Головна » Геометрія |
Мета уроку: Узагальнити знання учнів з теми, вдосконалювати навички застосування теоретичного матеріалу до розв’язування задач, відпрацювати норми співробітництва під час групової діяльності та почуття взаємодопомоги, взаєморозуміння, розвивати творчі здібності і пізнавальний інтерес з урахуванням індивідуальних особливостей учнів. Тип уроку: Урок закріплення основних знань, формування вмінь і навичок. Обладнання: Плакати, додатковий матеріал, таблиця. План уроку в цитатах «Світ математики – ні що інше, як відбиття в нашій свідомості реального світу». Гіппократ Хід уроку: І. Мотиваційна бесіда з подальшою постановкою цілей. Геометрія – це цілий світ, який оточує нас з самого народження, бо все, що ми бачимо навколо себе, так чи інакше, має відношення до геометрії. Епіграф: «Природа і життя людини формулює власні закони мовою математики.» Г.Галілей Девіз уроку: «Дивись – думай - роби висновки!»
ІІ. Перевірка домашнього завдання Домашнє завдання перевіряється й обговорюється всередині групи за зразками, які вчитель пропонує консультантам. Учням роздаються картки - Особистісно-освітня траєкторія та диференційоване домашнє завдання, де учні проводять самооцінку. Адекватна самооцінка дозволяє критично, правильно співвідносити власні сили із завданнями різної складності та з вимогами інших, правильно усвідомлювати власні позитивні якості та недоліки. Особистісно-освітня траєкторія
а) Систематизація та узагальнення теоретичного матеріалу. Інтерактивна гра: «Незакінчене речення» Властивості основних геометричних фігур виражаються… площину … Систему координат на площині увів…
б) Кожний ряд складав таблицю рисунків з теми, зазначеної у вибраному конверті. а) взаємне розташування; б) ознаки паралельності; в) підбір прикладних задач. ІV. Формування вмінь і навичок. а) Евклідове колесо історії (Евклід) (портрет Евкліда) Евклід Безсмертну славу принесли Евкліду «Начала». Ознаку паралельності двох прямих подано в першій книзі «Начало» Евкліда (стародавній математик 23 ст. тому). Ця дивовижна книга пройшла крізь політичні катастрофи і війни 22-х століть, вистояла, вціліла, відіграла виключну роль в історії математики і математичної освіти в усьому світі. Щоб зрозуміти, чому так трапилося, спинитися на ній детальніше. Достатньо назвати історію знаменитого 5-го постулату про паралельні прямі. б) Інтерактивна гра «Графічний диктант» ___ні так Якщо дві прямі лежать в одній площині то вони перетинаються в) Розв’язування задач. При розв’язуванні задач використовується найважливіший прийом розв’язування стереометричних задач – зведення їх до планіметричних задач. С: Через дану точку проведіть пряму, паралельну кожній з двох даних площин, які перетинаються. Д: Площина β перетинає сторони АВ і АС ∆АВС в точках К і L відповідно та паралельно ВС. Знайти сторону АВ, якщо ВС:КL= 5:3, АК=15см. В: Дано паралелограм АВСDі площину, яка не перетинає його. Через вершину паралелограма проведено паралельні, які перетинають дану площину в точках А1,В1,С1,D1. Знайти довжину відрізка СС1,якщо АА1=3см..ВВ1=6см.,DD1=2см. 5. Геометричні інтерпретації до фрагментів музичних творів. Людство завжди прагнуло і прагне до гармонії.
1. «Місячна дорога» (слова М.Бакая; пряма на площині) Місячна дорога край села У холодних росах пролягла, Повела з тобою нас в рідний край. Не забудем ми дорогу ту, І кохання нашого весну, Не забудем, не забудем ми.
2. «Как провожают пароходы» (К.Ваншенкін; паралельні прямі) Как провожают пароходы, Совсем не так, как поезда. Морские медленные воды Не то, что рельсы в два ряда.
3. З кінофільму «Земля Саннікова» (перетин прямої з площиною) Призрачно всё в этом мире бушующем, Есть только миг, за него и держись. Есть только миг между прошлым и будущим, Именно он называется жизнь.
4. «Журавлині ключі» (слова П.Лехновського; паралельні площини) Журавлині ключі – То чужі і незвідані далі, Журавлині ключі – Біль розлуки, страждання, печалі. Журавлині ключі – Промінці нездійсненної мрії, Журавлині ключі – Непогашені іскри надії.
5. «Как провожают пароходы» (К.Ваншенкін; площина) Как не шути – волнения больше, Ведь ты уже не на земле. Как не ряди – разлука дольше, Когда плывёшь на корабле. Вода, вода, кругом вода. Вода, вода, шумит вода. 6. Підсумок уроку а) Учитель оцінює роботу учнів,які брали активну участь у розв’язуванні задач. б) Рефлексія Сьогодні на уроці Я дізнався… Я навчився… Я зрозумів… Працюйте, творіть. Пориньте в безмежну неосяжну країну Геометрію, у якій панують порядок і злагода, де живуть за чіткими непорушними законами і в якій ще стільки невідкритого, нового!!! Бажаю Вам успіху!!! 7. Домашнє завдання Домашнє завдання заздалегідь підготовлено на диференційованих картках.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |