Головна » Зарубіжна література

Антуан де Сент- Екзюпері – автор казки притчі “Маленький принц”

Тема Антуан де Сент- Екзюпері – автор казки притчі “Маленький принц”. ©

Епіграфи уроку. Перш ніж писати, треба жити. Сент-Екзюпері Звідки я родом? Я родом з дитинства, як з якої-небудь країни. Сент-Екзюпері

Льотчик і філософ Антуан де Сент-Екзюпері народився в 1900 р. в Ліоні у графській родині. У дитинстві він був веселим хлопцем. В 12 років конструював аероплан-велосипед і мріяв на ньому злетіти в небо. Антуан пише вірші. На полях зошитів з віршами малює схеми моторів. Поезія і техніка – дві стихії, які стануть любов’ю письменника і пілота Сент-Екзюпері. У 12 років Антуан здійснив перший політ. У 21 рік він сам записується у авіаційний полк і стає офіцером. Під час Другої світової війни Екзюпері воює на фронті. Він не повернувся з останнього бойового польоту 31 липня 1944 р.

Історія створення казки “Маленький принц”. Казка “Маленький принц” була створена у важкий для Екзюпері час, коли він перебував у вимушеній еміграції в США і рвався на фронт. У 1942 році видавництво замовляє письменнику різдвяну історію для дітей і він працює ночами, щоб закінчити її. “Сумна і насмішкувата казка ця, звичайно, більше для дорослих, ніж для дітей… Над нею і посміхнешся, і посумуєш, а головне – неодмінно замислишся… Казка ця – мудра і людяна, і автор її не тільки поет, але й філософ”. (Нора Галь, перекладач)

Словникова робота Пригадуємо: Казка – це розповідний твір про вигадані, фантастичні події. Алегорія – це художній засіб, за допомогою якого узагальнене поняття розкривається через конкретні образи. Вивчаємо: Притча – невеликий твір повчального характеру з чітко вираженою мораллю. Афоризм – короткий, оригінальний, влучний вислів, узагальнення, глибока думка, виражена в лаконічній формі.

Бесіда з учнями Кому присвячує свою книжку автор? Чому? Який висновок щодо світу дорослих і світу дітей робить письменник у присвяті? Який афоризм можна записати у “Скарбничку золотих висловів” після читання присвяти?

Робота з текстом Читання І розділу Що і чому втратив розповідач у 6 років? Чи став розповідач дорослим? Яке головне почуття героя?

Робота з текстом Читання ІІ розділу Кого несподівано побачив оповідач у пустелі? Як вдалося хлопчику зрозуміти дитячі малюнки льотчика? Що попросив хлопчик у оповідача? Чому хлопчикові найбільше сподобався останній малюнок?

Робота з текстом Читання ІІІ розділу за особами “Загадки Маленького принца” Як ви розумієте слова хлопчика: “Якщо йти все вперед та вперед, далеко не зайдеш…”

Робота з текстом Читання IV розділу Що нового ми дізналися про світ дорослих і світ дітей? Навіщо льотчик купив собі фарби і кольорові олівці? Чому дорослий чоловік, який востаннє малював у 6 років, раптом розпочав малювати? А як складаються ваші стосунки з дорослими? Чи актуальна проблема “батьків і дітей” у наш час?

Підсумки уроку Світи дорослих і дітей різні, тому діти і дорослі не завжди розуміють одне одного. Іноді дорослі руйнують віру дитини в себе, свої сили, і це небезпечно. Усі дорослі колись були дітьми, але не всі про це пам’ятають.

Домашнє завдання Підготувати усну відповідь на запитання: “Хто з героїв Екзюпері міг би повторити його слова: “Звідки я родом? Я родом з дитинства, як з якої-небудь країни”? Вивчити визначення притчі.


Теги: Екзюпері
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 912/218


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar