Головна » Географія |
Мета. Поглибити знання про закономірності розміщення основних форм рельєфу та родовищ корисних копалин. Формувати знання про особливості розміщення основних форм та корисних копалин, вдосконалювати практичні навички з контурними картами та картами атласу. Виховувати спостережливість, взаємодопомогу. Обладнання: фізична карта Африки, атласи, контурні карти, підручники, додатки, додаткова література, зразки корисних копалин. Тип уроку: комбінований. Хід уроку Актуалізація опорних знань та вмінь. 1.Географічна розминка – диктант. Вчитель називає географічні об’єкти, а їх учні наносять на чисту контурну карту олівцем. Острів Мадагаскар Географічний мініпрактикум. Учні обֹєднуються в групах, вчитель роздає картки з фрагментами карти Африки, на яких неправильно написані назви мисів, заток, проток, морів. Учням потрібно знайти і виправити помилки. Учні проводять взаємоперевірку ( робота в парах) і виставляють оцінки один одному. 2. Мотивація навчальної і пізнавальноїдіяльності. Оголошення теми і мети уроку. Метод « Мікрофон» Що ти розумієш під словом рельєф? Вивчення нового матеріалу. Розповідь учителяпро давність материка Африка і виділення її Гондвани, про переважання тут кристалічних порід. Ознайомлення з поняттям платформа. В атласі учні розглядають умовні знаки до карти « Будова земної поверхні» і переконують в давності африкано – аравійської платформи, де в ряді міст на поверхні виступають давні кристалічні породи. На фізичній карті учні бачать, що в Африці переважають підвищені рівнини, які лежать в середньому на висоті 500- тисяч метрів. Крутими виступами вони обриваються до моря, де вздовж берега тягнеться вузька низовина, подекуди заболочена. 2. Робота з підручником – робота в групах. 1 – група. Охарактеризувати за висотою східну і південну частини Африки. 2 – група. Охарактеризувати за висотою північну і західну частини Африки. 3 – група. Зробити висновок, де рельєф вищий. Фізхвилинка З окремих букв скласти слово корисні копалини. 3. Виховний момент. Вчитель. У районах, де є кар’єри, терикони відбувався видобудок корисних копалин. Зараз вони не діючі. Це стосується і нашої місцевості, зокрема, села Гірки, де є крейдяний кар’єр. Таку місцевість необхідно вирівнювати, зверху засипати грунтом та висаджувати дерева, створювати місця для відпочинку. 4. Самостійна робота – робота в парах. Завдання першій парі. Складання схеми залягання гірських порід на рівнині. Завдання другій парі. Складання схеми залягання гірських порід у складчастих горах. Завдання третій парі. Складання схеми утворення скідових гір. Завдання четвертій парі. Складання схеми утворення озера у скідовій улоговині. 5.Читання реферату по роману І. О Гончарова « Фрегат Паллада» про столову гору. ( Робота з додатковою літературою) 4. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Бесіда: Яка тектонічна структура лежить в основі більшої частини материка? 2. Практична робота № 8 Завдання: позначення на контурній карті основних географічних об’єктів материка та корисних копалин. 5. Домашнє завдання. Опрацювати параграф підручника. Скласти схему порівняння висоти гір Африки. Закінчити виконання практичної роботи. 6. Підсумок уроку. Метод « Інтелектуальний кошик» Завдання: кожен учень одним реченням робить висновок з вивченої теми.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |