Головна » Біологія

Птахи

ПТАХИ Рибчинецька Оксана Дмитрівна вчитель початкових класів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Черкаської міської ради Черкаської області

ЗАВДАННЯ УРОКУ: ознайомимося з життям птахів, зі змінами, що відбуваються в їх житті; покажемо зв’язок змін у житті птахів зі змінами в природі; розвиватимемо вміння розрізняти перелітних й осілих птахів своєї місцевості, спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; виховуватимемо бережливе ставлення до птахів. 

Відгадайте загадку Швидко скрізь цей птах літає, Безліч мошок поїдає, За вікном гніздо будує, Тільки в нас він не зимує. ЛАСТІВКА 

Відгадайте загадку Відгадайте, діти, хто Має носик-долото? Ним комах з кори виймає, Про здоров’я лісу дбає? ДЯТЕЛ 

Відгадайте загадку У червоних чоботях, в білому халаті, Він весною прилетів і сидить на хаті. ЖУРАВЕЛЬ 

Відгадайте загадку Пташка невеличка, В неї білі щічки, Сірі лапки, чорна шапка, Фартушок жовтенький, Голосок тоненький. То ж ця пташка невеличка Називається ... СИНИЧКА 

ЗАПАМ’ЯТАЙ! Тіло птахів укрите пір’ям і поділяється на голову, шию, тулуб і кінцівки. Зубів нема, але є дзьоб.  Горобець Ворона

ЗАПАМ’ЯТАЙ! Перелітні птахи – це птахи, які збираються у великі зграї і відлітають у теплі краї (ластівки, стрижі, солов’ї, зозулі, дикі качки, гуси…) Осілі птахи – це птахи, які знаходять корм узимку і не відлітають у теплі краї (горобці, голуби, дятли…) Кочові птахи – це птахи, які восени збираються в зграї і кочують у пошуках їжі (граки, сороки, синиці, галки…) 

Гра “Встанови відповідність” ОСІЛІ  КОЧОВІ ПЕРЕЛІТНІ СИНИЦЯ ЛЕЛЕКА ЗОЗУЛЯ СОРОКА ГОРОБЕЦЬ ГОЛУБ

Гра “Встанови відповідність” ДИКІ СВІЙСЬКІ 

Живлення птахів 

Рослиноїдні птахи Кормом для них є рослини. голуб лебідь чиж 

М’ясоїдні птахи сова орел  Комахоїдні (живляться комахами) Хижі (живляться іншими тваринами) дятел синиця

Всеїдні птахи Живляться і рослинами, і тваринами. горобець ворона  сойка

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Скік, скік! Всі на гілки, Розімнемо трішки спинки. А тепер іще крилята, Щоб могли швидко літати. Прошу я усіх сідати, Будем далі працювати. 

ЦЕ ЦІКАВО ЗНАТИ Тіло лебедя покривають близько 25 тисяч пір'їн. У процесі роботи дзьоб дятла безперервно стирається, але в той же час відростає на 0,1-0,3 мм в день. Серце синички б’ється з частотою 500 ударів за хвилину, а за сильного збудження частота скорочень збільшується до 1000 ударів за хвилину. 

Гра “Який птах заховався?” , ОБ ,,, Горобець 

Ж , , Гра “Який птах заховався?” Жайворонок 

,,, , Н Гра “Який птах заховався?” Синиця 

,,, , Гра “Який птах заховався?” Грак 

,, ,, Гра “Який птах заховався?” Сойка 

Прикметі вір, але й перевір! Як закувала зозуля, то можна купатись. Ворони гучно каркають, в снігу купаються – перед завірюхою. 

Гра “Загубилися слова” Весною птахи будують... і відкладають.... Улітку вони виводять... 

Гра “Загубилися слова” З настанням осені відлітають у теплі краї... Їх змушує летіти у вирій.... голод 

ttp://os1.i.ua/3/4/9161908_74f7b48b.jpg http://questions.blox.ua/resource/Raven1.jpg http://pernatidruzi.org.ua/pictures/vorona_sira_ser.jpg https://encrypted-tbn2.gstatic.com http://img.aforism.ru http://upload.wikimedia.org  Використані джерела:


Теги: Рибчинецька О.Д., Птахи
Навчальний предмет: Біологія
Переглядів/завантажень: 825/224


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar