Головна » Біологія |
Тема: Пагін. Його будова, основні функції. Мета: Освітня. У сформувати поняття про пагін як основний надземний вегетативний орган рослини; ознайомитися з його складом, зовнішньою будовою, основними функціями, розвитком пагона з бруньки; розкрити особливості будови і функцій бруньок, їх класифікацію і біологічне значення; Розвиваюча. Продовжити формувати вміння і навички роботи з текстом і малюнками підручника, виконувати лабораторне дослідження, працювати з натуральними об'єктами, гербарними зразками, робити відповідні висновки на підставі виконаних досліджень; Виховна. Виховувати працелюбність, старанність. Тип уроку. урок засвоєння нових знань. Форма уроку. Синтетична. Місце уроку в навчальній темі. Поточний. Міжпредметні зв'язки: біологія рослин, с/г господарство. Матеріали та обладнання: вкорочені та видовжені пагони живих або гербарних зразків рослин, таблиці «Пагін. Будова пагона», м\м дошка, телевізор, обладнання для виконання лабораторних досліджень. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і завдань уроку. Пагін розвинувся у рослин першим, він є обов'язковим органом у вищих рослин за будь-яких умов. Хоч би невеличкий, хоч би незвичайний, змінений, проте пагін. Оскільки першість серед наземних органів належить пагону, то варто ознайомитись з деякими його особливостями. Використання ІКТ (Перегляд відеофільму: «Ріст пагона» https://www.youtube.com/watch?v=aWejRqY5yJ4) II. Вивчення нового матеріалу. 1.Пагін - надземний вегетативний орган, його склад: стебло, бруньки, листки, основні функції стебла, їх характеристика і значення. Розповідь з елементами бесіди, складання схеми. Слайд 2-4. 2. Брунька – вкорочений пагін. Слайд 5. 3.Типи пагонів за розташуванням у просторі. Слайд 6. Б. Виконання учнями лабораторного дослідження «Будова пагона». I. Вступна бесіда, бесіда з правил безпеки. II. Виконання учнями лабораторного дослідження. III. Підбиття підсумків роботи, обговорення варіантів висновків на підставі проведеного дослідження. В. Виконання учнями лабораторного дослідження «Будова бруньки». Брунька - зачатковий пагін, класифікація бруньок за їх розміщенням на стеблі та зовнішньою будовою: вегетативні, генеративні і змішані бруньки, особливості внутрішньої будови бруньок різних типів, формування поняття «конус наростання», його роль у забезпеченні росту пагона у довжину. Демонстрація пагонів з набубнявілими вегетативними і генеративними бруньками. Робота у зошитах для практчних робіт. III. Узагальнення та систематизація знань. А. Робота з термінами і поняттями: «пагін», «стебло», «бруньки»: верхівкові, пазушні, додаткові, вегетативні, генеративні, змішані, сплячі (з використанням наочності). Б.Робота за завданням: із запропонованого переліку функцій назвіть окремо функції кореня і пагона: 1) закріплення рослини в ґрунті; 2) фотосинтез; 3) транспорт поживних речовин; 4) дихання; 5) поглинання води і мінеральних речовин з ґрунту; 6) підтримання бруньок і листків; 7) запасання поживних речовин; 8) утримання надземних органів у певному положенні; 9) об'єднання всіх органів рослини в єдине ціле. В. Зробіть підписи до малюнків. Слайд 7-8. V. Підбиття підсумків уроку, оцінювання роботи учнів. VI. Рефлексія. VII. Повідомлення домашнього завдання. Опрацювати текст і малюнки § 27, скласти сенкан на тему «Пагін». Виконати в позаурочний час із допомогою дорослих дослідницький практикум «Спостереження за розвитком пагона з бруньки».
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |