Головна » Хімія

Урок-змагання з хімії у 8 класі «Хімічні властивості кислот»

Мета уроку: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми «Кислоти», закріпити вміння складати формули кислот, з’ясувати хімічні властивості кислот, пояснити використання індикаторів для визначення кислотного середовища, продовжити знайомити учнів з електрохімічним рядом напруг металів та його використанням під час складання рівнянь реакцій, в яких беруть участь метали, з’ясувати зміст реакції обміну, продовжити роботу над закріпленням правил техніки безпеки під час роботи з кислотами; розвивати логічне та образне мислення учнів, уміння порівнювати, узагальнювати, виділяти головне; виховувати бережливе ставлення до хімічних реактивів, інтерес до хімії

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: урок – змагання.

Обладнання: хімічні прилади й реактиви, таблиці, маркери, ватман, магнітна дошка, комп’ютерна програма «Віртуальна лабораторія».

Методи: інтерактивні методи навчання: робота у групах, ігри «Хімічна розминка», «Хімічна змійка», «Лото», технології «Снігова куля», «Мікрофон».

Хід уроку

І Організаційний момент

Клас поділяється на 4 групи. У кожній групі призначається командир і заступник, який буде фіксувати результати кожного члена групи.

ІІ Основна частина уроку

2.1 Актуалізація і коригування знань учнів

Які речовини називаються кислотами?
Атом якого елемента входить до складу всіх кислот?
Які класифікації кислот ви знаєте?
Класифікуйте хлоридну, сульфатну, нітратну кислоти за всіма ознаками.
Як визначити валентність кислотного залишку?
Які фізичні властивості кислот вам відомі?
Яких правил техніки безпеки ми повинні дотримувати під час роботи з кислотами?

 

Командам роздається картка із формулами кислот, які учні повинні назвати по-черзі, передаючи картку по колу.

[Радиальная диаграмма]

 

Напишіть рівняння хімічних реакцій, які лежать в основі хімічного ланцюга:

1 команда

S → SO2 → H2SO3

2 команда

P → P2O5 → H3PO4

3 команда

С → СO2 → H2CO3

4 команда

S → SO3 → H2SO4

 

2.2 Пояснення нового матеріалу

Хімічні властивості кислот:

Пояснення вчителя відбувається за допомогою комп’ютерної  програми  «Віртуальна лабораторія»

1. Дія кислот на індикатори

2. Взаємодія кислот з металами

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2↑

Cu + HCl = реакція не відбувається

3. Взаємодія кислот з основними оксидами

CuO + H2SO4 = CuSO4 + H2O

4. Взаємодія кислот з лугами

NaOH + HCl = NaCl + H2O

 

ІІІ Заключна частина уроку

3.1 Закріплення нового матеріалу

Необхідно підібрати продукти реакції на окремих картках і приклеїти їх до відповідних реагентів реакції, а також урівняти хімічні рівняння і назвати продукти реакції.

Fe +  HCl→

ZnO +  HNO3 →

Ba(OH)2 +  H2SO4 →

 

На алюміній масою 13,5 г подіяли хлоридною кислотою, взятою у надлишку. Яка маса алюміній хлориду та об’єм газу утворилися після реакції?

 

3.2. Рефлексія

1) Чи знаєте ви тепер, з якими речовинами реагують кислоти?

2) Що найбільше сподобалося на уроці?

3) Які труднощі виникли у вас під час уроку?

3.3 Підбиття підсумків роботи на уроці

3.4 Домашнє завдання

Опрацювати відповідний параграф підручника, дати відповіді на запитання після параграфа. Написати казку або вірш про властивості кислот.


Теги: Кебас Г.Т., кислоти
Навчальний предмет: Хімія
Переглядів/завантажень: 1010/144


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar