Головна » Молодші класи » Сценарії свят |
Сцена актової зали прикрашена осінніми листочками з паперу, малюнками білочки і їжачка, назвою «Осінь, прощавай!». Під музику входять на сцену діти. 1.В зеленім лісі побував якийсь художник – і поволі Дерева перефарбував у золотисто-жовтий колір. - Ти хто такий? – я здивувавсь, - чому тебе не бачив досі? То придивися – хтось озвавсь, і ти тоді побачиш … осінь. 2. Добрий день! Щедрий день! Добрим людям на здоров’я! Якщо вмієте співати, прошу всіх до нашої хати – осінь проводжати. 3. Тихо осінь ходить гаєм, ліс довкола аж горить. Ясен листя осипає, дуб нахмурений стоїть. 4.І берізка над потоком стала наче молода. Вітер мовби ненароком їй косиці розпліта. 5. Осінь щедра, осінь мила, ти усе позолотила, Вбрала в золото дерева, помогла ти, кому треба. Чудова пора – осінь, на городі – урожай, що захочеш – те й збирай. Огірки і помідори, морковицю і салат, цибульки і перчики, і капусти цілий ряд. 6. Ми запросим пані Осінь до нас в гості завітати, Щоб на святі разом з нею поспівати й потанцювати . На сцену виходить дівчина в костюмі Осені. Осінь: Це я іду. Це я – шовкова осінь. І на мені моє багряне вбрання. Я вже усе навкруг позолотила, допомогла злетіти я птахам. І людям в допомозі добрій стала, бо їм зібрати врожай допомогла. Не забула я про час, щоб порадувати вас. Добрий день, дорослі! Добрий день, малята! Я рада завітати на веселе свято! І золотих листочків я принесла багато. Дівчата виконують під музику танок осінніх листочків.
Залишайся, Осінь, на нашому святі! Подивись, як діти чекали на тебе. Діти, привітайте осінь віршами. Вірш «Золоті квітки» Вишиває осінь на канві зеленій золоті квітки. Квіти оживають, і з дерев спадають жовті нагідки. Яблука і груші падають на землю, боки, спини б’ють. Люди їх збирають, у мішки ховають, кури їх клюють. Бавляться дітками, бавляться квітками, моляться батьки. Вишиває осінь на канві зеленій золоті квітки. Вірш «Осінь під вікнами ходить» Гляньте, осінь під вікнами ходить, щедро золото всім роздає. Вітер пісню веселу заводить, павучок павутинку снує. Осінь нас на вірші надихає – стільки в неї щедрот і краси. Фарбу щедро свою розливає на поля, на луги, на ліси. І така вона гарна, мінлива, і така неповторна весь час! То весела, то тиха, журлива, але завжди захоплює нас.
Осінь: -Я приготувала для вас загадки. Нумо, відгадайте! - Чарівник прийшов у ліс, фарби, пензлика приніс. У діброві та садочку стали жовтими листочки.(жовтень) - Листя жовте, небо синє – настає пора … (осіння). - Не сама я до вас прийшла, місяченьків – братиків привела. 7. Перший місяць – вересень, він смачний, нам дарує яблука запашні, Груші, сливи, дині і виноград – то солодка радість Для наших малят. 8. Жовтень – так мене назвали, бо кругом все жовтим стало. Розфарбую все навкруг – золотіє ліс та луг! 9 . Листопадом мене називають, бо листочки з дерев опадають. Вітер понад лісом співа – гуде, засипайте скоріше, зима іде. Гра «Чи буває восени?» Вчитель називає різні явища. Якщо це буває восени – діти плескають у долоні. Матеріал для гри: опадає листя, дозрівають вишні, віє віхола, пташки виводять пташенят, припікає сонечко, відлітають у теплі краї журавлі, дозрівають яблука і виноград. Осінь: А зараз я запрошую вас до осіннього лісу. Подивимось, як приготувались до зими звірята. Виходять діти в костюмах білки та їжака, автор і осінь. Інсценізація вірша «В осінньому лісі». Ходить Осінь гаєм і звірят питає: -Що ви поробляєте, як про зиму дбаєте? Загойдалась гілка, обізвалась білка. -Я збираю шишки, жолуді, горішки. Обізвався їжачок. -У мене шубка з голочок, я носив суниці, грушки й печериці. -В мене хатка гарна, тиха, Повно в ній шишок, горіхів. Взимку добре буде жити, Не страшний мороз нам, діти! Рада Осінь. -Добре звірята про їжу взимку подбали! Гра « Фрукт чи овоч» До гри запрошують рівну кількість хлопчиків та дівчаток. Усі гравці стоять колом, у центр кола заходить ведучий і називає різні овочі та фрукти у будь-якому порядку. Якщо він називає овоч – плескають у долоні хлопці, якщо фрукт – дівчата. Гравець, що помилиться, виходить з гри. Перемагає та команда, у якій в кінці гри залишиться більше гравців.
10.А фрукти ви теж не минайте, Які до смаку вам – такі вибирайте! Скуштуйте це яблуко – солодке, духмяне! У роті, немовби медок, воно тане. 11.Грушка я, хоч невеличка, та солодка і м’яка, І цвіла я й наливалась, і поспіла – глянь яка! Понеси мене до мами, подаруночок зроби, Хоч я знаю, що матуся всю мене віддасть тобі. Добрі груші і смачні будем їсти на печі. Декламування вірша учнями: І люди не залишились без щедрих осінніх дарунків. Що нам осінь принесла? Осінь принесла пшениці, будуть гарні паляниці. Принесла нам гречки, діти, - каші будемо варити. Та на зиму назбирала і городини запас, - буде борщ смачний у нас. А як піде дощ із неба? Ой! Дощу не треба! (Діти махають руками, розбігаються). Для Осені і глядачів виконується веселий танок рок-н-рол. На сцену по черзі виходять овочі. На головах – корони із зображенням овочів. - А гризнеш – в сльозах покинеш, бо я звуся…цибулина! - Всі мене їдять і хвалять. Звати як мене? Картопля! - Не стелюсь я спати долі. Дерусь вгору. Я…квасоля! - Ми зеленої всі масті, всі довгасті, всі смугасті. Прив’язали нас в рядках. На зелених ланцюжках. Гарбуза ми сини й дочки. Звати як нас? Огірочки! - Гарбузова я сестриця, мене звати…морковиця! - На полях ростем рядками, люди звуть нас …буряками! - Скажу наперед, солодкий, як мед. Якщо ти ласун, то знай, я …кавун! - Гарбузову господиню усі знають. Хто я? Диня! - На нозі стою одній, сто сорочок на мені. Хто я? Капуста! - Я редисці наче ненька. А зовусь як, діти? Редька! - Любить сонечко сеньйор – це червоний…помідор! - Та чомусь мене в народі звуть не танк, а як? Гарбуз!
Гра « Кіт у мішку ». Діти визначають на дотик овоч це чи фрукт, не витягаючи їх з мішечка. Виступи окремих дітей зі своїми номерами. Сценка « Суперечка овочів» (на сцену виходять діти в коронах) Хто корисніший із нас? Розсудіть нас, друзі, враз! Не дійдемо ніяк згоди, хто із нас – господар! Автор: Першим вискочив горошок – от хвалько маленький. (наперед виходять горошок та буряк) Горошок: Я такий чудовий хлопчик, круглий, зелененький, Якщо тільки захочу, всіх горошком пригощу! Автор: Від образи бурячок ухопився за бочок. Буряк: (стає руки в боки) Дай мені промовить слово, вислухай спочатку! Для борщу і вінегрету маю гарну грядку! (наперед виходять капуста, огірок та морква) Капуста: Бурячок, помовч хоч трохи – без капусти що за борщ! Всім відомо, що зі мною найсмачніші пиріжки. Я за тебе краща вдвоє, тож посунься, відійди! Огірок: Усі будуть задоволені, з’ївши огірок маринований, А свіженькі огірки всі смакують залюбки! Морква: Жодного не знайдеш нині, хто не знає вітаміни. Пийте мій морквяний сік і гризіть морковку – Збережете на весь вік ви рум’яні щічки! Автор: Тут надувся помідор і сказав пихато: (наперед виходить помідор) Помідор: Люба моркво, це не діло! Як таке сказать ти сміла? Найсмачніший – сік томатний, я корисний ще й ошатний! Автор: Обізвалася цибуля, кругла, товста, наче куля (наперед виходять цибуля, картопля та баклажан) Цибуля: Я приправа в кожну страву, тож хвалитись маю право. З давнини усім відомо: від хвороб я охорона. Картопля: Дуже скромна я, картопля, непримітна з виду. Та не зварите без мене, друзі, ви обіду. Баклажан: Із товстеньких баклажанів дуже поживна ікра, Вітамінами багата. А яка ж вона смачна! Автор: Спір давно кінчать пора! Усі овочі (разом): Друзі, помиріть же нас! Дитина: Без винятку, друзі, овочі всі дуже корисні і дуже смачні. В кожному є вітаміни і смак, кожен корисний, повірте – це так! Усі овочі (разом) : Ми вам здоров’я даруємо, діти, З нами дружіть – буде радісно жити! (усі овочі залишають зал)
З-за сцени вибігає дівчинка і здивовано промовляє: 12.Ой! Дивіться, ой дивіться! В класі тут гарбуз з’явився! Тож і ми часу не гаймо і про нього заспіваймо! Всі діти виконують пісню «Ходить гарбуз по городу». Ходить гарбуз по городу і питається свого роду: «А чи живі, чи здорові всі родичі гарбузові?» Обізвалась жовта диня, гарбузова господиня: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові». Обізвались огірочки, гарбузові сини й дочки: «Іще живі, ще здорові, всі родичі гарбузові». Обізвались буряки, гарбузові свояки: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові». Обізвалась бараболя, а за нею і квасоля: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові». Обізвався старий біб: - Я піддержав увесь рід! Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові! Ой гарбузе ти перістий, із чим тебе будем їсти? Миска пшона, шматок сала – от до мене вся приправа. Господиня Осінь, тобі сподобалося на нашому святі? Осінь: Так, але мені треба вже йти в ліс прикрашати дерева …Я господиня, поки не настала зима. Спасибі вам, діти! Зустрінемося наступної осені. 13.Ми свято готували дружно, хоч трішечки було сутужно. Ми все ж зібрали свої сили і вас усіх повеселили! В концерті приймали участь… Грала на фортепіано… Готувала танці… Подяка батькам… Під музику діти виходять з актової зали.
| |
Переглядів: 1169 | |
Схожі уроки:
Всього коментарів: 0 | |