Головна » Правознавство

Правовий практикум «Як влаштуватися на роботу»

Мета: дати уявлення про юридичний зміст права на працю, відносини, що регулюються нормами трудового права; розвивати вміння пояснювати й застосовувати положення Конституції України; ознайомити учнів з документами, необхідними для працевлаштування; визначити поняття "співбесіда", "резюме",складати за зразком резюме для працевлаштування; моделювати процедуру співбесіди; формувати свідому позицію щодо важливості права людини на працю.

Тип заняття: вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: правовий практикум з використанням інтерактивних технологій

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Документи, необхідні для працевлаштування

У ч и т е л ь. Під час уроку учні заповнюють таблицю-конспект (Додаток1).

Випереджальне завдання Презентація "Документи" (повідомлення учня)

 Для прийому на роботу Ви повинні подати:

• документ, який посвідчує особу (паспорт, свідоцтво про народження);

•трудову книжку (якщо раніше ви вже працювали), якщо вам ще немає 16 років — дозвіл одного з батьків

                        Трудова́ кни́жка — основний документ, що підтверджує трудову діяльність громадян і служить для встановлення загального стажу, безперервного стажу, а також спеціального стажу. Під час оформлення на роботу трудова книжка заповнюється працівниками відділу кадрів у п'ятиденний термін. До неї заносяться відомості про трудову діяльність, переміщення, звільнення, заохочення працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації понад 5 днів. Зберігається трудова книжка у відділі кадрів фірми, підприємства, установи, де її власник працює, і повертається йому у зв'язку зі звільненням, виходом на пенсію. Трудові книжки оформляються на всіх працівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

                 При прийомі на роботу, яка потребує певної кваліфікації,роботодавець може вимагати документи, які посвідчують кваліфікацію: диплом про освіту, водійські права, свідоцтва про курси тощо.

Крім того необхідно пройти медогляд і оформити Особову медичну книжку, яка видається особам, що працюють на підприємствах харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, водопровідних спорудах, у лікувально-профілактичних, дошкільних та навчально-виховних закладах та іншим особам, професійна чи інша діяльність яких пов'язана з роботою, виконання якої законодавчо передбачає при вступі на роботу проведення обов'язкових попередніх і надалі періодичних профілактичних медичних обстежень.

При прийомі на роботу ЗАБОРОНЕНО вимагати документи про національність, політичні або релігійні погляди, місце реєстрації.

ІІ. Співбесіда

Випереджальне завдання Презентація "Як вдало пройти співбесіду" (повідомлення учня)

Кожна людина, що влаштовується на роботу, проходить співбесіду з роботодавцем. У співбесіді можуть брати участь кілька працівників (менеджер, психолог тощо) та водночас декілька претендентів. Співбесіда — це детальне особисте знайомство керівництва підприємства з особою, що бажає працевлаштуватись. Вона може бути попередньою (з начальником відділу кадрів, або менеджером з персоналу) і вирішальною (з керівником відділу, в якому ви будете працювати, чи з керівником підприємства).

Співбесіда - один із етапів прийому на роботу, проходить у вигляді опитування. Метою є визначення здатності людини займати певну посаду, виконувати певну роботу.

Щоб співбесіда пройшла вдало слід дотримуватися декількох правил:

1. Дотримуйтеся ділового стилю в одязі, одягніться гарно, але не визиваючи. Чоловіки звичайно повинні приходити на співбесіду в костюмі з краваткою. Вибір одягу у жінок значно більше - тим більше помилок вони можуть при цьому зробити. Найголовніше - не впадати в крайності при виборі довжини спідниці, кольору одягу або аксесуарів. Чим солідніша установа, тим строгіших повинен бути ваш одяг. Неприпустимо приходити на співбесіду в джинсах, міні-спідниці, пуловері, а також в супермодному або в понад затрапезному одязі.

2. ·  Прийшовши в офіс, будьте зі всіма ввічливі, терплячі. Постукайте, одержавши запрошення, входьте упевнено, а не просовуйте голову в двері. Не забудьте посміхнутися. Стежте за своєю осанкою, ходою, старайтеся дивитись в очі.

                        ·  Уважно вислуховуйте питання, не перебиваючи співбесідника. В ході співбесіди кандидат теж завжди ставить питання, як заготовлені наперед, так і експромтом. Не варто ставити більш двох-трьох питань. Неприпустимо не поставити жодного питання, якщо була запропонована можливість ставити питання.

3. Завершуючи співбесіду, не забудьте про звичайні правила ввічливості. Важливо, щоб обидва учасники закінчили зустріч з відчуттям, що все, про що слід було сказати, сказано і що ви маєте достатньо інформації для прийняття рішення. Подякуйте співрозмовникові за бесіду та за виявлену увагу.

ІІІ. Резюме

Учитель: Роботодавці з метою кращого підбору кадрів пропонують бажаючим влаштуватись скласти резюме. Резюме — це коротка інформація про ваші знання, досвід роботи й можливості, тобто своєрідний рекламний документ, що презентує важливу інформацію про шукача роботи. Воно має бути якісним та коротким (одна друкована сторінка). Резюме можна надати за факсом, звичайною або електронною поштою, подати особисто.

Робота в парах

•  Яка інформація про працівника може бути зазначена а резюме? (Метод "Асоціативний кущ")

Робота з підручником ст. 119 "Форма резюме"

1.  Прізвище, ім’я та по батькові.

2.  Трудовий досвід: посади, що обіймали до цього часу, із зазначенням місця і часу роботи.

3.  Службову, домашню адресу, телефон.

4.  Інформацію про освіту (навчальні заклади, що їх ви закінчили, та фах, який ви отримали).

5.  Професійні досягнення (наукові публікації, премії, перемоги в конкурсах та на олімпіадах тощо).

6.  Наявність професійних навичок і досвіду роботи в цій галузі.

7. Рівень володіння іноземними мовами.

8.  Інші  навички  (володіння  комп’ютером,  наявність  прав  водія тощо).

9.  На яку посаду ви претендуєте.

                            При складанні резюме варто звернути увагу на деякі правила:

грамотність
охайність
досвід роботи записується з останнього
правдивість даних
чіткі формулювання

ІV. Підсумкове завдання (може бути д/з)

Уявіть себе дорослим, що шукає роботу, і складіть власне резюме.


Теги: Полтавська Д.А., трудове право
Навчальний предмет: Правознавство
Переглядів/завантажень: 813/210


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar