таблицю

5. Висновок: у даній лабораторній роботі ми ознайомилися з такими вимірювальними приладами: ___________________________________________________________________

та навчилися визначати________________________________________________

IV. Аналіз виконання завдань лабораторної роботи

Домашнє завдання § 3, Опрацювати навчальний матеріал про властивості тіл та фізичні величини, особливості вимірювання фізичних величин, одиниці СІ, найпростіші вимірювальні прилади. Підготуватися до лабораторної роботи № З


Теги: фізика, Гопко З.Г.
Навчальний предмет: Фізика
Переглядів/завантажень: 1105/168


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar