Головна » Історія України |
Тип уроку - вивчення нового уроку, з елементами комбінованого. Навчальна мета: закріпити знання з попередньої теми; Розвиваюча мета – розвивати пам'ять, логічне мислення, уяву як механізм творчості. Виховна мета: виховання в учнів негативного ставлення до насильства в будь-якому прояві; Хід уроку І. Організаційний момент 1. Знайомство з гостями. 2. Оголошення мети і теми уроку. 3. Мотивація «Матеріал необхідний для ЗНО, а також історія нашого краю». ІІ. Актуалізація опорних знань Історичний диктант (один із учнів біля дошки) Як називається шумерська система платності?. Відповіді – перевірка Клинопис.
ІІІ. Виклад нового матеріалу Вступне слово вчителя. На минулих заняттях ми з Вами вивчили в основному життя землеробів. На сьогоднішньому уроці ми з Вами розглянемо життя кочовиків, тим паче так які жили на території нашої батьківщини, і скажу більше, на території Охтирського регіону. Тож не будемо зволікати – вперед. А хто такі кочовики? Про це нам дасть довідку наш запрошений мудрець. Кочовики – історична довідка №1. Першими на території України були – кіммерійці!!!! – історична довідка № 2. Так пише Гомер. А що ми могли б побачити, якби могли потрапити до кіммерійців. На щастя, наш товариш і Ваш однокласник отримав листа з минулого. Це Олександр. Я пропоную Вам уважно послухати лист. Потім Вам будуть задані запитання по тексту. Запитання до листа. Назвіть головну цінність кімерійців. Історична довідка № 3 Хто очолював кімерійців. Історична довідка №4 Показ на карті – с. Куземен. Розповідь вчителя. Греко- перські війни 513 р. до н.е. – тактика випаленої землі. Історична довідка №5 Робота з підручником стр. 103 – передостанній абзац. Роздатковий матеріал: на дошці;
ІV. Узагальнення що цікавого дізналися?
V. Домашнє завдання Прочитати §19. * Написати твір «Моя подорож у Скіфію», або «Листи від знатного Скіфа».
ДОДАТОК Історична довідка №1. Кочівництво – це форма господарства й побуту, в основі якої лежить скотарство із сезонним переміщеннями стад і населення. Історична довідка №2. Перша згадка в письмових джерелах про кіммерійців належить Гомеру - його знаменитий «Одіссеї»: «Тож прибули ми до вод Океану глибоко текучих. Там кіммерійців похмура земля, що покрита одвіку вогким туманом і зграями хмар». Історична довідка №3. Учені вважають, що саме кіммерійці почали добу заліза в Україні. Історична довідка №4. Скіфи прийшли на Україну з Пн. Ірану. Розселилися від Пн. Причорномор’я до Пд. Слобожанщини. До речі, на території Охтирського району знаходиться північна частина найбільшого міста скіфів в Сх. Європі – міста Гелона. Археологи називають його зараз Більським городищем. До сьогоднішнього часу там проводяться археологічні дослідження, і не тільки українці ще говорять про те, що наш край був заселений задовго до 1641 р. (дати першої письмової згадки про місто Охтирка). Історична довідка №5. Очолювали скіфів царські скіфи на чолі з царем.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |