Головна » Алгебра |
Мета: Ознайомити з правилами множення раціональних чисел, вчити використовувати їх на практиці; Розвивати обчислювальні навички, мислення,пам’ять, увагу, спостережливість; Виховувати організованість, активність, упевненість. Тип уроку: Комбінований. Форми роботи: групова, колективна, індивідуальна. Обладнання: підручник, дошка, дидактичний матеріал. Хід уроку І.Організаційний момент. Перевірка готовності учнів до уроку. Учитель. Доброго дня, я рада всіх вас бачити сьогодні. І сподіваюсь, що ви теж прийшли на урок із гарним настроєм. Мені дуже хотілося, щоб слово УРОК викликало у вас тільки хороші асоціації: У- успіх Р – радість О- обдарованість К- кмітливість. ІІ. Мотивація знань. Епіграфом до уроку я взяла слова Л.М.Толстого: «Знання тільки знання, коли вони здобуваються зусиллям своїх думок, а не тільки пам’яттю». Бачу по ваших очах, що ви затаїли подих, зацікавились. Чим?Що чекає на сьогодні на уроці? Так. Вивчення нової теми, а це означає, що ви підніметесь на нову сходинку знань у світі математики. Тема нашого уроку: «Множення раціональних чисел». ІІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання. Діти обмінюються зошитами і читають відповіді домашніх завдань. В цей час учні перевіряють відповіді своїх товаришів з відповідями на дошці. 1.Розв’яжи(слайд№1) . 2.Математична зарядка. Вимоги до зарядки: діти заплющують очі; вчитель читає твердження; якщо правильне - учні повинні підняти руки вгору, якщо неправильне - простягти уперед. Учитель для себе фіксує прізвище учнів, які припустилися помилки, щоб пізніше провести корекцію знань із цих питань. Твердження 1.Сума двох від’ємних чисел є число від’ємне. 2.Якщо один із множників дорівнює нулю, то і добуток дорівнює нулю. 3.Модуль числа є саме число. 4.Числа 4 і -4 протилежні. 5.Добуток чисел5 і 0,4 є число20.
IV . Вивчення нового матеріалу. Задача. Температура повітря на цю годину підвищується на 2ᵒс.Зараз термометр показує 0ᵒс.Яку температуру повітря буде показувати через три години? Розв’язання. (+2)+(+2)+(+2)=(+2)∙ (+ 3)=+6 Задача. Температура повітря знижується щогодини на 2ᵒС.Зараз термометр показує 0ᵒс.Яку температуру повітря буде показувати через три години? Розв’язання. (-2)+(-2)+(- 2)=-6 -2∙(+3)=-6 Задача. Зараз температура повітря0ᵒС і щогодини підвищується на 2ᵒС.Зараз термометр показує 0ᵒс.Яку температуру повітря показував термометр три годин тому? Розв’язання. +2∙ (- 3)=-6 Правила множення раціональних чисел (слайд №2) Це цікаво знати: (слайд №3) V. Закріплення знань. Вироблення вмінь. 1. Усні вправи: 1) Який знак має добуток:а) -5∙3,5; б)-4∙(-5,2); в) 6∙(-3,5) 2)Виконати множення: а)7∙(-30); б) -7∙(-3); в)6∙(-5). 2.Робота біля дошки № 1072, №1078, № 1088 . 3.Гра: « Хто скоріше»( робота в парах):( слайд №4) 4.Самостійна робота перевірочного характеру (слайд № 5)
VI. Підбиття підсумків уроку. Оцінювання учнів. Рефлексія.
VIІ. Домашнє завдання.( слайд № 6)
Література 1.Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика 5-12 класи. – К.:Ірпінь, 2005. 2.Бевз Г.П., Бевз В.Г. Математика: 6 клас: підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Генеза, 2006. 3. Тематичні і підсумкові контрольні роботи з математики для 6 класу: Методичний посібник.- Донецьк: Каштан, 2009. 3. О.В.Темченко, А.Н.Роганин. Тематическое оценивание: 6 класс:Тетрадь для зачётных работ.- Х.,: Мир детства, 2003. 4.Інтерактивні технології на уроках математики/Уклад. І.С.Маркова. – Х.Вид. група « Основа», 2009.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |