Головна » 8 клас » Біологія

Ці загадкові комахи

Мета: - узагальнити знання учнів про комах, їхню систематику та різноманітність; 
- розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; робити висновки; 
- розвивати в учнів пізнавальні інтереси; 
- виховувати в учнів бережливе ставлення до природи; 
- здійснювати екологічну освіту та виховання; 
- формувати культуру спілкування під час змагання, залучати учнів до наукової, пошукової роботи. 
Обладнання: комп’ютер, мультімедійний проектор, методична література. 
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань 
Форма уроку: урок – гра 
Методи: частково – пошукові, ілюстративні, комп’ютерні технології, творчі. 
Підготовка до уроку. 
1) Творче завдання – Підготувати презентацію «Ці загадкові комахи». 
2) Підготувати малюнки «Химерні комахи». 
3) Розподіл класу на команди, обрання капітанів. 
4) Підготовка журі (Бажано учні з старших класів). 
Структура уроку. 
I. Організаційний етап. 
Повідомлення теми, мотивація учбової діяльності, складання правил гри, представлення журі. 
II. Узагальнення та систематизація знань. 
1 конкурс Розминка 
(інтерактивна технологія «Мозковий штурм») 
Учні отримують по 5 запитань для кожної команди. 
I команда 
1. З якої речовини складаються покрови тіла комах (хітину) 
2. Як називається наука що вивчає комах (ентомологія) 
3. З кількох відділів складається тіло комах ( трьох) 
4. Якого типу ротовий апарат у мухи ( лижучий) 
5. Який тип розвитку у метеликів ( повне перетворення) 
II. команда 
1. Скільки пар ніг у мухи ( три) 
2. Як називають складні очі комах ( фасеточні) 
3. Якого типу ноги у коників ( стрибального) 
4. Яке забарвлення тіла у оси, сонечка (застережливе) 
5. Який тип розвитку у коників, сарани (не повне перетворення) 
III. команда 
1. Де розташовані дихальця у комах ( на черевці) 
2. Якого типу ротовий апарат у жуків ( гризучого) 
3. Де розташовані органи смаку у мухи ( на ногах) 
4. Якого типу ноги у капустянки ( копального, риючого) 
5. Якого типу кровоносна система у комах ( не замкнена) 
Журі оцінює відповіді, кожна вірна відповідь - один бал. 

III Другий конкурс. 
Малюнок химерної комахи. 
Команди представляють малюнок і коментують з яких частин складається тіло химери. 
Журі оцінює цей конкур по п’ятибальній системі. 

IV. Третій конкурс 
Конкурс капітанів. (Відгадай загадку) 
Капітани задають команді – суперниці загадки про комах. ( три загадки) одна відповідь - один бал. 

V. Творче завдання. 
Презентація «Ці загадкові комахи» 
Журі повідомляє результати трьох конкурсів. 
VI. Демонстрація фільму « У світі комах» 
Завдання командам – Записати найбільшу кількість комах які зустрічаються у фільмі. 
VII. Журі підводить загальні підсумки гри , оголошує команду переможців. 

Вчитель відзначає роботу творчої групи, найбільш активних учнів, малюнки, повідомляє оцінки. 
VIII. Рефлексія: що вам найбільш сподобалося на уроці, що корисного ви дізналися?

Автор: Дрозд Віктор Леонідович


Переглядів: 451 | Теги: комахи, Дрозд В.Л.

Схожі уроки:
Всього коментарів: 0
avatar