Головна » Історія України

Розвиток медицини в Київській Русі (ХІ-ХІІІ ст.)

Розвиток медицини в Київській Русі (ХІ-ХІІІ ст.) Додаткові матеріали до уроків учениці СШ № 273 Форноль Анастасії

Із наукових знань найбільшого розвитку у Київській державі набула медицина. У дохристиянські часи лікуванням займалися знахарі та волхви. Першим лікарем був преподобний Антоній,який лікував відварами з трав та мікстурами хворих ченців і світських людей.

Першу лікарню створив чернець Агапіт, якого вважають засновником терапевтичної школи. Агапіт вміло лікував простудні захворювання та хвороби внутрішніх органів людини.

Першим дерматологом на Русі став чернець-іконописець Алімпій. Засновником педіатрії був чернець Даніман. Він лікував дітей молитвами, покладанням рук, святою водою та освяченою оливою (миром).

Першим на Русі фармацевтом вважають Прохора Лободника. Він вирощував лікарські рослини та використовував їх для лікування. Під час голоду в Києві навчав міщан випікати хліб з лободи.

Засновником психотерапії в Київській державі був чернець Лаврентій затворник.

Першу наукову працю з медицини “Алімма” написала в середині ХІІ ст. онука Володимира Мономаха Євпраксія-Зоя. Цей трактат має п’ять частин і 29 розділів. Зберігається він у бібліотеці міста Флоренції (Італія).


Теги: Київська Русь, Форноль Анастасія
Навчальний предмет: Історія України
Переглядів/завантажень: 851/200


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar